girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (67)
  • medya (0)

67. cyrstall markasını tuz seklınde olanını kullanıyorum. 1 yıl oldu yarısından fazlası duruyor hala. kullanımı başını ıslatıp uyguluyorsunız. kesinlikle koku yapmıyor. tuz olduğu için tahriş varsa yakıoyr biraz.

17 ekim 10:55

66. Astımım olduğu için kullanamadığım kozmetik ürünü. Onun yerine doğal roll-on lar kullanmaktayım. Nievea'nın gazsız deodorantını da zaman zaman kullanıyorum.

17 ekim 08:49

65. Böyle inanılmaz ter kokan bir insan değilim ancak çok terliyorum. Koksak da kokmasak da terli koltuk altları herkesi rahatsız eder. Yıllardır hemen hemen her markanın her ürününü denedim ve en çok memnun kaldıklarım fa nın sport mavi ve çiçek pembesi ile caldionun beyazlı kırmızılı olan deodorantları. Pudralı deodorant sevmiyorum , ne yaparsam yapayım giysime mutlaka bulaşıyor o yüzden pudrasız ama terlediğimde bile en azından minimum koku olsun diye fadan ve caldiondan memnunum. Onun haricinde gratiste satılan crystal deodorant stik de kullanıyorum. Lakin bu tarz ürünlerden tam verim almak için koltuk altınızın traşlı olması gerekiyormuş , koltuk altlarım temiz ise duştan sonra bu ürünün ucunu hafif ıslatarak koltuk altlarımda kurutuyorum ve bingo , terlemek bile yok. Uzun zamandır da almanyadan aldığım niveanın koltuk altı kremini kullanıyordum ama o bitti ve bu ürün türkiyede yok. Almanyada yaşayanlar da bu ürüne bakabilir , ben çok memnun kalmıştım.

16 ekim 18:00


64. Çok terleyen biri değilim o yüzden parfümüm çabuk bitmesin diye deodorant kullanıyorum. Günü kurtarıyor sağolsun . Genelde kullandığım ise 8x4 ün deodorantları çünkü pudrasız. Kalıcılığı orta düzeyde. 

16 ekim 06:41

63. Kendimi bildim bileli çok ter kokan bir insanım, deodorantlar çok fazla işlemiyordu. Bu nedenle deneye deneye lady spid stick diye bir markanın jel roll on’unu buldum işe yarayan. Baya iyiydi gerçekten ter kokum azalmıştı. Neyse sonra lazere başladım ve ter kokum da 3’te biri kadar kaldı, onu Da rexona deolar çözüyor. Ter kokusu problemi olanlar öncelikle bir kıl sorununu çözmeli gibi, yani en azından bende öyle oldu. 4 yada 5 seansta bitti ve bitince ter kokum azaldı, basit deolar bile iş görüyor şuan.  

16 ekim 03:02 16 ekim 03:03

62. Bilindik markalardan ise yarayanini bulana kadar tüm para bitiyor. Üstünde tere son diyor sıkıyorsunuz bu sefer o agir koku terle karisiyo daha berbat oluyor. Sırf marka diye isana, garnier, nivea vs almayın. Kökten çözüm istiyorsanız hidro fugal alin deneyin görün. Alanlar bana yazsın hatta. Sıfır koku sıfır ter. Şöyle düşünün bugüne kadar bilindik marka aldınız ise yaradı mi hayır. Bir kere de bunu deneyin bir sey kaybetmiceksiniz. Ben bu olaydan çok çektiğim ve kurtulduğum için bu mucizeyi her yerde yazıyorum.

16 ekim 02:51 16 ekim 02:51

61. alüminyum tuzları içermeyenler terlemeyi önlemeyecektir. alüminyum tuzlarının terlemeyi önlemek için spesifik bir çalışma mekanizması vardır, sürdüğünüzde cildinizdeki ter bezlerine bağlanırlar ve ter bezlerinin sinir sistemine ter üretmemesi için sinyal göndermesini sağlarlar. alüminyum tuzları içeren deodorantlar, antiperspirant yani terleme önleyici adını alırlar.

alüminyum tuzu içermeyen deodorantlar ise terlemeye etki etmezler, sadece cildimizde ter ile beslenen bakterilerin sebep olduğu kokuyu örtmeye veya engellemeye yararlar. çünkü antiperspirant etkiyi yalnızca alüminyum tuzları veriyor.

sonuç olarak alüminyum içermeyen deodorantlardan terlemeyi önlemesini beklemek mantıklı değil. çoğu alüminyumsuz deodorantların altında terlemeyi önlemediği için memnun kalınmadığı v.s. yorumları gördüğüm için belirtmek istedim.

15 ekim 10:53


60. Benim için karbonatla yaptığım kremdir.

Karbonat, Hindistan cevizi yağı, nişaşta, shea butter ve kokusunu sevdiğimiz bir  esansiyel yağı-ben lavanta kullanıyorum- benmari usülü hepsini eritip karıştırıyoruz. Sonra bir kutuya döküp duş sonraları krem gibi koltukaltlarına sürüyoruz. Gerçekten sıfır ter kokusu. 

1 eylül 00:08

59. dove ve nivea olanları ile aşk yaşadığım ürün. parfüm kullanmak benim için pek hoş bir eylem değil. ne kadar hafif olursa olsun burnum tıkanıyor, hapşırmaya başlıyorum. deodorantların uçuculuğu nedeniyle bu sorunu yaşamıyorum. hele de nivea mavi kutulu klasik krem kokusunda olan bir harika. tertemiz ve yumuşacık. tavsiyemdir.

31 ağustos 19:56

58. Meme kanserinin ciddi şekilde yaygınlaştığı şu günlerde karbonat hindistancevizi yağı karışımımla yola devam ediyorum. Başta temiz içerikli deodorantları denedim ama malesef iş görmüyor. Bikarbonat karışımım aynı derecede pratik ve sıfır koku beklentimi karşılıyorken yüzde 1 ihtimal bile olsa sağlığımı tehdit edebilecek bir ürünü neden kullanayım ki? 

31 ağustos 16:12