yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.7
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • oylar (13)
  • medya (1)

  1. (gbkz: Görkem karman) tarafından kendi markası (gbkz: Görkito)'nun ilk ürünü olarak duyrulan ve yine instagram hikayesinde anlattığından hareketle "beauty blenderdan daha iyi" olan makyaj süngeridir. Yerimi aldım, buralar değerlenir!(gizlinot: swh)

  2 ekim 2019 13:33

  2. Heyecanla beklemekteyim. Bu makyaj konusunda Görkito kadar titiz birisine daha rastlamadım. Hiçbir zaman ürünü pohpohlayan biri olmadı.

  Gerçekten her konuda adil olduğu için çok seviyorum.

  19 ekim 2019 17:15

  3. Görkem karmanın an itibariyle 34 tlden satışa çıkardığı makyaj süngeri. Rengi ve şekli gerçekten güzel görünüyor. fiyatı muadillerine göre baya uygun ama ben yine de bi süngere bu kadar para vermeyi doğru bulmuyorum. Yüzde elli indirime girerse alabilirim. 

  30 ekim 2019 21:53


  4. satışa çıkar çıkmaz aldığım makyaj süngeri.

  görkem'in tavsiyelerini genelde iyi bulurum. sünger de ilk zamanlar epey güzeldi. şişmesi, ürünü çok emmemesi iyiydi fakat çok çabuk parçalandı. sanırım 2.ayında dökülmeye başladı, 3.ayında da parça parça koptu. ben ki her makyajdan önce ve sonra mutlaka yıkarım süngerimi, bunda bir zaman sonra lekeler çıkmamaya başladı. bir daha almam büyük ihtimalle.

  31 ekim 2019 09:02 19 haziran 11:23

  5. Görkem Karman'ın yeni çıkarttığı makyaj süngeri. 34 tl den satışa sunulmuş. Açıkçası fiyatı bana çok uygun geldi. Beauty Blender 69 du ben en son almayı bıraktığımda. (gizlinot: Alamadığımda)Suan ücretsiz kargo ile çalışıyor. Ben denemek adına siparis verdim. Ambalaj oldukça şık. Hava almayan metal şık bir tenekede geliyor. Eğer yapısı kaliteliyse bence sık sık alınabilecek bir sünger olabilir. Hazır kargo ücretsizken bence şans verilebilir.

  2 kasım 2019 14:08

  5

  6. 30 ekim saat 21.54'te verdiğim siparişim 1 kasım saat 17.00 civarı elimdeydi. kargolama ve takip çok iyi. internet sitesinden takip edebiliyorsunuz.

  ürün, kendi metal kabında ve içinde iki adet yazıyla geldi. bir tanesi süngeri ıslak ya da kuru nasıl ve hangi ürünlerle kullanabileceğinizi içeriyor. diğer yazı görkem'den beklenildiği üzere duygusal bir yazı. alana teşekkür ediyor vs vs. zaten bu kız evlenmeden önce ara sıra instagram'dan duygusal postlar paylaşıyordu "çok şanslıyım sizin gibi bir kitlem olduğu için" falan diye. hepsine kendi yazmış gibi bir samimi not bırakması şaşırtmadı.

  gelelim ürüne. bu makyaj süngeri normal bir süngere göre kuru hali daha yumuşak, ıslak hali daha sert. ıslattığınızda da diğer süngerler gibi devasa olmuyor. bunun sebebi çok su emmemesi olabilir. normalde diğer süngerleri ıslatıp havluyla suyunu aldığımda suyu havlunun diğer tarafında hissederdim, bunda hissedemedim. diğer süngerlere göre de daha az ürün emdiğini düşünüyorum, kapatıcımı sürerken ürünü en başta dağıtıyor sonra yediriyor. (kapatıcım likit.) ayrıca sürerken ürün yüzeyde kalıyor, içine çok girmiyor. aynı sebepten ötürü yıkarken 1 ya da 2 yıkamada ben likit ürünlerimin hepsini arındırmış oluyorum.

  benim kullandığım süngerler genelde uzun ömürlü olur, çünkü her kullanımdan sonra yıkar havadar bir yerde bırakırım. şimdiye kadar hiç küflenme sorunu yaşamadım. Bunu da her aklıselim insan gibi kapalı kutusunda saklamayacağım, hava alsın diye açık bırakacağım. Zaten kullanım klavuzunda da öyle yazıyor.

  4 kasım 2019 12:38

  4

  7. Ürünü uygulayışını, çok fazla ürün emmeyişini beğendim. Teslimat gerçekten çok hızlıydı. Yıkayınca boya akıtmadı. Yalnız bana biraz dayanıksız geldi. Yırtılmaya çok müsait duruyordu ki küçük bir yırtılma fark ettim bile bu sabah. Fiyatı piyasadaki süngerlere göre gayet iyi. Kadın girişimcileri desteklemek gerektiğini düşünüyorum o yüzden takdir ediyorum Görkem’i. Umarım istikrarlı bir şekilde devam eder

  4 kasım 2019 18:04


  5

  8. geçtiğimiz haftalarda satışa çıkan, görkem karman'ın kendi markasına ait ilk ürünü.

  satışa çıktıktan birkaç gün sonra sipariş verdim ve elime ulaşması çok kısa sürdü. gönderim hızını beğendim. paketleme de güzel benim hoşuma gitti ancak şöyle bir önerim olurdu teneke kutu dışına bir de karton kutu olabilirmiş ezilmelere vs karşı. tabii bunlar hep ekstra maliyet. dış paketleme çok iyiydi. kat kat baloncuklara sarılmıştı, ince bir metal olmasına rağmen ezilme, darbe izi yoktu. her yere aynı mı bilmem ama benim yurtiçi kargoyla geldi.

  kutu içerisinden 2 kart ve sünger çıkıyor. biri ürün kullanım klavuzu diğeri görkem'in teşekkür mektubu. ben teneke kutusunu çok sevdim ve kullanışlı buldum şöyle ki; süngeri muhafaza için uygun değil ama göz ve dudak kalemleri yarısına geldikten sonra her zaman kullandığım kavanozda kayboluyordu buna attım hepsini. tam küçülmeye başlayan kalemlere göre.

  süngeri gelir gelmez yıkadım. ilk sevdiğim özelliği sıfır renk vermesi oldu. bb'nin bordo süngerini bilirsiniz kan akıtıyordu sanki yıkatırken ama bunda ne sabunla yıkadığımda ne de duru suda hiç renk akıtmadı. sudan ve sabundan çok çok çabuk arındı. elimdeki diğer süngerlerden daha çabuk arındırdım yani.

  ıslandıktan sonra 2 katına çıkıp kocaman olmuyor. rt süngerden daha küçük kalıyor mesela ama bence ideal. gerçekten hem kuru hem de ıslakken çok çok yumuşak. ürünü emmiyor diyebileceğim kadar az emiyor. uygulamasını sevdim. rahat ve kesik ucu göz altı için çok iyi oturuyor. dağıtmasını beğendim ama şimdilik sadece kapatıcı ve fondötende kullandım. krem allık ve aydınlatıcıda da denemek istiyorum.

  fiyatı 34lira daha uygun olabilir miydi bilemiyorum maliyetler önemli, burda büyük firmalarla kıyaslamanın hatalı olduğunu düşünüyorum. onların bütçe kar oranıyla yeni bir firma kıyaslanmamalı. bu fiyatıyla benim için iyi ama daha yüksek olursa almayı düşünmeyebilirim.

  11 kasım 2019 18:06

  9. Haftasonu elime ulaştı ve deneme fırsatım oldu. İlk izlenimlerime göre gözenek yapısı sık değil bu nedenle rt ve bb süngerler gibi ıslanınca çok büyümüyor ve fazla ürün emmiyor. Bu tamamen kullanıcının tercihine göre artı ya da eksi bir özellik olabilir. eğer süngerden beklentiniz biraz ürün emmesinde sıkıntı yok sık gözenek yapılı ve uygulama yapıldığında fondötenin daha az kapatıcı olması ve cakey durmaması ise bu sünger favoriniz olmaz. Ancak fondöten uygularken fırça kullanmak istemiyorum, süngerim ürün emmesin Ve fondötenin kapatıcılığını korusun diye düşünüyorsanız (yani sünger bir nevi fırça işlevi görsün diyorsanız) bu süngeri seveceğinizi düşünüyorum.

  piyasada fırça işlevi gören benim bildiğim tek sünger nascita ocean (ve juno&co türevleri). Ancak nascita süngerin yapısı kadifemsi, görkito süngere göre hem daha az ürün emiyor hem de çok daha kapatıcı bir uygulama sağlıyor, tabi bunları yaparken çok daha cakey bir sonuç da çıkabiliyor. Eğer nascita süngerin mantığını sevdiniz ancak uygulama yaparken çok cakey duruyor diyorsanız da görkito süngere bakabilirsiniz.

  Ben bu süngeri piyasada bir boşluğu doldurduğu için sevdimse de benim süngerden beklentimle uyuşmadı çünkü ben süngeri cakey uygulamayı önlemek ve doğal bitiş sağlamak için kullanıyorum, mesela ürünün kalıcı olmasını istersem fırça ile uygulayıp süngerle üzerinden geçerim. Bu süngeri almadan önce süngerden beklentinizi düşünün ve ona göre tercih yapın.

  Bu arada sünger pembe orijinal bb gibi yıkanınca renk vermedi, bu artısı. Aynı zamanda süngerin şekli de oldukça kullanışlı diyebilirim. 

  12 kasım 2019 00:45 29 kasım 2019 00:27

  5

  10. site alışverişe açıldığı gün verdiğim sipariş 2 gün sonra elimdeydi. öncelikle süngerin kuru hali beklediğim kadar yumuşak değildi ancak yıkadıktan sonra nemli hali hayli yumuşak. diğer süslülerin de belirttiği gibi çok gözenekli olmadığı için fazla şişmiyor (ki benim için yeterli) ve yıkarken renk akıtmadı. ben ilk uygulamamı oldukça sıvı olan loreal true match fondöten ile yaptım ve performansını çok beğendim. fondöten çok sıvı olmasına rağmen ürünü yok denecek kadar az emdi ve fırçadan daha doğal ve nemli bir bitiş elde ettim. yalnızca beyaz sabunla tekrar yıkadığımda fondötenin süngerde izi kaldı ve dikkatli kullanılmazsa çok çabuk yırtılabilecek gibi geldi. kullanırken tırnaklara dikkat.

  12 kasım 2019 16:24