yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • medya (0)

  1. Kimse doldurmayınca kendim doldurayım dediğim uktem.

  Fuckbuddy: ara ara seks yapılan partner. (bu ara tamamen kişinin seks ihtiyacına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. )

  Lovebuddy : fuckbuddyden farkı şu ki lovebuddyniz ile dışarda kahve de içersiniz, sinemaya da gidersiniz yani kısacası takılırsınız.

  Lovebuddy > fuckbuddy diyor ve susuyorum.

  11 aralık 2015 05:05 ed.11 aralık 2015 18:28

  2. Genelde fuckbody olarak bilinir fakat kelimenin orjinali ''fuckbuddy'' dir.

  11 aralık 2015 11:27

  3. Biraz uzun oldu baştan uyarıyorum :/ merak edenler için aşağıda bir özet var. ehe.

  Fuckbuddy duygulara girmeden, sadece ihtiyaç doğrultusunda seks yaptığınız biri. Benim yok. Sevgilimden dolayı hiç ihtiyaç duymadım açıkcası ama karşı olduğum bir şey değil.

  Lovebuddy'i ise sevgili olarak tanımlamıyorum ben. "Sevgili" hem lovebuddy hem fuckbuddy iken, yani ikisinide içinde barındırırken, lovebuddy daha farklı bir şey.

  şimdiki erkek arkadaşımla daha flört dönemindeyken dershane sınıfımdaki bir çocuk dikkatimi çekmişti. derslerde kafasını kitabına koyar, bana bakardı. ben ona dönünce de kafasını çevirirdi. pek sosyal bir tip değildi, sınıfta da kimseyle konuştuğunu görmemiştim. Velhasıl ben nasıl bu çocuğun dikkatini çekiyorduysam, o da benim dikkatimi çekmeye başladı. Ben de birgün yanına oturup muhabbete girdim. Tanıdıkça daha çok etkilenmeye başladım.(gizlinot: ne yakışıklı ne çirkin sıradan biri. etkilenmemin sebebi kişiliği ) Yaşına göre deli bir kültürü vardı. Her konuşmamızda bana farklı şeyler katardı. Zaten pek sosyal(!) olmamasının sebebi de buydu sanırım. İnsan seçerdi desem yalan olmaz. Aramızdaki ilişki çok farklıydı. Birlikte yemeğe giderdik, kahve içerdik, gezerdik, müze sergi dolaşırdık... Zamanla onun çevresine girdim. Arkadaşları arkadaşım oldu. Bilmediğim pek çok konuyu sayesinde öğrenip, kendimi geliştirdim. Film, müzik, resim kısaca sanat ve felsefe konusunda öğretmenim gibiydi. Geçmiş zaman kullandığıma bakmayın hala görüşüyoruz. Beni sevdiğini ben de bilirdim, erkek arkadaşım da bilirdi. Bu hiç problem olmadı. Kendisi de durumu böyle kabul etmişti zaten. Kimse açısından rahatsız edici bir durum yoktu, herkes halinden memnundu. Hatta dönem dönem onunda sevgilileri olurdu. Genelde kızlar memoyu anlayamazdı ve onu çok rahat çok saçma biri sanıp ayrılırlardı. Lütfen burda yersiz düşüncelere kapılmayın. Sevgilimle yaklaşık 4 yıldır birlikteyiz. Ve ben onu hep o ilk gördüğüm anda hissettiğim gibi delice seviyorum. O da beni. Bundan gram şüphem yok. En başından beri de benim memo ile durumumu biliyor. Asla gizli iş yapmadım arkasından.

  Adını kodlayıp gizleyemem çünkü memo o kadar özel bir isim ki ona ne desem o olmaz. (gizlinot: Dağıttım konumu itina ile toparlıyorum bi dk cnm )

  İşte bu çocuk benim lovebuddy'mdi. Bırakın cinsel bir teması, genel olarak hiç temas yoktu. Tanışmamızın üzerinden 2 sene geçtikten sonra ilk defa sarıldık. (gizlinot: Ben ki ilk tanışmada insanlara sarılan, öpen insan.. )(gizlinot: onunlayken biraz garip ve çekingen oluyordum galiba )(gizlinot: ay toparlayamıyorum galiba ) Ama aramızdaki duygusal bağın varlığını hiçbir zaman inkar etmedik. Memoyu sevmez değilim, sadece ikisi farklı şeyler. Sevgilim benim dünüm, bugünüm, yarınım. Ona olan sevgimi bizden başka kimse anlayamaz. Ama memoyla aramızdaki de son derece özel bir bağ.

  Yani özetle; Sevgili ve lovebuddy bence aynı şey değil. Sevgili>lovebuddy=fuckbuddy. Amaç duygu karmaşasından uzak bir cinsel hayat ise tercih fuckbuddy; cinsellikten uzak duygusal bir bağlılık (gizlinot: aranızdaki bağ normal bir arkadaşa olan sevgiden bir tık fazla, sevgiliye olan sevgiden bir tık az ise lovebuddy)(gizlinot: bkz bloggerların bir tık klişesi swh ) ve arkadaşlık ise lovebuddy (gizlinot: gerçi bu seçilmez herhalde bir anda olur ), ikisinin karışımı olsun farklı şeylere kapalıyım ben derseniz ise de sevgili oluyor.

  11 aralık 2015 20:51


  4. karıştırıldıkları noktada sıkıntı doğurur.

  10 ocak 2019 17:27

  5. kullanılan erkeklerin lovebuddy olarak anlatılması akılları karıştırmasın. arkadaşın da aklı karışık belli ki. insanlara bu kötülüğü yapmayın.

  10 ocak 2019 20:54

  6. birisi fuck biri de love ile başlasa da ikisinin de sonu üzüntü ve hayal kırıklığa ile bitecek olan ilişki çeşitleri . Sadece love olsun bizim olsun .

  Mutlaka en sonunda taraflardan biri vazgeçecek ya da diğeri aşık olup ızdırap denizlerinde boğulacağı belli olan ilişki çeşitleri.

  Not: bu tip işlere hiç girişmedim oralara bağlamak isteyenler tabi ki oldu fakat kendimi biliyorum bendeki bu duygusallıkla en sonunda salya sümük olurum .

  Kendi kendime telkinimdir: biri sizinle olmak isterse eğer buddy'li terimlere ihtiyaç duymadan olur , gerisi yalan oyalamaca.

  10 ocak 2019 21:42

  7. lovebuddyi ilk defa duydum. sevgiliden farkını cinsel herhangi bir temas olmaması olarak anlıyorum. sanırım insanların etrafında tutmaktan, birlikte yiyip içmekten, vakit geçirmekten zevk aldıkları ama bi nedenle asla sevgili mertebesine geçemeyecek ve sevişme hakkı elde edemeyecek, diğer tarafa çok daha yoğun duygular besleyen kişi.

  sonuç: kimsenin lovebuddysi olmak istemem. ben istemiyorsam kimseyi de o noktaya sürüklemem.

  10 ocak 2019 21:48


  8. sanırım lovebuddy denilen şey hem fuckbuddyliği kapsıyor hem de dışarda gezme yeme içme öyle algıladım ben. ama sevgililik değil. bilemedim her şeyi onunla yapıp keyif alıyosam neden sevgili olmuyoruz?

  11 ocak 2019 00:53

  9. artık herşeyin bir buddy'si var, hayat çok güzel. eskiden şey derdik: "sevmiyorsan oyalama çocuğu", meğer adı lovebuddy'miş.

  dip not: ben olsam sevgiliyi bırakır (yazar: sevgiliblog)'un (link: https://www.suslusozluk.com/fuckbuddy-vs-lovebuddy?i=184137 girdisindeki )memo ile kaçardım.

  11 ocak 2019 08:53 11 ocak 2019 08:56

  10. Ne buddy'si olursa olsun, kadın doğası gereği iyi sevişen erkeğe bi kaç sefer üst üste sevişirse, bağlanma potansiyeli taşır, erkek için durum böyle değildir. Kadın vücudu bu beni dölleyebilir derken, erkek vücudu da bunu dölledim başka kimi dölleyebilirim der. O yüzden kadınlar için yıpratıcı olabilecek ilişki türü ama tabii uzun süre sevgilisi olmayınca kadın ihtiyaçları için bu yolu seçebiliyor.

  11 ocak 2019 12:11