sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.5
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (118)
 • oylar (27)
 • medya (2)

118. Estee lauder’in en popüler serumu. Yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum, lekeli bir cilde sahibim. Gözlemlediğim kadarıyla cildime gerçekten iyi geldi diyebilirim. Tamamen bir renk eşitlemesi sağlamadı ama eskisine nazaran daha iyi durumda. Cildimi aydınlık gösterdiğini düşünüyorum ama bıraktığım zaman eskiye döner mi, etkisi geçici mi bilemiyorum. Şimdilik güzel anlaşıyoruz. Üç damlayı elimle ısıtıp tampon hareketlerle yüzüme uyguluyorum. Bu açıdan küçücük boyutuna rağmen bereketli bir ürün.

26 şubat 23:05

117. Fiyatı 860 tl olmuş serumum. Bu kadar fiyata insan yeni cilt yaratsın, doğduğum andaki gibi olsun diye bekliyor. Hadi olmadi en azından alnımdaki kırışıklarimi gidersin diyorum. 23 yaşından beri tam boyunu kullanıyorum ben de. 25 yasinda olmama ragmen hafif mimik kirisiklarim mevcut. 75 ml 1-1.5 yıl idare ediyor. Sabah kalktığımda daha puruzsuz, az sebumlu bir ciltle uyanıyorum. Ki cildim yagliya dönük karmadır normalde. Ama diğer bakım ürünlerinin de etkisi olabilir. Bilemiyorum fiyat performans oranına gore sınıfta kalıyor bence. Ya da yıllar sonra etkisini gösterecek.

23 şubat 18:11 23 şubat 18:12

116. 49 yaşındayım, çoğu parfümeride satış danışmanları yaşıma göre cildimin çok güzel olduğunu söyler. bir tanesi "bugüne kadar ne kullandıysanız onu kullanmaya devam etmenizi öneririm" demişti.

25 yaşımdan beri düzenli bu ürünü kullanıyorum, parasız olduğum zamanlarda alamadım sadece, bazen sırf nemlendirici yerine kullanıyorum.

ben de sabah kalktığımda yüzümde bir değişiklik farkedemiyorum ama demek ki uzun yıllara yayılıyor etkisi. 

6 şubat 14:48 6 şubat 14:50

115. Ne zaman yüzüme uygulasam sivilce çıkıyor. Nemlendirmesi çok başarılı. Fakat yağlı ciltler için önermiyorum bu ürünü.

6 şubat 14:13

114. İnsan o kadar para verince haklı olarak gözle görülür bir değişim bekliyor ama üzgünüm bende öyle bir etkisi hiç olmadı.

6 şubat 02:41

113. Neredeyse bir yıldır ara ara kullanıyorum. Düzenli kullandığım da oldu fakat bir ürün bu kadar mı etki etmez diye düşünmekten kendimi alamıyorum. Bu kadar insan kullanıp memnun kaldığına göre bir alameti vardır herhalde, ben de bunu düşünerek aldım ama resmen hiçbir şey yapmadı. hiç kullanmamışım gibi çok ilginç. Biraz fazla sürsem yağlandırdı hatta sivilce yaptı, az sürsem zaten dağılmayan tuhaf bir yapısı olduğundan tüm yüzüme homojen yayılmadı. Kırışıklık oluşumunu engeller diye bir umut kullanıyorum arada, zaten büyük boyunu almıştım hala yarısına gelemedim. En azından sahip olduğu hafif portakal kokusu güzel. Sonuç olarak herkesin cildinde farklı etki yaratabilir tabi ama fiyatına asla değmeyen bir ürün oldu benim için.

5 şubat 20:04

112. Neredeyse bir buçuk yıldır aralıksız kullanıyorum ilk kullandığımda cildimde sivilce yaptığını düşünüp bıraktım.ikinciye inat edip devam ettim ya sivilcelerin sebebi farklıydı ya da cildim alıştı bilmiyorum bi daha sivilceye sebep olmadı.cildi yatıştırıyor ve dinlendiriyor ince çizgilerde çok değişiklik fark etmedim açıkçası.neden devam ediyorsun diye sorarsanız evet cildime iyi geliyor ama itiraf etmek gerekirse daha çok herkesin bu kadar övmesi bu kadar önerilen bi ürün olması ve etkisinin yıllar içerisinde belli olacağının söylenmesi.bu kadar insanın bir bildiği vardır diye ummak istiyorum

18 ocak 00:21

111. Yaklaşık 8 aydır kullandığım gece serumum. Kokusu hariç gerçekten başarılı buldum. Sabah uyandığımda cildim daha iyi uyanıyorum. Sivilce de yapmadı. daha ne olsun :) Karmadan yağlıya dönük bir cildim olmasına rağmen kışın nemlendirme açısından sadece serum yeterli gelmedi. Yanında nemledirici de kullanıyorum. Fiyatı çok yüksek ama indirim dönemlerine denk gelirseniz kaçırmayın derim.

17 aralık 2018 19:58

110. Yaklaşık iki aydır kullandığım ve çok sevdiğim serum. Açıkçası Estee lauder’ın abartılmış bir marka olduğunu düşünüyordum ve anr’yi kullanmaya başladığımda da önyargılıydım ama hepsini yıktı. Tek bir üründen mucizeler beklemeyi bırakalı çok oldu o yüzden beklentim yüksek değildi. Bendeki etkileri yağlandırmadan çok iyi yeterli nemlendirme, ton eşitleme ve sivilce engelleme oldu. Başladığımdan beri sivilcem çıkmadı hiç, ara ara dönemsel tek tük çıkan sivilcelerim bitti. Emilimi çok iyi cildin neme doyduğunu hissediyor ve gözle görüyorsunuz ama ağırlık da yapmıyor kesinlikle. Gece sürüp yatıyorum sabah hiç yağlı yağlı uyandırmıyor. Diğer serumlarda mesela the ordinary hyaluronik asit bile sabaha çok yağlandırıyordu yüzümü ve gözenekleri daha çok belli ediyordu. Bu gözeneklerimi küçülttü diyemiyorum çünkü gözeneğin küçülebileceğine inanmıyorum ama bir blurlaşma var. 

başladıktan sonra ekstra nemlendirici kullanmadım tek başına yeterli geldi bana. Kışın gelmesiyle ince bir nemlendirici de ekleyebilirim üzerine artık. 

Henüz 20 ml kullandım çok uzun vadede etkileri ne olur bilmiyorum ama şuan çok memnunum gerçekten durulaştırıyor yüzü. Mevcut kırışıklıklara etkisi olacağını sanmıyorum ve beklemiyorum da öyle bir etki ama bence yeni oluşacakları engellemede etkili bir ürün. 

17 ekim 2018 21:28

3

109. yaptığım alışverişlerin yanında bolca deneme boyundan verdikleri için uzun bir süre deneyimleme şansım oldu. maalesef bende diğer estee lauder kremleri gibi ufak sivilcelere ve ağırlık hissine neden olduğu ve çok belirgin de bir olumlu etkisini görmediğim için tam boyunu almayı asla düşüneceğim bir ürün değil.

17 ekim 2018 19:41