yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.9
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • oylar (7)
  • medya (2)
  5

  1. papain içeriğiyle cildi aydınlatma vaadi olan tüm cilt tiplerinde enzim peeling olarak, yağlı ciltlerde günlük temizleyici olarak kullanılabilecek temizleme ürünü.

  Yakın dönemde aşırı popüler olsa da ben çok uzun süredir kullandığım için kendimi güvenilir bir adres olarak görüyorum. Ben hassas ve karma ciltliyim bu yüzden haftada maksimum 2 kere kullanıyorum. Birkaç farklı şekilde kullanmayı denedim. Haftada üç gün yağ bazlı temizleyiciden sonra kullandım daha yağlı olduğum ya da çok terlediğim günlerde aşırı iyi arındırıyor fakat cildim kurumaya eğilim gösterdiğinde haftalık peelin olarak kullanıyorum. Ürün 75 gram, açıldıktan sonra 12 ay ömrü var azıcık elinize alıp su ile ıslatıp partikül kalmayana kadar elinizde çevirmelisiniz. Kurutma, germe yapmıyor gerçekten derinlemesine güzel bir temizlik sağlıyor bu yüzden de papainin etkisiyle de cildi aydınlatıyor. Asit kullanmak istemeyenler, genç ciltliler, yorgun ama normal ciltliler, problemsiz ciltliler peeling adımı olarak kullanırsa çok seveceklerdir. Fakat kullanırken dikkat edin ambalajı biraz kötü bi tasarım o yüzden içerisine su damlatmayın ki mahvolmasın.

  23 haziran 2020 19:04

  4

  2. uzun süredir kullandığım ve memnun olduğum ürün olan (gbkz: cyrene dermofoliant gentle purifying günlük toz peeling)in aynı gramajdaki ürünü 350 lira olunca mecburi olarak geçiş yaptığım temizleyici. cyrene fiyatları fena uçurmuş, bir de uyanıklık yapıp küçük boyunu da stok dışı bırakınca iyice soğudum. ben bu ürünü bir süredir kullanıyorum. bir kere yapısı güzel olsa da, ambalajını hiç beğenmedim kullanırken biraz zorluyor. çünkü ürünün içine ne kadar dikkat etseniz de bir miktar su gidiyor. benden önce alıp kullanan bir arkadaşım içinde kaşığıyla birlikte geliyor demişti ama artık onu kaldırdılar mı, yoksa benimkinde mi çıkmadı bilemiyorum. evdeki başka bir şişeye aktararak kullanacağım artık. hala neden böyle bir ambalaja koyduklarını anlamış değilim şahsen. bir de üründe başta tuhaf gelen ama kullandıkça alıştığım bir koku var. koku hassasiyeti olanlar için belirtmek istedim bunu özellikle.

  onun dışında içindeki toz partiküller suyla kolayca aktif hale geliyor. yalnız cyrene'inki gibi tamamen toz ürüne alışkınsanız biraz elinizde ovuşturarak partiküllerin yok olmasını bekleyebilirsiniz. birkaç sefer öyle kullandım, daha sonra doğrudan nemli cildime götürdüm ürünü Bir sorun yaratmadı. çok hassas, her şeye çok çabuk tepki gösteren bir cildiniz yoksa rahatlıkla kullanırsınız aşkında. çünkü cildi geren ya da kurutan bir yapısı yok. ciltteki kir ve makyaj kalıntılarından güzelce arındırıp, daha pürüzsüz ve aydınlık bir görünüm veriyor. yalnız lekeler için uygun olduğunu pek düşünmüyorum. ürünün içinde alkol ve paraben yok evet ama merak edip içeriğini incelediğimde ilk sırada Mısır nişastası olduğunu gördüm. daha sonra listenin sonlarına doğru mica falan da var. olmasa daha iyi olurdu hani. işin tuhafı cosmed nedense kendi sitesinde içerik listesini tam olarak belirtmiyor. sadece papain, allantoin falan yazmış geçmiş.

  özetle şimdilik herhangi bir olumsuz yanını görmedim. haftada iki kez, çoğunlukla duştan sonra peeling olarak kullanıyorum ben. günlük temizleyici olarak kullanmayı düşünmediğim için 75 gr oluşunun da etkisiyle uzun süre gideceğini düşünüyorum. şu an bunu demek için biraz erken olsa da, bittikten sonra tekrar almam herhalde. ben 110 lira civarında bir fiyata almıştım diye aklımda kalmış. nispeten böyle bir toz ürün için muadillerine kıyasla uygun sayılabilecek bir fiyat aslında.

  ilgili medya:
  2
  23 haziran 2020 20:44

  3. Mağlum fiyatlar arttı, bende (gbkz: cosmed enzyme power alight arındırıcı toz temizleyici) 'ye geçtim. 2 gün önce aldım, kullanımı kolay ve şu anlık memnunum. Ürünü kullanmaya devam edeceğim. Fiyat / performans açısından tavsiye ederim. Şu an için her hangi bir yan etkisini görmedim.

  24 haziran 2020 13:55 25 haziran 2020 14:30


  5

  4. bir süredir kullandığım ve çok memnun kaldığım enzim peelinglerden bir tanesi. trendyol'dan cosmed'in kendi butiğinden 96 tl gibi bir fiyata yakaladım. kargo hızlı geldi, paketlemeleri güzeldi. ben çift aşamalı temizliğin ikinci adımında kullanıyorum haftada 2-3 kez ihtiyacıma göre. ilk olarak yağ bazlı temizleyicimle yüzümü temizledikten sonra ürünün içinden çıkan kaşıkla göz kararı avcuma alıyorum. çok az suyla ıslattığımda ise hafif hafif köpürmeye başlıyor. yüzüme transfer edip nazikçe ovalamaya başladığımda ise toz partikülü falan kalmıyor. dokusu kremleşiyor, sanki süt/krem arası bir kıvam alıyor. daha sonra cildimde bıraktığı etkiye bayılıyorum. benim yağ filamentlerime de çok iyi geldi. yüzümü temizledikten sonra yüzeye beyaz beyaz çıkmış oluyorlar. bunun için şaşkınım gerçekten, henüz lekelerimin rengini açmadı. kullananlar lekeler için de memnunmuş. ben birçok leke giderici tedavi uyguluyorum şu an desteklerse de muhtemelen onu fark etmeyebilirim ama ciltte bıraktığı aydınlık ve temizlik için bile sık sık alacağım bir ürün oldu. yazın asit kullanımımız kısıtlı dolayısıyla enzim peelingleri faydalı bir seçenek diye düşünüyorum.

  3 temmuz 2020 16:40

  5

  5. piyasadaki f/p açısından türkiyedeki en iyi enzim peeling olarak satıldığını düşündüğüm ve büyük boyunu indirim ile oldukça uyguna getirerek (gizlinot: 60 TL) aldığım arındırıcı toz temizleme ürünü.

  ürünü yaz ayları için ideal olduğunu düşündüğümden almak istedim çünkü uzun zaman önce cildim için partiküllü peeling ürünlerini kullanmayı bıraktım. partiküller çok küçük olsa bile yüzü çizdiğine inananlardanım. yazın da asit ürünleri pek tercih etmediğim için, bu ürünü ölü deri atma ve cilt aydınlatıcı olarak iyi geleceğini düşündüm. ürünü satın almadan önce de bizzat kız kardeşim kullanıp memnun kalınca -cilt tipi karma- bende mutlaka denemek istedim.

  öncelikle ürünün gramajı oldukça büyük ve içindeki toz peelingin içine gizlenmiş bir plastik kaşık var. (gizlinot: tam kaşık denmez minik bir kepçe bence) fakat içindeki yardımcı araç o kadar büyük ki, ben onu bir kenara bıraktım ürünü kullanırken. duştan sonra mutlaka kuru ellerle ürünün kapağını açıp, avucumun içine bir miktar ürünü alıp, iki damla su ile ıslatarak ovuşturup ürünü toz formdan kremsi bir forma dönüştürüyorum. daha sonra yüzüme dairesel hareketlerle uyguluyorum. burada 1 dk civarı yüzünüzde bekletirseniz eğer ürünün soyucu etkisini daha çok görebilirsiniz. daha sonra yıkıyorum. cilt tipim yazları daha çok normal. cildimde herhangi bir gerginlik, kuruma, iritasyona sebebiyet vermedi. oldukça memnun kaldım. yaz ve kış kullanılabilecek başarılı bir ürün olduğunu düşünüyorum.

  19 temmuz 2020 23:29

  6. Öncelikle enzim peeling cilt için haşin olmayan minnoş minnoş cildi arındıran, ölü deriyi atan mucizevi şey.

  Şunu diyebilirim ki cildim için yapmış olduğum en güzel yatırımda cosmedin enzim peelingi. o kadarda bereketli bir ürün ki ağzına kadar dolu geliyor. ürün toz şeklinde. avcumun içine içinden çıkan minik kepçesiyle ürünü koyuyorum. 2-3 damla su damlatıp krem haline geldikten sonra yüzümü özellikle iz olan yerleri güzelce ovalayıp duruluyorum. cildinizde pütürlük varsa pütürlüğü, kiri, pası, yağı, özellikle sivilce lekelerini alıp düzenli kullanımda bitiriyor. ben haftada 3 gün olacak şekilde rutinime ekledim. yıkadıktan sonra verdiği parlaklık ve temizlik hissi mükemmel.

  Bu arada sırf enzim peeling kullanırken değil yaz-kış Güneş kreminizi kullanmayı unutmayın :)

  27 mart 01:51

  5

  7. Tanecikli peelinglerin zararlarını öğrendikten sonra onların yerine kullanmaya başladığım temizleyici ürün. Fiyatı ilk biraz pahalı geldi ama oldukça uzun süre gittiği için artık gözüme çok gelmiyor. Temiz içerikli ve yüzü çizmeden arındırıyor. Benim cildimde sivilceye vs sebep olmadı. Kullandıktan sonra yüzümü pürüzsüzleştirmesine ve aydınlatmasına bayılıyorum. Bittikçe alacağım bir ürün. Leke açmayı tek başına başarabileceğini sanmıyorum en azından benimki gibi yoğun lekelerde ama yanında kullandığım başka içeriklere yardımcı olduğunu da hissediyorum.

  10 nisan 19:47 10 nisan 19:56


  5

  8. Kullanalı bir hafta oluyor. Ürünü hep birazını ziyan ediyorum çünkü karıştırma esnasında avuç içimden ürünün bi kısmı akıyor. Avcumu yüzüme götürükende diğer yarısı gidiyor hahahha Ama temizlemesi cidden güzel. Seyahate de oldukça uygun. Peeling etkisi için bir şey söyleyemiyorum, daha uzun süre kullanmadım. Tekrar alacağımı düşünüyorum. Başarılı

  25 haziran 21:45