sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (10)
 • medya (2)

1. eleştirimi hiç sakınmadığım parti. yine de, garip bir şekilde her zaman takdir edeceğim bir şeyler buluyor yapacak, çok gel-gitli bir ilişkimiz var.

yarın bir panel düzenliyormuş. ilgilenenler olur belki, bir duyuru olarak paylaşıyorum görsellerde. panelin görseli çok sorunlu mesela, onaylanacak gibi değil ama yine de panel yapmış o kadar, takdir de mi etmeyelim?

18 mart 2016 18:16

2. uzuuuuun yıllardır kendisini geliştirme ihtiyacını farkedememiş partidir.(gizlinot: hala da öyle ) aktif bürokratları, temsilcileri arasında kendi temel vizyonuna ters düşen çok fazla sayıda kişi bulunmaktadır ve ne yazık ki bir bataklığa saplanmış gibi geçmişten kurtaramıyolar kendilerini. uluslararası literatüre başvurursak soldan çok sağ partidir. bitirme tezimi bu parti üzerine yapmıştım. il başkanıyla görüşmem gerekti. bu görüşme sırasında yaşadığım şoku uzun zamandır yaşamadım heralde. adam hala mao diyor stalin diyor. lenin atatürk için şöyle şöyle demiştir diyor leninin övgüsünü referans olarak kullanıyor. tek parti dönemine dair arşivlerde bulunan pek çok parti adına olumsuz olayı inkar ediyor(gizlinot: partiye getirebileceği tek eleştiri tek parti döneminin kısa tutulmasıymış )(gizlinot: evet. aynen böyle söyledi ). artık tüm dünyaca üzerinde konsensüs oluşturulan belli kabullerden haberi bile yok. ben başta sürekli nası yani? ama şöyle ya hani? ama hani bu böyle kabul edildi ya modundayken aldığım her cevapta siyaset sosyoloji tartışmak için çok yanlış kişiyle konuştuğum kanısına vardım, tartışmayı gereksiz bulup sadece kaydını aldım (gizlinot: sonra çıkışta beni takip ettiler baya süre korktular heralde akpli falan mı sandılar tesettürlüyüm diye (: ) ve bu adam seçim döneminde il başkanlığı yapıyordu. partinin üzerine kurulduğu temel felsefe noktasında geçmişe takılı kalmıştı.söyleyecek yeni bir şeyleri yoktu. günümüze dair edebileceği tek laf seçim dönemi vaadleriydi.(gizlinot: onlar da pek sağlam sayılmazdı ne yazık ki ) bu durum partinin de genel eksiği. ve ülkenin on yıllardır en büyük eksiği nitelikli bir muhalefet. hangi partiyi derseklersek destekleyelim. bu parti iktidar partisi dahi olsa. kaliteli, talep ve şikayetlerinin arkası dolu bir muhalefet bir ülkenin başına gelebilecek en güzel şeydir.

17 ekim 2016 11:23 17 ekim 2016 11:26

3. an itibari ile resmi internet sitesi "Aslan Neferler Tim" adlı hacker grubu tarafından çökertilmiş parti. hacker grubunun sosyal meyda hesabından konu ile ilgili yaptıkları (link: https://cdn.suslusozluk.net/gorseller/21167_8661_1479594172_b64b8f.png açıklama). bu da ilgili (link: http://www.yenisafak.com/gundem/chpnin-internet-sitesine-siber-saldiri-2567052 haber).

20 kasım 2016 01:24

4. 339 oyla yasalaşan anayasa değişikliğinin hem içerik hem de usul yönünden iptali için Anayasa Mahkemesi'ne gidecek olan parti.

23 ocak 2017 08:02

5. Şuan her salı olduğu gibi grup toplantısı yapan canım parti.

Canım diyorum çünkü bu ülkede kadınlara haklarını, erkeklerle kadınların eşitliğini, erkeklerin üstün olmadığını kesin bir dille anlatan bir parti liderine sahip. Hep bir alıntı yaptığı sözü vardır kılıçdaroğlunun "kadın ve erkek kuş gibidir, kanadının birini kırarsanız kuş uçamaz" bu sözü o kadar seviyorum ki, o kadar doğru ki. O kanadın birini önemseyen, kırılsa sesini çıkarmayacak o kadar insana inat biz hep sesimizi duruyacağız kadınlar olarak. Kim benim hakkımı, eşitliğimi savunursada benden ona açık çek.

20 şubat 2018 14:01

6. Bu kadar merak uyandırıp "herkese uygun aday çıkarıcaz" deyip hala adayını açıklamamış olmaları bana Tarkan'ı aday çıkaracaklarmış izlenimi uyandırıyor, Zira adı geçen adaylardan büyükerşen hariç hiç birine koşulsuz biat edeceğini sanmıyorum diğer ittifak partilerinin. Büyükerşen'in de aday olmasına imkansız gözü ile bakıyorum, hem yaşı ve sağlık sıkıntıları hem de Eskişehir'i direkt olarak akp'nin eline bırakmak zorunda kalacakları için böyle bir hata yapacaklarını düşünmüyorum.

Cumayı bekliyorum bakalım. Hayırlısı olsun.

2 mayıs 2018 19:21

7. Gençlere yönelikyaptığı reklam filmi çok tatlı olmuş partidir. (link: https://twitter.com/aylinnazliaka/status/1008650219364417537?s=21 Bug'sız Yeni Bir Dünya)

18 haziran 2018 16:35

8. Maalesef başındaki koltuk sevdalıları yüzünden (link: https://www.instagram.com/p/Bkh0PSYBj8T/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=i89azsx82wiw Şu) videoda anlatılan durumu bize yaşatan partidir. Sizin amacınız ana muhalefet partisi olarak, koltuğunuzun derdine düşüp sadece hükümeti eleştirmek mi? Yoksa bu ülkeye laik demokratik bir sistem getirmek mi? Yeri geldiğinde "Atatürk'ün partisi" sıfatını kullanmasını bilidiğiniz gibi keşke birazda Atatürk kadar yiğitçe davransanız.

27 haziran 2018 16:50 27 haziran 2018 16:52

9. İç işleri bakanının talimatıyla artık üyelerinin şehit cenazelerinde bulunamayacağı parti.

Artık birlikte olabildiğimiz sayılı yerlerden biri olan cenazelerede siyaset sokup, insanları son yolculuğunda dahi birlik olup uğurlayamıyorsak durum cidden içler acısı. Cenazenin üzerinde bile söz sahibi olacak hakkı nereden buluyorsunuz?

Ama doğru. Haklısınız. Şehide "kelle" diyen chpliler nasıl olurda şehit cenazelerinde yer alır? Yazık.

Edit: yeni türkiyeye hoşgeldiniz. (link: http://www.diken.com.tr/soylunun-murekkebi-kurumadan-bursadaki-asker-cenazesinde-chp-celengi-yere-atildi/ Bu) daha başlangıç, bakalım daha neler göreceğiz. Çağrılarınızı merakla bekliyoruz bakanım.

28 haziran 2018 17:47 28 haziran 2018 18:10

10. il başkanlarının şehit cenazelerine alınmaması için talimat verilen türkiye'nin kurucu partisi. öyleyse chp'li ailelerin çocuklarını askere de almayın diyorum. ya da chp'li şehitlerin cenazelerine de siz gelmeyin. insanları nasıl ayrıştıracaklarını şaşırdılar ve maalesef bu sadece bir başlangıç. bakalım daha ne korkunç şeyler göreceğiz...

28 haziran 2018 18:44