yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (1)

  10. 10 yılı aşkın süredir benimle olan sivilce izlerim, çukurlarım ve kızarıklıklarımdan kurtulmak için denediğim son yöntem.

  cildimin her yerinde, ağırlıkla şakakların ve yanaklarımın tamamında çukurlar, sivilce izleri ve kızarıklıklar bulunuyor. hakikaten denemediğim şey kalmadı cildimi düzeltebilmek için.

  yaptırmak isteyenlere şimdiden üstüne basa basa şunu söylüyorum: bu işlemi yaptıracağınız tarih regl döneminizin yakınından geçmesin.

  işlem bana dermatoloğum tarafından yapılıyor. henüz 2 seans yaptırdım. doktorumun bana söylediği kadarıyla her seans arası en az 4 hafta boşluk olması gerekiyor.

  şimdi gelelim fasulyenin faydalarına.işleme başlamadan önce yüzüme uyuşturucu krem sürülüyor. fakat dermapen derinin altına indiği için yüzeyde yaratılan uyuşukluğun sizin çekeceğiniz acıya pek bir etkisi olmuyor. benim cildim çok problemli olduğu için işlem bende yarım saatten fazla sürüyor. genelde izlediğim videolarda dermapen cilt üzerinde gezdirken, doktor benim yüzümün her yerine pat pat vurarak yapıyor işlemi. ciltte kanama oluyor fakat zaten kanamayla birlikte cildin kendini yenilemesi isteniyor. acısız bir işlem değil kesinlikle. acı çekmeyi göze almak gerekiyor. acısını şöyle tarif edeyim hatta, ben kendimi ağrı eşiği yüksek bir insan sanırdım ama ilk seansta artık bir ara acıdan dizlerimin bağı çözüldü hakikaten, kendime gelemedim. ilk seans regl dönemime denk geldiği için çok acıdığını düşünmüştüm. o yüzden ikinci seansa bi tık daha hazırlıklı gitmeye çalıştım. ağrı kesici aldım gitmeden önce ve regl dönemime denk getirmedim. ama arkadaşlar her türlü acıyor. zannediyorum ki bu kadar canımın yanmasının sebebi hem yüzümün her yeri problemli olduğu için işlemin uzun sürmesi, hem de izlerim derin olduğundan, doktorun işlem sırasında derinin iyice altına ulaşabilmek için fazlaca yüklenmesi. belki daha az problemli ciltler acı konusunda aynı şeyleri yaşamayabilir. ben dermapenin hemen sonrasında mezoterapi de yaptırıyorum. zaten doktor dermapeni uygularken ara ara durup bir ilaç sürüyor yüzüme. sonrasında da mezoterapide yüzümde problemin yoğun olduğu yerlere ilaç enjekte ediliyor.

  işlem sonrası birkaç gün biraz sıkntılı geçti benim için. her seanstan sonra ilk 3 gün antibiyotik kullandım. beyaz tenliyim ve cildim çok hassas. yüzümün bazı yerlerine kan oturdu, morluklar oluştu. benim biraz cildimi de kusturdu, sivilce problemi yaşadım. ama 1 hafta-10 gün içerisinde geçti şikayetlerim. ilk 10 gün bephantene plus+ güneş kremi kullandım doktorumun önerisiyle. daha sonra günlük nemlendiricim+güneş kremine döndüm. henüz 2 seans yaptırdım muhtemelen beni tatmin edecek sonuç için 1-2 seansım daha var. ama kesinlikle işe yaradığını söyleyebilirim. çekilen acıya, sıkıntıya değiyor. kızarıklıklarım gözle görülür şekilde azaldı. sivilce izlerimde de iyileşme var. beni en çok sevindiren şey ise çukurlarımın artık derin değil daha yüzeysel olması. sürecin daha başında olmama rağmen aldığım sonuçtan son derece memnunum.

  1 mayıs 01:16

  9. İlk seansımı dün sabah saat 10:30 da yaptırdığım uygulama. Öncelikle benim cildim çok gözenekli, delikli ve çukurlu.

  İşleme gelirsek; ucunda 6 iğneli bir kalemi yüzde ve boyunda gezdiriliyor ve o iğneler girip çıkıyor. Havalar ısınmaya başladığı için ve ben muhtemelen seyahate çıkacağım için seansların devamı olmayacak, olamayacak. Bu yüzden normalden daha agresif çalışıldı yüzümde. Acısı? Acı! Kanama oluyor ve zaten olsun diye ekstra çaba gösterdi bana uygulmayı uygulayan kişi. Özellikle sorunlu bölgelerim için. Çünkü tam olarak uyarmak istiyordu.

  Benim asıl problem yanaklarımda ve bu yüzden daha çok çalıştık bu kısma. Ayrıca burun ve alın kemikli olduğu için inanılmaz acıyor ve bu yüzden ekstra düşürdük dozu o kısımlar için. İşlem sırasında yüzümde ki kanları görmek garipti ama mesela prp uygulamasında sizin kanınızla size işlem yapıyorlar o yüzden bu da yine iyi. Neden iyi? Çünkü dermapen yaparken kullandığı kolejenli sıvı bir de benim kanımla karışıyor ve muhtemelen cildimin altında kabulü daha kolay oluyor.

  İşlemden sonra yüzüm iyice şişti ve kızardı. Evde de bol bol kremliyorum serumlar sürüyorum, kolajen içiyorum, gül suyu, E vitamini kapsülü, bioder tüy azaltıcı karıştırıyorum kullandıklarıma -ki kıl köklerim beslenmesin çünkü onları beslemem için zaten sürekli bir bekleyişteler vs neyse ne bulursam faydalı sürüyorum ama asla silikonlu vs bir şeyler değil. Yüzüme agresif çalışıldığı için dün akşam iyice kabuklandı, sanki yüzümde kırmızı ince bir maske var ve sürekli neme aç. Ne versem hüptürüyor. Belli ki bir kaç güne sonra bu kabuklar dökülecek. Muhtemelen bana daha agresif çalışıldığı için 2-3 günden uzun sürecek iyileşme süreci. Çünkü normalde eğer kabuklanma olursa 2-3 güne o kabukların döküldüğünü yazıyor insanlar. Ama her seansın tam etkisini görmek 20-21 gün. Çünkü cilt kendini bu sürede bir yeniler.

  Zamanla bu yazıyı editleyeceğim. Bakalım tek seansın kısa ve uzun vadeli artıları eksileri ne olacak.

  4.GÜN

  Bu sabah uyandığım yanaklarım pul pul olmuş. duş aldım hepsi döküldü ama hala her yer kıpkırmızı ve gergin. Belli ki bir kat daha atıcak. ohh gitsin gitsin. Şimdilik burnumdaki siyah noktalar gitti, yanaklarımdaki gözenekler bayaa yok olmuş gibi ama abartmak istemiyorum. Görcez

  ilgili medya:
  1
  17 mart 15:20 19 mart 22:54

  8. https://www.suslusozluk.com/mezoterapi?i=1125971

  28 şubat 10:32


  7. 2. seansımı yaptırdım. derin izlerim yok ama cildimin kendini yenilediğini söyleyebilirim. biraz sancılı bir işlem. Çok ucuza kaçmamak lazım yüz bu kalıcı bir hasar bırakabilirler veya kullanılan kötü ürün farklı reaksiyonlara sebep olabilir. Gittiğim yerde cilt problemi yaşayanlardanda dinliyorum herkes faydasını görmüş, özellikle derin izleri olanlar. 3.seansımdan sonra 6 ay ara vereceğiz, etkisinin kalıcı veya geçici olması durumunda mutlaka editlerim.

  edit: 3.seansımın üstünden 2.5 ay geçti , gözeneklerimde gözle görülür azalma var. ayrıca gün içinde yüzümün yağ kusması durdu. şimdilik memnunum, tavsiye ederim.

  11 şubat 2019 12:01 11 haziran 2019 16:05

  6. Dermapen uygulaması dermarollerin daha elektronik versiyonu. Çalışma mantığı ikisininin aynı olsa da dermapenle daha etkili ve sağlıklı sonuç alınıyor. Seanslar sadece kış aylarında yapılabiliyor, cilt hassaslaştığı için güneş, lekelenme yapmakta o yüzden güneş kremi kullanmayı ihmal etmeyin. Bazı merkezler dermapenle prp uygulamasını birlikte yürütülüp daha etkili sonuçlar yaratıyorlar. Uygulama biraz acılı, acıyı hissetmemek adına anestezi kremleriyle cilt uyuşturuluyor. Mikro iynecikler yüzde kanallar açıyor ve uygulama esnasında adeta yüzde tahribat oluşuyor, amaç hücrelerde hasar yaratıp cildin kendini yenilemesi bu açıdan cilt gençleştirme konusunda da oldukça başarılı. Ben cilt bakımı ve medikal uygulamalara meraklı olduğum, konuyla ilgili fazlasıyla araştırdığımdan cihazı AliExpressten satın alıp uygulamamı kendim yaptım (evde uygulamayla ilgili YouTube da çok fazla video var, özellikle yabancı kanallar) Şu ana kadar 3 kere uygulama yaptım ve akne lekelerimde gözle görülür sonuçlar yarattı (scar izlerim için devam). Uygulama Öncesinde anestezi kremini sürüp cildimi uyuşturuyorum (ben emla kullandım) ve uygulamayı ampül veya serumlarla destekliyorum (mizon hyaluronik asit, mizon collagen benim kullandıklarım) Hijyene çok dikkat ediyorum kanama olduğu için enfeksiyon riski çok fazla. her uygulamada farklı bir iğne kullanılmalı mesela zaten iğneler tek kullanımlık. Uygulamam bittikten sonra yoğun nem içeren maske uyguluyorum (garnier nem bombası) uygulama sonrası ilk 5 gün cildimi deli gibi nemlendiriyorum, güneş kremsiz dışarı çıkmıyorum! Dermapeni ben haftasonu uyguluyorum çünkü ilk 2 gün cildiniz domates gibi kıpkırmızı oluyor daha sonra da soyuluyor 1 hafta içerisinde pürüzsüz görünüm elde edebiliyorsunuz.

  8 şubat 2019 00:37 12 kasım 2019 21:03

  5. Sivilce lekeleri için çok övülen işlemlerden biri. Dermaroller ile benzer ve fiyatı istanbulda çok pahalı . 600 tl seansı denildi bana bir yerde. İstanbulda uygun fiyatlı ve iyi bir yer tavsiyesi olan süslüdaşımın tavsiyesine açığım. 

  2 şubat 2018 21:17

  4.  Hazır kış gelmişken başlığı hortlatmak..

   Cildin epidermis dokusunu etkileyerek sivilce izleri, gözenek, kırışıklık gibi sorunları, cildin durumuna göre ortadan kaldırmaya ya da hafifletmeye yönelik uygulama.

   Mantığı benim anladığım kadarıyla şu biz bi bölgeye ufak bi yara açalım gözle görülmesin ama cildin alt dokusunda olsun, hücreleri kandıralım, hücreler de o 'yarayı' onarmaya çalışıp kolajen üretsin biz de güzelleşelim.

   Buraya kadar iyi mantık, ama iğne işte direk akla gelense acıtıyo mu?

   Acı eşiği yüksek biri olarak, evet acıtıyo, yapılırken rahatsız ediyo, seans bitip de o 'rahatlatıcı' maske takışdığında da <coss> tadında sıcağın soğukla buluşma sesini duyuyorsunuz. O yüzden bence önemli olan soru acıtıyo mu değil değiyor mu?

   Evet değiyo. Yaşım 24, çok büyük cilt sorunlarım yok. Ben geleceğe yönelik önlem amaçlı yaptırıyorum ama bende bile tek seansta bir parlama bir ışıldama oldu. İlk seansta cildim daha sarımtırakken ikinci seansın başında böyle daha al yanak daha bi ışıl ışıldım. Toplamda 6 seans yaptırıcam ama daha 2. seanstan cildim afbuyrun bebek poposu yumuşaklığında. Fondöteni bıraktım, cikt makyajı yapmayı düşünmüyorum artık ( başlama amacım biraz da bunu bırakmaktı, çok cilt sorunum yok ama renj eşitsizliği başa bela). 

   Fakat sadece kış aylarında yaptırılabiliyo o yüzden düşünen varsa bence durmasın. Biraz pahalı ya da gereksiz gelebilir ama cilt abiii!! İyi yatırım hani bence, düşünün bi.

  Not: yaptırdıktan sonra ilk 4 5 saat sigara içilmemesi gerekiyo. İlk seans sonrası yarım saat sonra sigaraya abanıp arkadaşımla buluşmuş ufonun altına oturmuştum, suratımda tüp patladı deyiminin kanlı, canlı, kırmızı örneğiydim. Siz siz olun benim gibi öyle manyaklıklar yapmayın.

  26 aralık 2017 10:39


  3. 3 Gün öncesinde mecidiyeköyde bir estetik merkezinde yaptırdığım uygulama. Kendinize ait iğne başlığı ve sünger parçaları mevcut bunlara ayrıca ücret talep ediliyordu gittiğim yerde.

  İğne denilince hemen aklıma acı çekecek miyim? Geldi ancak beklediğim kadar acılı olmadı 10 üzerinden 6 denecek şekilde bir acı hissettim uygulamadan önce anestezi kremi uyguladıkları için çok acı hissetmiyorsunuz. Bunun dışında 6 iğneli başlık ile yüzüme atışlar yapıldı yaklaşık vitamin uygulamalar ve uyuşturma ile birlikte 1 saat sürdü. Uygulama bitip aynaya baktığımda kıpkırmızı bir cilde sahiptim bu kısım çok feci idi :/. Tenim hassas olduğu için mi yoksa genel olarak bu kadar kızarıyormuydu cilt bunu sordum ancak her yüzde farklı olduğunu ancak genelde kızarıklık oluştuğunu ve 2 güne geçeceğini söylediler, ilk gün makyaj ve su kesinlikle değmeyecek dediler...

  2. gün geçtiğinde kızarıklıklarım hafifledi ancak tamamen geçmedi. 2 seanslık uygulama aldım bakalım 2. sinde nasıl olacak. Şimdilik leke ve cildimde aşırı bir mükemmellik olmadı ancak 5 gün sonra etkisi gözle görülebileceğini söylediler. Bakalım 5 gün sonra nasıl olacak.

  Ücret için 2 seans uygulama ve ekstra malzemeler için 200 tl ödeme yaptım. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine fırsat sitesinden aldım kupon olarak. İşe yarayıp yaramadığını işlemler bittiğinde edit edeceğim.

  2. Seans son seans olduğu için daha derine işlem uygulandı. Canım bir önceki seansa göre biraz daha fazla yandı. Geçen seferki kadar çok kızarmadı cildim sadece derinlere inilen alanlarda kızarıklık ve hatta biraz morarma oldu diyebilirim. Bir hafta sonra etkisini görebileceğimi söylediler. Bir hafta sonra ekleyeceğim ne gibi bir değişiklik olduğunu.

  24 nisan 2017 12:09 8 mayıs 2017 11:25

  2. şimdiye kadar iki kere yaptırdığım, (gbkz: dermaroller)ın mekanik kalem gibi olanı. yapan kişiye göre verdiği acı değişiyor, kimisi çok bastırıyor. ilk seansım, acı eşiği bayağı yüksek olan biri olarak hayatımda tattığım en büyük acıydı, korkunçtu, yüzümden kanlar aktı filan. ikincisini ise başka biri yaptı ve daha böyle minik minik ısırık acısı gibiydi. yüzüm gene kanadı ama acı azdı.

  yarattığı izler 2 güne iyileşiyor ve bir hafta sona yüzde güzel bir ışıltı oluşturmuş oluyor. lakin bence kalıcı bir etkisi yok. hele kırışıklık tedavisinde etkili olduğuna inanmadım. bilemiyorum belki de sürekli yapıldığınında 12 seansta filan kırışıkları biraz azaltıyordur. ama ben bu kadar sabırlı bir insan değilim.

  16 şubat 2017 14:31 2 aralık 2019 12:00

  1. cildi derinden etkileyen bir tedavi yöntemi imiş, cildimizi yeniliyormuş, 30 yaşından sonra cildimiz kolajen üretimini azalttığı için yaşlanma ve cilt lekelerini tedavi etmekte zorlanıyormuş pek sevgili cildimiz. Geçmişi antik Çin tarihine kadar uzanan ve Çin prenseslerine uygulanan mikro iğne sisteminin modern tıp ile birleştirilmiş hali dermapen uygulaması, özellikle yüz, el ve boyun bölgelerinde kullanılıyormuş. bir gaz cilt bakımına gittiğim yerden 6 seans aldım. ilk seansımı çene bölgemdeki sivilceler nedeniyle uzun bir süre erteledik. cuma günü ilk seansa girdim. amanın o ne yanmadır öyle. uygulama esnasında acı çekmedim. ama uygulama bittikten sonraki ilk iki gün yüzüm alev alevdi. bu hissettiğim yanma dışarıdan bakılınca da anlaşılıyordu, yüzüm kıpkırmızıydı. fondöten sürmeyi pek sevmeyen ben fondöten kullanmaya başladım her gün düzenli olarak. iki gün sonra ilk seansın üzerinden 1 hafta geçmiş olacak. cildim o kadar kurudu ki nemlendiricilere doymuyor. bir ton para verip gözümden sakınarak kullandığım kremlerimi avuç avuç yüzüme sürer hale geldim. (gizlinot: gitti paracıklar ) 3 seanstan sonra fark edilir bir hal alacakmış

  yüzüm. gelişmeleri paylaşacağım sevgili süslüler

  edit: yaz dolayısı ile son 2 seansımı bu kışa erteledik. (gizlinot: hastalıklar vs gidemedim bir süre) 4 seans dermapen ve 2 seans sivilce için cilt bakımı seansından sonra artık çenem tertemiz. artık sivilcelerim çıkmıyor, o bölgedeki lekelerimde ciddi oranda azalma var. çok mutluyum süslüler

  21 ocak 2016 13:53 2 ağustos 2016 11:23