5.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • oylar (3)
  • medya (1)

1. sürekli fondöten süren biri olmayan, bir tane olsun güzel olsun diyen benim, uzun zamandır süren fondöten arayışımı bitirmiş, derdime derman olmuş fondöten.

guerlain (gizlinot: guerlain lingerie de peau fondöten) ile dior arasına gidip geliyordum. fakat palladium sephora'da denemek için ikisinin de kendi ten rengime uygun testerı yoktu. shiseido fondöten denedim ben de. en azından başka bir seçenek olsun diye ama içime sinmedi. sonra da kalktım brandium'a gittim. boyner'de guerlain olmadığı için zaten ikisini birden test etme şansım yoktu. sevil mağazasına gidip ikisinin arasında kaldığımı, denemek istediğimi söyleyince birini sağ birini sol tarafa uyguladık. guerlain'da bana uyan rengin testerı var kendisi yoktu. ayrıca çok övülüyor olmasına rağmen ikisi arasında baya bir benzerlik olduğunu farkettim. en azından benim cildimde ikisi de aynı, hatta dior bir tık daha güzel duruyor.

bir pompalık ürün tüm yüzümü örttü. kapatıcılığı kesinlikle ortadan yükseğe doğru artıyor. ayrıca dün gün boyunca sahilde yürüyüp, güneş altında oturmama rağmen neredeyse yerinden hiç oynamadı. sadece burnumda bir miktar parlama yaptı, o da yağ emici mendillerle uzun süre daha idare edecek kıvama geldi. kuru yanaklarımda da kuruma, pul pul görüntü yapmadı.

bir de akşam makyajı silerken sanki yüzümde hiçbir şey kalmamış hepsi uçmuş gibi düşünürken silince acı gerçekleri gördüm. cidden hiç gitmemiş. o güzel görüntü benim cildim değil fondötendenmiş yani. (gizlinot: lağnet)

fiyatı da 185 liraydı sanırım.

çok fondöten kullanmayan biriyseniz ya da tek pompa ürün tüm yüze yettiği için uzun süre de gideceği düşünülürse bence değer.

11 nisan 2016 22:43 11 nisan 2016 22:58

2. 2 yıl öncesine kadar vazgeçilmez fondotenimdi. Kalıcı, yapısı ve sürümü güzel, cildinizde kadifemsi bir görüntü oluşturur. Cilt kusurlarını saklamada çok başarılıdır üstelikte yapay da durmaz. Yalnız benim bu fondoteni bırakma sebebim (özellikle yağlıysa cildiniz) renginin gün içinde koyulaşması. Belki benim tenimle alakalıdır ama sabah sürdüğüm renk akşama doğru hafif turuncumsu-sarımsı bir renk alıyordu. Onun dışında gerçekten çok başarılı bir fondoten ve uzun süre gidiyor.

12 nisan 2016 13:07

3. Vazgeçilmez fondötenim. Pudralı yapısı ile başka ürün kullanmanıza gerek kalmadan cilt kusurlarını kapatıyor. Yoğun yapısına rağmen cildi yormuyor ve renk değişikliği olmuyor. Asla vazgeçmem!:)

2 eylül 2016 11:02


4. Bu fondöteni, bu platformda üyeliğim yokken yorumlara bakıp almıştım yaklaşık 3 hafta önce. İnanılmaz memnun kaldım. Yüzümde fondoten var mı yok mu belli değil. Bende 20 numarası var, aslında 10 numarasını alacakken Sevil'deki arkadaş çokta hayalet gibi dolaşmıyım diye 20 numarasını aldırdı. Renginden memnun kaldım. Bundan sonra başka fondöten aramam gibi duruyor. Kaşıntı, oksitlenme yapmadı. 2 kat uygulanmaya da müsait bir fondöten. E daha n'olsun?

28 kasım 2016 06:56

5. bir buçuk yıldır kullandığım canım fondötenim, fiyatını iki üç kere çıkardı şu ana kadar artık son demlerini yaşıyor olsa gerek f a k a t anlamadığım şey şu, elimin üstüne bir pompa sıkıp sonra yüzüme sürüyorum ben bunu, elimde bir kısmı kalıyor ve o kalan kısım gün içinde tupturuncu oluyor! yüzümde ise aynı duruyor sanki, farkedemiyorum bir değişiklik. mesela nars all day lumi kullanırken onun oksitlendiğini aynaya baktığımda yüzümdeki bir şeyin beni rahatsız etmesinden anlardım. bunu kullanırken hissetmiyorum aynı hissi. ayrıca bu fondöten bana nars all day luminous ve chanel les beiges fondöteni elimden çıkartmıştır :d les beiges zaten tam bir fiyaskoydu ama çok güzel kokuyordu dshd

bitmek üzere olduğunu bildiğim için koh gen do aqua fondöten sipariş ettim ve kullandığım süre içerisinde bu fondöten bana hep hafif gelmişti. sadece bazen okula makyajla gidip derste uyuyakaldığımda yüzümde maske varmış gibi hissediyodum onu da uyumuş olmama bağlıyordum ama koh gen do'nun varlığı yokluğu bir iken foreverın ben burdayım şş uyuma benimle diyen bi ağır abiliği var gibi:/ kapatıcılığı daha yüksek tabii ama yanak bölgemde kayboluyo çoğu fondöten gün sonunda o yüzden bu çok büyük bi kriter değil benim için

21 mayıs 2017 15:04

5

6. Ten makyajını bırakmak zorunda kalmadan önce kullandığım fondotenim. Bu serinin farklı cilt tipleri ve ihtiyaçları için çıkarılmış ürünleri var. Benim kullandığım perfect matte weightleşs foundation zero-pore effect serisi. Gerçekten de cildinize uyguladığınız an çok güzel bir matlık kazandırıyor. Benim cildimde yoğun kızarıklıklar var akne rozasea rahatsızlığımdan dolayı. Bu köpük fondoteni uygulayınca tamamiyle kapanıyor ve gözeneklerimin belirginliği sıfıra iniyor. Yağlı ciltler gönül rahatlığıyla kullanabilir. Oldukça bereketli bir ürün. Çok az mıktarda kullanım güzel bir kapatıcılık sağlıyor. Gün içinde ciltle daha çok bütünleştiğini farkettim ben. Herhangi bir cakey görünüm yapmadı. Üstüne yine aynı serinin pudrasını kullanınca parlama da yapmıyor. Tam bir özel gün fondoteni diye düşünüyorum. Her gün kullanım için ağır olabilir. Herhangi bir sivilce yapmadı bende. "Akıllı köpük" fondoten diyorlar bu fondoten için. Gerçekten kullandığınızda yüzünüzde ağırlık yapmıyor, yokmuş gibi neredeyse. Cildin havasız kalmadığını hissediyorsunuz. Ama tek bir sorunu var ki sanırım spf içermiyor. 

dün 08:08 dün 09:40