yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (72)
  • medya (7)

  72. makyaja ilk başladığım yıl olan 2017'den kalma olduğunu tahmin ettiğim pastel nude paletimde başarmaya çalıştığım şey. şaka maka kaba hesapla yaklaşık 6 senedir açık bu far paleti ve ben doğru düzgün kullanmamışım bile. hayatımda bir farın dibini bile görmedim zaten şu ana kadar. makyaj malzemelerini bitirebilen biri hiç değilim. iki yıl karantinada olmanın etkisiyle çoğu makyaj malzemem boş boş bekledi zaten. karantinadan çıkınca da makyajım çok daha minimalleşince birçok ürünümü nadiren kullanmaya başladım. fakat 2023 itibariyle project pan'e başladığımdan dolayı eskiyen ürünlerimi bitirmek için daha fazla kullanıyorum, haliyle daha fazla makyaj yapıyorum.

  2'si eski olmak üzere 3 far paletim var toplamda. bu yüzden bitirme konusunda biraz daha inançlıyım. diğer paletim tamamen renkli olduğu için onu projeye dahil edip her gün kullanamam. ama pastel nude'da kullanmak istediğim 5 rengi (gizlinot: diğer üç renkten biri parça parça duruyor yapısı kötü, biri sık kullanacağım bir renk değil, pigmentsiz ve soluk, sonuncusu da çok pigmentli koyu bir kahve, sadece liner olarak kullanıyorum ama asla bitmez pan görürsem şükrederim) 2023 yılında bitirmek istiyorum. her bir pan 3 gram ürün içerdiğinden ortalama bir far paletini bitirmekten daha zor. yine de iki renkte güzel çukurlar açtım. ocak sonuna kadar bir renkte pan görmeyi umuyorum.

  18 ocak 2023 12:44

  71. Makyaja başladığım zamanlarda-çok olmadı ve tam olarak başladım sayılmaz, okula gittiğim için bazen haftada bir kez bile sürmediğim oluyor- bütçeme uyacak şekilde birkaç palet almıştım ama pişman oldum, o aldığım üç beş palet yerine sağlam bir palet alsaydım renkleri kaliteli olacağı için çok daha istekli olacak ve çabucak bitirebilecektim. Bunun aynısını aydınlatıcı ve allık için de yaptım. Hani allıkta sorun yok çok seviyorum abarta abarta sürüyorum ama aydınlatıcı ve far için aynısını söyleyemeyeceğim. Kendimi tutamayıp birkaç tane de mini ve tekli aldım. Hayır bunları alırken liseye gidiyordum süslüler nerede süreceğim sanki! Şimdilerde far almayı bıraktım, sevdiğim ve çabuk bittiği için parlatıcı ve cilt bakım ürünleri alıyorum çoğunlukla.

  Ha bir de kullanmayacağımı bildiğim bazı ürünleri çevremle paylaşıyorum, kuzenlerim, arkadaşlarım derken biraz biraz azalttım. Onların elinde daha fazla değerlenecekse benim elimde durmasının ne anlamı var?

  Şimdi gaza geldim tekrar bir sınıflandırma yapacağım. Kış malzemelerini çıkarıp yazlıkları içeri atacağım, kullanmadıklarımı da kesin olarak elimden çıkaracağım. Satabilirdim de aslında yepyeni duruyorlar ama uğraşmaya değmez diye düşünüyorum.

  Ne kadar azaltırsam o kadar iyi. Böylece bitirmek de kolaylaşır.

  30 ekim 2022 14:05 30 ekim 2022 15:53

  70. 2,5 yıl sonra hergün kullanarak başarabildiğim şey Maybelline The Blushed Nudes paletini bitirmek oldu. Bordo bir eyeliner ile iyi gider diye bunun yanında pastelin eyelinerı da bitti. Geriye kaldı 28 tane far paleti.

  Ömürboyu hergün kullansam da bitiremem herhalde. Gelsin diğer project panler...

  ilgili medya:
  1
  10 ekim 2021 14:29


  69. Bu başlık makyajdaji kanayan yaramdır. Elimde o kadar çok far paleti var ki henüz hiç açmadığım, yıllar önce alıp bir kenara attığım... o yüzden tekli farların dibine bile ulaşmış değilim.

  Revolution markasına bir süredir dadandığım için yapılan %50 indirimlerde şuursuzca paletlerini aldım. Herhalde elimde 10dan fazla sadece bu markanın paleti vardır. Henüz açılmadığı için bozulmaz diye kendimi avutuyorum. Bir yıl önce çalıştığım zamanlar her gün makyaj yapar fondöten ve pudraları bitirirdim fakat gelin görün ki hali hazırda pandemi sebebiyle artik çalışmıyorum ve makyaja da veda ettim. Öylece duruyorlar kenarda. Bir süredir online derslerimde makyaja başladım, belki dibini görme şansım olur.

  14 kasım 2020 06:17

  68. geçen sene kendimi ve hayata dair hiçbir şeyi sevmediğim bir dönemde makyaj malzemelerimin çoğunu elden çıkarmıştım, sadece bir tane far paletim kalmıştı o zamandan. Makeup revolution flawless 3 paletini neredeyse 1.5 yıldır kullanıyorum ve paleti bitirmeyi geçtim daha hiçbir farın dibi görülmedi. Bazı renkleri daha sık kullanmakla beraber çoğu rengi de yıl içinde kullandım aslında. her gün far sürsem dahi 1-2 sene içinde ancak bitirebileceğim bir palet gibi duruyor. Öncesinde de elimdeki hiçbir farı ya da far paletini bitirme noktasına gelmedim, bu da bana büyük bir ders oldu aslında. Durmadan al, al, al ama hiçbirini bitirme ya da elden çıkarma. İnanılmaz tüketici ve açgözlü bir zamanımdaydım, şu an en azından en sık kullandığım renklere sahip tek bir paletim var eğer daha farklı renklere ihtiyaç duyarsam bir tane daha alırım ancak birini bitirmeden benzerini almamak en büyük arzum.

  9 şubat 2020 02:07 9 şubat 2020 02:09

  67. Bilinçsiz bir şekilde kozmetik ürünleri almaya başlayıp, kendimi hep daha fazlası için körüklüyordum. Özellikle makyaja başladığım zamanlarda (4-5yıl öncesi) son birkaç yıldır neyse ki aydınlandım. Sosyo-ekonomik olarak biraz sıkıntıdayım derken , elimdekileri bitirmeye yöneldim.

  Her ay kendime minik bir "challange" uygulayıp elimdekileri elden çıkarmaya çalışıyorum. Son kullanma tarihleri dolanları atıyorum artık. İlk aldığım far paletimde bitti diyebilirim. Koyu renkleri kırıldı döküldü fakat ilk 3 rengi hakkıyla kullandım. Elimdeki paletleri, farları bitirmeden yeni bir far görmek istemiyorum. Doyum noktasına ulaşmak bu aşamada çok önemli. Ve yinelemem gerekirse o ay için minik bitirme hedefleri insanı çok motive ediyor. Gereksiz Oje koleksiyonum artmaya başlayınca çok eski ojelerimi de kullanmaya başladım 

  ilgili medya:
  2
  9 şubat 2020 00:55

  66. palet mi bu küçük ve düşük göz kapaklarıyla ancak wet'n wild brulee bitirebildim

  5 şubat 2020 00:30


  65. Asla ve asla far paletlerimi tam bitiremedim. Birden fazla far paleti olunca bitmesi de çok zor oluyor. Bundan sonra elimdeki paletin yarısını bitirmeden ikinci bir palet almama kararım var.

  Makyaj yaparken far kullanmaya sonradan başladım ve hangi akla hizmetse 12'li 2 palet aldım (gizlinot: Maybelline the nudes ve the blushed nudes). Açık renkleri bitirmek çok kolay oldu ancak koyu renklere evde bir iki makyaj denemesi dışında dokunmadım sayılır. Tabii bu sırada tekli farların güzelliğini fark ettim ve paletleri unutup uzun süre tekli far kullandım. Geçen sene bu zamanlar revolution'ın iconic fever far paletini dayanamayıp alınca elimde yıllardır bekleyen 2 tane daha far paleti olduğunu hatırladım. Son 1 yıldır Farmasi'nin üçlü bir far paletiyle birlikte sadece Maybelline'in far paletlerini kullanıyordum. Koyu bordo, yeşil ve siyah hariç tüm renkler bitti. Yeşili hiçbir makyajıma uyarlayamıyorum, koyu bordonun ve siyahın da pigmentasyonları çok kötü ve gece makyajlarımda asla o istediğim görüntüyü oluşturamıyorum. Geçtiğimiz hafta çekmeyeceye sakladığım revolution'ın far paletini çıkardım ve ilk kez kullanmaya başladım. Bu paletin yarısını bitirmeden de yeni palet almayacağım çünkü elimdeki 2 paletin renklerinin çoğunu bitirmek bile 1 yılımı aldı.

  4 şubat 2020 11:08

  64. 2 tane far paletim var günlük kullandığım balmjovi ve revolution newtralslardan bir tane de 6 seneye yakın bir zaman önce alınmış ve %90'i bitmeye yüz tutmuş, ama hala çok nadir bir iki far için kullandigim nude dude paleti var, her gün farla göz makyajı yapıyorum genelde aynı farlarla ve yeni aldığım revolution paletindeki farlar bile yavaş yavaş çökmeye başladı.

  Nude dude ve bir tane de w7 paletini neredeyse sömürerek bir-çok farin son gramina kadar kullandık, bunun nedeni ablamla bazen annemle ortak kullanmamız oldu, şimdi her sabah kullandigim için bitirmesi daha kolay oluyor, bir iki far paletiniz olduğunda yapılamayacak şey değil aslında, makyaj artisti olmadığım için fazlasına da ihtiyaç duymuyorum zaten.

  21 kasım 2019 10:42

  63. Bunu yapabien canım annemdir. Ona the balm  voyage 2 almıştım. Çoğu far hit the pan olmuş  bitmek üzere. Elindeki tek far olunca bitirilebiliniyor aslında 

  20 kasım 2019 16:02