yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • oylar (4)
  • medya (1)

  1. essence'in şu dışı parlak turuncu olan maskarası. ben bundan 3 tane bitirdim galiba. kuruyunca alıyorum yenisini, pahalı olmadığı için insanın içine oturmuyor. cidden güzel bir rimel, kıvırıyor ve ayırıyor. fiyatı da 8-10 lira civarı.

  22 ağustos 2013 15:44

  2. kirpiklerim çok uzun ama gür olmadığı için, çok uzatan maskaralar kullandığımda gerçekten korkunç durabiliyor. ayrıca çok boyayan maskaralar da kullanamıyorum çünkü ağırlık yapıp kirpiklerimi düşürüyor. bu maskara çok iyi bir maskara olmamasına karşın, çok boyamaması ve uzatmaması dolayısıyla şu ana kadar kullandığım en iyi uygun fiyatlı maskara oldu. bundan önce Diorshow Iconic maskarayı kullanıyordum. o da uzatmıyor ve ağırlık yapmıyordu, essenceninkine göre daha büyük ve sık bir plastik fırçası var. bu rimelin yapı ve fırçasına bayılıyorum fakat gerçekten çok dökülüyordu. o kadar para verip rimelimi yanaklarımdan toplamak hoş bir şey olmadığı için bu sıralar essence ile devam edeceğim. benimle aynı problemleri yaşayan süslüler deneyebilir zaten fiyatı da çok uygun.

  16 ağustos 2015 14:48

  3. Elimdeki rimellerle bir türlü anlaşmayı beceremeyince rossmandan "çok övülüyor, hadi bir de essence maskara deneyeyim" diye aldığım maskaralardan biri.

  Turuncu kabı dikkatimi çekti. Bir de o incecik fırça görüntüsü. Esnek başlık yazıyor. Çok oynar da sağa sola bulaşır mı diye korktum ama aşırı oynak bir başlık değil. Kontrolu kolay, ince fırçası sayesinde en dipteki kirpiklerimi de tutuyor. özellikle alt kirpik diplerine uygulamak için çok pratik.

  Kıvamı bu zamana kadar kullandığım rimellere oranla biraz daha sıvı. Fırçanın ucuna topaklanan rimel miktarı yok denecek kadar az.

  Kirpiklerime hafif uzunluk ve bol volum vermek istiyorum. Verdiği uzunluk çok ideal. Alıp arşa çıkarmıyor, volum kısmında ise elimin ayarının kaçtığı kalın eyeliner günlerim için yetersiz, fakat geri kalan için çok güzel. Kirpikleri yapıştırmıyor. Topaklanma yok.

  Biraz hassas gözlerim var. Bu rimel gözlerimi yakmadı, ağırlaştırmadı. Yaşartmadı. 2 haftadır kullanıyorum, henüz kirpik diplerimde tıkanma yok. (arpacığa meyilli bir yapım var. arada kirpik dipleri tıkanıp küçük sivilcemsi bir şey atıyor. Fark edip müdahele etmezsem arpacığa dönüyor. Yaptığım müdahale ise dayanabileceğim sıcaklıkta çay kompresi yapmak ve sıcağa yakın suyla bebe şampuanı ile yıkamak. Sıcak gözenekleri açıyor, çay ve bebe şampuanı temizliyor)

  en önemlisi bu rimel kokmuyor. O maybeline, catrice ve lorealde olan koku yok. Koku beni çok rahatsız ediyor. Bir sürü klasmanda bir çok rimel denedim. Hepsi mi kötü kokar? En kokmayanı Max factor, bobbie brown ve essence oldu. Lancome, mac, revlon, loreal (kötü kokmayanı parfüm kokuyor), maybeline (bunun go kajal rimeli yüzünden zaten hassasiyetim oldu), catrice (çok parfüm kokuyor), note (bunun kokusu daha güzel ama parfüm kokuyor ve çok likit)

  Bobbie brown eye opening rimelde de gözüm var. Mağazada denediğimde çok memnun kalmıştım. Hem kokusu hem etkisi olarak. Essence bu rimeli ile beni mutlu etti, eğer diğer çeşitleri arasında istediğim etkiyi bulursam, diğer markaları siler geçerim. Bu rimel de benim pandasız göz rimelim olarak yerini alır.

  12 kasım 2016 11:45


  4. Evde deli deli makyaj yaptığımda bitmesi için kullandığım sadece renk veren maskara. No makeup makeup makyajı için ideal.  Fırçasını çok beğendiğim için almıştım ama beklediğim etkiyi alamadım malesef. 

  10 şubat 2018 21:22

  5. Kolay çıkarabilmek adına waterproof olmadığı için aldığım maskara. Daha doğal bir görünüm için uygun. Yapış yapış topak topak olmuyor, güzelce ayırıyor kirpikleri. Fırçası da çok tatlı.

  18 mayıs 2018 04:07

  6. Sentetik uçlu ve kısa taraklı olan maskaraları sevdiğim için bu maskarayı da severek bitirmiştim. Kirpiklere hacim verdiğini söyleyemem ama kirpikleri ayırması ve bir nebze de olsa uzatmasını sevdim

  7 eylül 2018 16:03

  1

  7. dışı parlak mavi olanı var waterproof versiyonu onu sakın almayın allah rızası için onu almayın. ben almıştım sonra asla beğenmedim yani bi maskara suya dayanıklı olablir ama sabuna dayanıklı olmamalı. muhakkak kalıntılar kalıyor. uyuyorsunuz 2. gün bile göz altınız hala siyah uyanmaya devam ediyorsunuz. yüzümü eskitmiştim silmekten bu maskarayı çıkarmak için. neyse 1 defa kullandım sonra 3 ay boyunca bir defa bile bunu kullanmadım. kendi maskaram bitince geçen mecburiyetten açtım. bi maskara kullanılmamasına rağmen 3 ayda nasıl tamamen kuruyabilir usta ya? hani kendi sevdiğim maskaram aktif kullanmama rağmen bile 5 ay capcanlı hayatta kalabiliyor. zaten ne hacim ne volum be bi şey abi allahtan ucuz parası aklıma bile gelmiyo. sanki çakma kylie maskara almışımda gözümden kazıyorum. rezalet ötesi bir ürün.

  3 kasım 15:26