yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.8
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • oylar (4)
  • medya (4)
  5

  1. geçen gün biri bu lipgloss'u clinique black honey lipgloss muadili olarak paylaşmıştı. eline swatchladığında cidden çok benziyordu. ben black honey lipgloss denemedim hiç. deborah lipglossu aldım ve cidden çok beğendim. muadil midir değil midir o konuda birşey söyleyemem ama rengi ve duruşunu çok beğendim. ayrıca ambalajını da çok beğeniyorum çok nostaljik geliyo bana yani 90larda annelerimizin kullandığı lipglosslar gibi. en sevdiğim özelliği dudakta bir lipglossa göre çoook uzun süre kalıyor ve silindikçe bile rengi güzel duruyor dudağı kuru göstermeden yavaş yavaş doğal bir şekilde kayboluyor. denemek için almıştım ama sanırım bittikçe tekrar alırım.

  22 nisan 2023 02:56

  4

  2. Çisem Çakır'ın muadil önerilerinden görüp aldığım black honey'e benzetilen glosstur kendisi. Öncelikle ambalajı çok hoşuma gitti neden bilmiyorum, sağlam ve şık duruyor. Ama aplikatöre çok fazla ürün gelmiyor iki üç kere sokup çıkarmak zorunda kalıyorsunuz o yüzden bana pek konforlu gelmedi. Rengine gelecek olursak soğuk tonlu mor-bordo arası bir duruşu var. Çok sürerseniz leş yemiş gibi durabilirsiniz (gizlinot: Sorry) ama az sürüp dağıtınca daha doğal ve güzel duruyor bence. Yapısı da biraz yoğun ama yapışkanlık bırakmıyor sürdükten sonra. Genel olarak beğendim fakat çok mu lazım derseniz bilemeyeceğim.

  ilgili medya:
  2
  28 nisan 2023 00:46

  5

  3. Bende muadil önerilerinde görüp aldım. Elimde black honey yok ama kıyaslandığı fotoğraflarda çok benzediğini görünce denemek istedim. Yapısı bana kiko'yu hatırlattı, yapış yapış his yok. Bişeyler yiyip içtikten sonra da hemen silinip gitmiyor, ardında tint gibi hafif kalıyor dudakta rengi, bu yönünü çok sevdim. Kalın bir katman olarak sürdüğünüzde maybelline vinyl rujlar gibi dudağı komple örten bir yapısı var yani öyle sadece hafif renkli bir gloss diyemem, az sürdüğünüzde hafif renkli bir gloss efekti veriyor ama biraz fazla sürerseniz dudaklarınızı komple örtüyor. Renk olarak ten rengi, alt ton ve dudak rengi de önemli ancak sarı alt tonlu mac'te nc27'ye denk gelen ten renginde fotoğraftaki gibi duruyor. Farklı renkte bir gloss arayışınız varsa güzel ürün, fiyatı da makul (gizlinot: Watsons'ta 54 liraydı indirimli olarak.) Ancak diğer süslünün de dediği gibi gerekliliği tartışılır. 

  ilgili medya:
  1
  9 mayıs 2023 16:46


  1

  4. Ben bu kadar hayal kırıklığına uğradığım bir ürün daha kullanmadım. Bence black honey'ye hiç benzememesinin yanında çok da kötü bir gloss. çok yapış yapış bir kere. Ayrıca pigmenti de bir garip. Bir gloss'a göre fazla yoğun renkli olmasından bile bahsetmiyorum bunu beğenenler çıkabilir (ben değil) ama özenli sürülmezse dudağın dış tarafında çizgi şeklinde birikebiliyor. Düzgün dikkatli sürüyorum, bir süre sonra, Hiçbir şey yiyip içmesem bile, dudağımın etrafına ürün taşıyor. Hiç sabit durmuyor. Rengi baya soğuk, mor-pembe-gül kurusu bir şey. Brown rose dendiği için biraz kahvelik de içerir umuduyla almıştım. Gerçi dışından belliydi içermediği ama bi umut işte :p kahvelik hiç yok, sadece rose'luk var dhdjd bu da önemli değil ama durduk yere taşmasını nasıl önleyebilirim birazcık daha sabitlemenin bir yolu var mı tavsiyesi olan yazsın lütfen.

  10 ocak 16:24

  5. black honey muadili olduğu için satın aldığım gloss. ben black honey gloss'u bitirdim. kolay kolay dudak ürünü bitiren biri değilim üstelik çok dudak ürünüm var. black honey bence çok hızlı bitti. yeniden de almak istemiyorum elimde bu kadar çok ruj, gloss varken ama black honey'i de özledim diye muadilini denemek istedim. 114 tl idi diye hatırlıyorum ben alırken fiyatı. black honey'e göre çok uygun.

  yapı olarak black honey'den farklı ama eşit güzellikte bence. yapış yapış değil en önemlisi. yapısı kalın değil. bazı glosslar gibi dalgalı vs. durmuyor. fırçası ince uzun benim gibi ince dudaklarınız varsa sürmek çok kolay. gloss olarak beğendim.

  rengi ve dudakta duruşu evet black honey'e benziyor ama ben deborah'ı biraz daha pembe buldum. black honey daha kahve kırmızı. deborah biraz daha kahvemsi gül kurusu gibi. aynı vibe'ı veriyorlar ama muadil değiller bence. yine de black honey yerine fiyat/performans olarak tercih edilebilir bir gloss.

  bence tek eksisi parfümlü olması. özellikle ilk sürdüğüm an kokusu ağızda tat bırakıcak şekilde yoğun oluyor ama sonra geçiyor.

  not: hiç sevmediğim o kiko glosslardan bin kat daha güzel. kiko'ya da 500-tl vermektense alınabilir güzel bir alternatif bence.

  22 mayıs 14:53