yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (8)

  1. kesinlikle kişisel bakımımda olmazsa olmaz bir ürün. dilde biriken sigara, yemek, çay, kahve süprüntülerini temizlemezsem rahat edemiyorum hatta uyuyamıyorum bile. dişlerime çok önem veririm aynı şekilde ağız bakımına da. gerek ajansta gerek evde gerek çantamda mutlaka bir tane var. çok çok mide bulandıran bişey değil dilinize çok bastırmazsanız rahatsız etmiyor. eğer çürüğünüz ve midenizde bir rahatsızlık yoksa ağız kokusuna kesin çözüm. Benim kullandığım plastik değil kıl fırçalı ve daha kullanışlı haftada 1 oksijenli suyla dezenfekte ediyorum. görselini ekliyorum. kullanın kullandırın.

  31 ocak 2017 12:31 31 ocak 2017 12:36

  2. merak edip 1 kere aldığım fakat kullanırken sürekli bulantı yaptığı için bir kenara attığım ağız bakımı için tavsiye edilen bir temizlik aracı.

  31 ocak 2017 13:20

  3. rossman'da 7 liraya satılan kazıyıcı versiyonunu kullanıp memnun kaldığım ağız bakım ürünüdür.

  sigara kullanıyorum ve günde çok bardak çay-kahve tüketiyorum. dilin üzerine tabaka halinde kalmış nikotin, çay ve kahve kalıntıları için bire bir. bazen dişi fırçalayınca geçmeyen bir ağız kokusu olur ya, onun sebebi tamamen dildeki kalıntılarmış, ben bunu anladım. 

  sadece alkolün yanında sigara içen süslülere, sabah uyandıklarında küllük gibi hissetmemeleri için bunu öneririm. uyumadan önce mutlaka o dili iyice bir temizlemek lazım, yoksa o sigara kalıntısı dili normal diş fırçasıyla fırçalayarak çıkmıyor.

  market ürünü kullanmadığı, şekersiz diyet yaptığı için sakız ve naneli şeker kullanamayan insanlar için de kurtarıcı bir şey. gün içinde kahveden oluşan ağız kokusu rahatsız mı etti? hemen fışt fışt.

  kullanırken öğürtü geliyorsa burnunuzdan nefes alın ve o nefese odaklanın. bazen sadece o aktiviteyi aynadan izlemek insanın midesini bulandırabiliyor. başka şeyler düşünmek, aklınızı kolayca meşgul edebilecek bir konu hakkında içsel konuşmalar içine girmek de işe yarıyor.

  13 eylül 2018 05:15 13 eylül 2018 05:31


  4. Bir üstteki yazar gibi benim de rossmanndan alıp memnun kaldığım üründür. Hem diş ipi hem ağız çalkalama suyu kullanan bir insandım ama bunu kullanınca nasıl ağzın tamamen temizlenmemis olduğunu görüyorsunuz. İlk başlarda alışana kadar çok arkalara götürmeden kullanın daha sonra alıştıkça öğürme hissi gelmeden dilin tamamını temizleyebilirsiniz. Yaparken gerçekten iğrenenler olabilir ama bir de temizlemeden o tabakanın dilinizde kaldığını düşünün. Bence bazı fırçaların arkasında bulunan tırtıklı dil temizleyicilerden çok çok daha etkili kesinlikle tavsiye ediyorum.

  ilgili medya:
  1
  13 eylül 2018 05:31

  5. oldukça kullanışlı bir ürün, diş fırçası yeterli değil. ben de yıllarca diş fırçasıyla işimi görmeye çalıştım ama yeterli değil gerçekten, zaten dilinize baktığınızda yeterli olmadığını görebiliyorsunuz. ayrıca diş fırçasıyla yapmak benim ve birçok insanın midesini bulandırabiliyor, dil temizleyici o konuda da daha pratik. hani dil yapımdan dolayı dil temizleyicinin diş fırçasından daha iyi olduğunu sanmıyorum, bence genel bir iyi olma hali bu. çok daha güzel temizliyor, daha kısa sürede temizliyor, mideni bulandırmıyor vs vs

  13 eylül 2018 08:42

  6. kazıyıcı olan versiyonlarından kullanıyorum yaklaşık iki senedir. ilk başlarda biraz garipsesem de kullandıkça alışkanlık kazandım. dilimi temizlemediğim zamanları anlıyorum ve kendimi rahatsız hissediyorum. bana göre ağız kokusunu giderme konusunda baya etkili, dilinizin üzerindeki şeylerin orada biriktiğini ve sonra neler yapabileceğini kullandıktan sonra anlayabilirsiniz, ben genelde akşam diş fırçaladıktan sonra kullanmaya çalışıyorum, bazı zamanlar kendimi daha kötü hissediyorsam günde iki kere kullanıyorum.

  rutininize oturtabilirseniz kesinlikle farkı görürsünüz.

  10 ocak 2019 16:03

  7. Rossmann’dan 10 tl gibi bir fiyata edindim. Haftada iki kez sabah uyanınca temizliyorum. Çok sert hareket yapmanıza gerek kalmıyor. Dili gerçekten temizliyor ve pürüzsüz yapıyor. Ağız içi hijyene gerçekten dikkat eden biri olarak tavsiye ederim. Ancak her gün kullananlar için dilin tat olma duyusunu zedeleyebilir aman dikkat.

  11 ocak 2019 14:13


  8. rossmandan aldığım kazıyıcıyı kullanıyorum ben de. ağız temizliğinde olmazsa olmazım. gırtlağıma kadar sokuyorum resmen dashjdka. koku, kir, pas herşeyi silip süpürüyor. öncesinde fermente mutfağımın diş macunuyla fırçalıyorum dilimi de dişlerimi de. dili kazırken ilk başlarda banyodan öğürtü seslerim yükselirken zamanla alıştım.

  5 nisan 2019 10:54

  9. Ben fırça ile de bu işi yapıyorum diye dil temizleyicisi olayina gereksiz gözüyle bakanlardandım. Sigara alkol kullanımın olmasa da gün içerisinde çay kahve tüketimini biraz abartmıştım. Dilimin o paslı görünümü de hoşuma gitmediğinden Eczaneden kazıyıcı şeklinde olanlarından bir tane edindim. Başta öğürtü nedeniyle kullanamasam da zamanla alıştım. ( aynadaki kendi görüntümü gördüğümde mide bulantısı çekiyormuşum gibi ağız buruşturduğumdan öğürme hissi geliyordu bilinçsizce.) Aynaya bakmadan burundan nefes alarak zamanla alıştım. Ramazan ayında oruç tutuyorum. Devamlı uzun saatler ağız kokusu ile ne yapıyorsunuz sorulari ile karşılaşıyorum sözlüklerde de. Dil temizlendiği için eğer ilave bir rahatsızlık bulunmuyorsa ağız kokusu ortadan kalkıyor. Benim deneyimim bu yönde. Tavsiye ederim.

  ilgili medya:
  1
  30 mayıs 2019 00:27

  10. Üç haftadır kullanıyorum. İlk kullanmaya başladığımda engelleyemediğim şekilde öğürüyordum, bu yüzden çok fazla derinden yapamıyordum. Zaman geçtikçe nefes almamın nasıl olması  ve dilimin hangi pozisyonda olması gerektiğini öğrendim. Öğürmelerim geçti. Kullanım konusunda ustalaştıkça daha iyi bir temizlik yaptığımı hissediyorum. Ağız kokusuna bir faydası oldu mu? Bunun cevabını net olarak veremiyorum çünkü bu tür bir rahatsızlığım yoktu. Ancak temizlik hissi yaşattığı bir gerçek. Ağız bakım rutininde olması, sabah - akşam düzenli uygulamak (gizlinot: Tıpkı dış fırçalamak gibi) gerekli. 

  26 şubat 2020 23:22 26 şubat 2020 23:23