girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (185)
  • medya (4)

185. Bir arkadaşım söylemişti. YouTubeda Ebru Şallı çilek gibi karın 2 yle 8 kilo verdim demişti.

46 dk önce

184. 1 haftadır falan yapmaya başladım. başta 100 squatla başlamıştım sonra sadece squat yapmanın pek faydası yok diyerek olduğum yerde 30 dakika yürüyüş+squat yapmaya başladım. Bugün de aklıma geçen sene bulduğum güzel bir video geldi. hadi Rüya denemekten ne zarar gelir dedim. Sadece 15 dakikasını yapabildim ve her yerimden ter boşaldı. Video 30 dakikada 500 kalori yaktırıyor, tüm vücut çalıştırıyor. süper bir video

(link: https://youtu.be/85cCltaEGuk video bu) kesinlikle bakın bir.

1 saat önce

183. Vakti olmayanlar icin pilates ve yuruyus gibi sporlari önermem. 4 dk lik tabata antremanlari daha efektif olacaktir. Oldukca zorlayici. O yuzden spor gecmisi olmayanlar icin agir gelebilir. Kolay seviyeden baslayabilirler. Daha kolay hareketlerle kendi programlarini olusturabilirler.

6 ağustos 19:20


182. Hava muhalefeti sebebiyle yapamadığım şey. Gerçekten çok istiyorum, gerçekten çok iyi geliyor bana ama hava o kadar sıcak ki en fazla kol çalışabiliyorum.

Dipnot. Girdiğim evde vantilatör bile yok. :(

6 ağustos 16:55

181. 26 temmuz perşembe günü başladığım ve bırakmayı gerçekten istemediğim aktivite. şöyle ki vücudumun şekle girmesini istediğimden, pilates yapmaya karar verdim. decathlon'dan yaklaşık 90 liraya kıyafetler hariç (evdekileri giyiyorum) tüm pilates malzemelerini aldım. açtım ebru şallıyı, başladım. şu an 5.günümü tamamladım ve imkansız olmadığını gördüm. eğer böyle bir hevesiniz varsa çok zor, çok yorucu gibi yorumlara aldanmayın lütfen. bir an önce başlayın. ha bir de sağlık için canım, kesinikle estetik kaygısı yok(gizlinot: swh)

30 temmuz 13:40

180. Kilo vermek isteyenler ıçin

- fitness blender 8 week programlarını seviyemize uygun seçip alıyoruz

- ayarlanabilir dambil seti birde mat

temin ediyoruz

-beslenmemize dikkat ediyoruz.

Bu iş tamam.

20 temmuz 21:35

179. vakti az olanlar için daha yoğun olan hiit antrenmanları daha tercih edilesidir. tabii evin havadar olması lazım. bu sıcaklarda biraz zor olur fakat klima değil de vantilatör eşliğinde yapılabilir. benim en iyi sonuç aldıklarım: tabata, squatgirl'ün hiit videosu. bölgesel için de blogilates'in videoları. 20 dk sürüyor zaten hiit videolar. tabata'yı ise birkaç tur yapıyordum ben. bu aralar vakit bulamıyorum ama tekrar başlayacağım. şuna garanti verebilirm ki hiit yaptığınızda gerçekten spor yapmış gibi hissediyorsunuz ve ter içinde kalıyorsunuz.

20 temmuz 21:28


178. arkadaşlar, çoğu kişi evde spor yapmanın "vooaa çok zor, imkansız" olduğuna dair şeyler söylemiş ama atladığınız bir nokta var. Kendinizi ikna edemiyorsunuz sadece, zor değil.

spor salonu daha meşakkatli bir süreç. para veriliyor, hazırlanması, eşya taşıması, hijyen meselesi vs vs uzar gider. ben de aynı yollardan geçtim, bana da evde spor yapmak zor geliyordu. "sıkılırım, iradem yok devam edemem" diyordum. spor salonuna da gittim bir süre, sonra "öff kim gidecek şimdi"ler olmaya başladı. bahane bulmak zor bir şey değil yani, her duruma uyduruluyor. sadece kendinizi, beyninizi ikna etmek yeterli.

günde sadece 20 dk yapsanız bile yeterli evde. hiç yapmamaktan iyidir, öyle saatlerce uğraşmanıza da gerek yok. istediğiniz zaman, istediğiniz şekilde. tv izlerken bile yapabilirsiniz.

2-3 senedir evde yapıyorum ben de düzenli olarak, jillian'ın tüm videolarını denedim, hepsi çok yardımcı oldu. şimdi de playstore'da jillian micheals fitness app'i var, oradan 5'er dakikalık bölgesel videolarıyla çalışıyorum.

gerçekçi olalım arkadaşlar, bahaneler her zaman hazır. başlamak zor geliyor ama başlayınca devamı da geliyor. we can do it!

20 temmuz 17:43

177. Asosyalin dibi bir insan olarak spor salonuna gitme düşüncesi bile içimde değişik hislere sebebiyet verince evde spor yapmaya başlayarak 20 kilo verdim 3 sene önce. Azıcık bir motivasyon ve günde 30-40 dakika zaman ayırmak yetiyor.

20 temmuz 14:13

176. tüm ekipmanları alıp yanyana dizip bitirmeyle sonuçlanır 

önce decatlohna gidersin spor kıyafetlerine kadar alırsın 

telefonuna uygulamalar indirirsin youtube ona uygun kanallar falan bulursun

bir hafta yaparsın 

vay be dersin ben çok iradeliyim ne güzel yapıyorum

bir hafta ara verirsin her gördüğünde pişmanlık duyar üzülürsün

sonra bi bakmışsın o evin mütemmim cüzü olmuş kaldırıp altını süpürürsün plates matının dumbleların tozunu falan alırsın ama hiç pişmanlık duymadan artık o evin kullanılmayan bir parçası olmuştur 

telefonun her hafızasının dolmasında tek tek o uygulamar silinmiş youtube da aboneliklerden çıkılmış falan

en azından benim için böyle oldu 

20 temmuz 13:28