sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (14)
 • medya (0)

1. Herkes için 'artık en yakın arkadaş değildir.' cümlesi geçerli değildir tabii ki.

En yakın arkadaşım bu yaz evlendi. Farklı şehirlerde yaşıyoruz biletimi dahi almıştım ama çalıştığım yerdeki bir arkadaş işten çıkınca işlerin çoğu üstüme kaldı ve anında olamadım.

Ama bu arkadaşlığımızı kesinlikle etkilemedi bayramda evinede gittim dışarıda da buluştum düğün hediyesi bilekliğimi de taktım. Hala en yakın arkadaşım o da gidememe sebebimi haklı bulduğu için hiç sorun yapmadı hala cicim, tatlım benim :D

19 şubat 2016 17:45

2. üzücü durum.

hemen gömmeyin. sebeb-i mahrumiyeti;

sağlık sorunları,

yurtdışı görevinde olması,

vardiyalı çalışıp izin alamaması olabilir.

yukarda da bir diğer örneği verilmiş zaten. bazen evdeki hesap çarşıya uymayabiliyor işte.

19 şubat 2016 17:57

3. Onemli bir engeliniz yoksa " okuzluktur". Cunku bu arkadasiniz icin ozelse yaninda olmaniz, mutlulugunu paylasmaniz arkadasinizi dahada mutlu edecektir. Gecen sene nisanda arkadasim nişanlandi ve bizim ailecek o ay basimiza iki kotu olay geldi fakat ben yinede nisanina gittim cunku en yakin arkadasim ve acikcasi banada iyi gelmisti.

19 şubat 2016 23:39

4. Yakın zamana kadar çağırılmadığım ve en yakın arkadaşımla artık "en yakın" olmadığımızı düşündüğüm için, içim acıya acıya gerçekleştireceğim olaydı. Şimdi ise İnşallah öyle olmayacak. İş, okul, mesafe, maddiyat...hepsi ufaktan engel teşkil ediyor ama çok istiyorum sözlük, nasipse gideceğim inşallah.

edit: kısalttım :)

20 şubat 2016 00:35 20 şubat 2016 00:41

5. en yakın arkadaşımı bugün gösterime çağırdım ona bilet bulmak için uğraştım insanlardan gizli gizli kalan son 1 2 biletten birini aldım sonuç?kendisi o akşam erkek arkadaşını yalnız bırakayamayacağı için gelemezmiş.hayır erkek arkadaşı başka şehirde yaşamıyor ve hayır erkek arkadaşıyla ayda yılda bir görüşmüyor.bildiğiniz her gün dip dibeler sürekli beraberler ve o bir akşamcık sevgilisini bırakamıyor.kırıldım sanırım üzüldüm biraz kırgınım zaten şu aralar herkese.

21 nisan 2016 20:38

6. Nisanina gittim düğününde ne giysem diye kafa patlatirken nisandan bir hafta sonra numara değiştirdi ve dedi ki nisanlim arkadaşlarımla gorusmemi istemiyor kimsenin de bana Hayri yok zaten by.

Neyse elbise falan alasim yoktu zaten.

21 nisan 2016 21:08

7. düğününe gidemediğim için arkadaşım bana küstü ve uzaklaştık sonra barıştı ama artık görüşmüyoruz. 1 yıldan fazla oldu hala üzülüyorum.

21 nisan 2016 22:07

8. lisedeyken sadece 2 saat sürecek denilen bi geziye gitmiştik okulla. en yakın arkadaşımı da götürmek istedim ama gelmek istemedi. saat 13te yola çıkıldı oydu buydu derken ben tam gece 12'de onun yanındaydım. Bunun için kendimi asla affetmedim.

Bi gün okursa diye; aslı seni çok seviyorum!

not: hala en yakın arkadaşım. (gizlinot: çok şükür )

21 nisan 2016 22:09

9. çok sevdiğim onca yıllık arkadaşımınla oturup dertleşiyoruz, sevgilisinin ailesine evlilik kararlarını açıklamamasından dert yanıyor. bende eşşek kadar adamın sevgilisini annesine anlatmamasını saçma bir bahane olarak gördüğümü falan söylüyorum. hak veriyor, sohbet muhabbet, öpüşüp ayrılıyoruz. (gizlinot: bu süreçte farklı şehirlerde yaşıyoruz)

aradan biraz zaman geçiyor, arıyorum işim var diyor. yine biraz zaman geçiyor, yine arıyorum beni çağırması gereken bir yerde olmasına rağmen çağırmayıp telefonu kapatıyor. bütün iyi niyetimle d.gününde mesaj atıyorum, teşekkür ederim yazıyor. o gün son oldu, aylarca ne ben aradım, ne o.

altı ay kadar sonra bir gün telefonum çaldı, sevgili arkadaşım 5 gün sonra düğünü olduğunu (gizlinot: yukarıdaki kişiyle) orada olmamı istediğini söyledi. tamam dedim kapattım. (gizlinot: o anda sesimi çıkarmadım neden bende bilmiyorum, onca yılın hatrına herhalde) tabii gitmedim, o telefonu sadece bana bak gördün mü demek için etmişti. umarım başı göğe ermiştir.

24 nisan 2016 21:06

10. en yakın arkadaşlarımdan bir tanesi oldukça dışa dönük tatlı bir kızdı. gerçekten içten sevimli birisidir arkadaşım diye söylemiyorum :)

kendisinin 10 yıllık bir ilişkisi vardı, beraber büyümüşlerdi. kim ne derse desin insanın uzun süreli sevgilisinin olması veya evli olması arkadaş çevresinde ciddi bir azalmaya sebep oluyor. ya siz vakit ayıramıyorsunuz ya da sevgilisi olmayan kişiler pek sizinle takılmak istemiyor haklı olarak.

bu sene sonunda evlendiler. birçok kişi geldi düğüne, ben zaten en yakın arkadaşım olduğu için her türlü gittim. genel bir kalabalık var ama anlamsız bir kalabalık, içten değildi sanki. tam anlam veremiyordum. nitekim takı töreninden sonra herkes bir anda dağıldı. sadece biz en yakın arkadaşlar olarak 4 kişi kalmıştık. sırf o üzülmesin diye bir an bile pistten inmeden oynadım. gözlerindeki hüzün o terkedilmişlik havasını anlatamam. çok üzücüydü.

nitekim diyeceğim şu: bir arkadaşa en çok ihtiyaç duyulan anlardan bir tanesi özel günler... sanki insan o güne kladar biriktirdiği dostların muhasebesini yapıyor. ve hiçbirşey yapmasa bile ortada çıkıp çiftetelli oynamak bile bazen o kişiyi çok mutlu ediyor.

25 nisan 2016 10:13