sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer

fi

girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (190)
 • medya (0)

1. Uyku düzenimi bozan kitaptır. Gece ikilere kadar oturup bitirdim, kitap bitti ama ben de bittim. :)

30 aralık 2014 21:02

2. (gbkz: Azra kohen)'in (gbkz: fi çi pi) isimli kitap serisinden uyarlanan, 31 mart 2017 cuma günü (gbkz: puhu tv) üzerinden yayın hayatına başlayacak olan internet dizisi. Başrollerinde (gbkz: Mehmet Günsür), (gbkz: Serenay Sarıkaya), (gbkz: Ozan Güven), (gbkz: Berrak Tüzünataç) ve (gbkz: Büşra Develi) gibi isimler var.

Tanımını yaptım ama gerek var mıydı, emin değilim. Kusturana kadar her yerde reklamı yapılıyor zaten. Daha başlamadan bu kadar şişirilen işler bende antipati uyandırır ama internet dizisi olduğu için, sansür olmadığı için, bölümleri 1 saat, sezonu 13 bölüm olduğu için destek veriyorum. Ülkenin bu tarz farklı işlere ihtiyacı var, tutsun ki devamı gelsin. Ama yeter artık, her yerde sponsorlu reklamlarından, oyuncuların zilyonlarca paylaşımlarından, bütün dergilere çekimler röportajlar vermelerinden ve şu an aklıma gelmeyen çeşitli pr'larından gına geldi. Tamam sakin olun yahu bakacağız günü gelince.

28 mart 2017 19:56 28 mart 2017 20:25

3. İnternette yayınlanacak olması ve bununla beraber getirdikleri (gizlinot: sansür olmayışı, sürenin kısa oluşu vs. ) açıkçası bende merak uyandırdı. İlk bölümünü izlerim. Fakat merak ettiğim bu puhu tv bir süre sonra ücretli kullanıma döner mi?! Sanmıyorum bizim milletimiz para verip bir dizi izlesin. Reklam kazancı olursa da televizyondaki gibi 4 saat sürmeyeceği kesin tabii!

29 mart 2017 10:35

4. bayık ve aynı konulu türk dizilerinden bıkmış ama aynı zamanda güzel bir türk dizisi izlemeyi özlemiş olan beni heyecanlandıran tek dizi. kadrosunu beğendim, kitabı okumadığım için konusunu bilmiyorum ama umarım değişik bir konusu vardır. dizi konusunda o kadar kısır bir milletiz ki dönüp dönüp aynı konuları önümüze koyuyorlar. bir tarafta westworld ler bir tarafta istanbullu gelinler. umuyorum ki "fi" bizlere yeni bir heyecan getirir.

29 mart 2017 16:53

5. An itibarıyla ilk bölümünü bitirdiğim dizi. Tabii ki her kitap uyarlaması gibi aslıyla uyuşmadığı noktalar var. Kitaptan bağımsız düşündüğümüzde Ozan Güven döktürmüş dizide. Tüm karakterlerini, dizinin yarattığı kendi evrenini kendi atmosferini çok beğendim. Hatta karakter seçimleri o kadar başarılı ki kitabı okurken zihninizde canlanan görüntüler dizidekilerle uyuşmuş. Umarım birkaç bölüme Türk dizisi formatına dönmez.

1 nisan 2017 00:41

6. o değil de bu dizi mac face and body fondöten satışlarını patlatır.

İlk bölüm için konuşmak gerekirse başta Duru olmak üzere kadın oyuncuların ciltleri gerçekten 'my skin but better' güzelliğindeydi.

Bir diğer güzellik ise Ozan Güven'in oyunculuğuydu.

Bu dizi Alır ve yürür diyorum.

1 nisan 2017 13:28

7. Kitabını okumadım ama dizinin üç bölümünü de izledim. Boş işler müdürü olduğum için uzun bir analiz geliyor hazır olun süslüler :d

Dizi her şeyiyle ben farklıyım ve kaliteliyim diye bağırıyor ve bence bu iddiasının da altında kalmamış. Senaryo yavaş ilerleyecek gibi olsa da dallı budaklı olduğunu sezebiliyorsunuz ve bu da heyecanı canlı tutuyor. Kafamda güçlü tahminler yapmama da izin vermedi bu da iyi bir şey ve gelelim kadroya.

can manay bana rüstem paşayı hatırlattı ne yalan söyleyeyim. Aynı gergin atmosfer, aynı zeka, güç ve gizemlilik :d ozan güven'in oyunculuğu enfes.

Serenay bebeğim yine güzel, yine kendini geliştirmiş. Kim ne derse desin başarısını hak ediyor bence.

Mehmet günsür'ün denizi iyi hoş ama harcanacak maalesef :(

Berrak tüzünataç sen silinsen ya bu piyasadan. En basit sahnede bile yapay kokuyor, yıllardır bir gram ilerlemedi.

Büşra develi'yi bu diziden önce hiç sevmezdim ama iyi iş çıkarmış. Hikayesini en merak ettiğim karakterlerden biri oldu.

Kısaca(?) ortalamanın oldukça üstünde mis gibi bir dizimiz oldu, umarım bozmadan devam eder.

1 nisan 2017 21:21

8. Üç bölüm de göz açıp kapayıncaya kadar bitti. Çok çok güzel bir dizi olmuş. 1 saat olduğu için diğer dizilerdeki gibi vakit dolsun diye uzun uzun göz süzmeler bakışmalar poz kesmeler yok. Hatta bir süre -ohaaa sigara mı içiyo o? -ohaaaa göt mü dedi? -ohaaa sevişme sahnesi mi o? Gibi tepkiler verdim sansür olmaması ilaç gibi geldi. Bir tek berrak tüzünataçın oyunculuğunu pek beğenmedim diğer herkes baya iyi. Ayrıca serenay sarıkayanın ten makyajına ba yıl dım! Nasıl sağlıklı nasıl pırıl pırıl nasıl duru o kadar özendim ki. Konu bende merak uyandırdı. Her hafta bir bölüm şeklinde yayınlamayacaklarmış diğer bölümler ne zaman gelicek bileniniz varsa mesaj kutumu morartsın lütfen :) her sezon 13 bölüm ayda 5 bölüm ve iki sezon şeklinde planlamışlar.

1 nisan 2017 22:09

9. merakıma yenik düşüp, ayrıca ozan güven hakkındaki yorumlara dayanamayıp izledim. ozan güven gerçekten çok iyi bayağı iyi. ama serenay <3 ben bu kadını çok beğeniyorum ve seviyorum. karakter üzerine cuk oturmuş. hayranlıkla izledim. büşra develi'yi normalde pek sevmem ama bu dizide çok iyi olmuş. mehmet günsür, her dizide olduğu gibi. öyle aman aman bir etki yaratmadı. hele berrak tüzünataç. ya bu kadının bu dizide ne işi var demek istemiyorum, bu kadının oyunculuk sektöründe ne işi var? bana karakteri hissettirmiyor. her dizisinde böyle. kitabın özetini merak edip okudum, canlandırdığı karakter -anladığım kadarıyla- müthiş bir karakter. bu dizinin tek olmamışı berrak bence. onun dışında güzel bir dizi, beğendim.

1 nisan 2017 22:39 ed.7 nisan 2017 12:17

10. Bak beni gaza getiriyorsunuz. Bak merak ediyorum. Lys öğrencisiyim ben.

*şu günlerde aşırı merak ettiğim dizi.

2 nisan 2017 01:31

ilginizi çekebilecek benzer başlıklar