yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (37)
  • medya (0)

  1. Çökük gözaltları şeklinde verdiğim ukteyi silmeme sebep olmuş olgu.(gizlinot: swh)

  Herkes morluklardan ya da torbalardan söz eder ve ikisinin de iyi ya da kötü çözümleri bulunur ama bunun (yazar: arse)'nin de dediği gibi pek yoktur ve en ufak bir uykusuzlukta iyice belirgin bir hal alıp tüm yüzü yorgun ve çökmüş gösterir. Böyle faciaymışçasına anlattığıma bakmayın, bence öyle çok fazla kafaya takılacak bir durum değil aslında :) çökük göstermesi dışında şu an aklıma gelen tek kötü yönü, fotoğraflarda nedense daha belirgin durmasıdır ya da aynada gözünüze batmazken fotoğrafta acı gerçeğin yüzünüze çarpmasıdır, bilemedim.(gizlinot: swh) özellikle selfie çekmek istediğinizde maymuna dönmeden doğru açıyı bulmak neredeyse imkansızdır.(gizlinot: swh)

  Bu arada kapatıcıyı, o çöküklüğün başlangıç yeri olan "halka"ya uygularsanız oradaki gölgeyi yumaşatacak, bölgeyi daha yüksek gösterecektir.

  Bu tekniği bildiğim ve çökük gözaltlarına sahip olduğum halde pek kapatıcı insanı değilim, o ayrı :)

  5 eylül 2015 03:38

  2. tanım: genelde uykusuzluktan olan hede

  gece yaşamayı sevdiğim için gündüzleri uyuyorum genelde. haliyle çökük ve mor göz altları kaçınılmaz :D bu sorun için dışarı çıkarken garnier göz altı roll-on kullanıyorum. demir bilyesi sayesinde biraz da olsa orayı rahatlatıyor. (gizlinot:göz roll-onlarının renkleri genelde açık, o yüzden kışın daha rahat kullanıyorum yazın koyu renkli olan varsa kullanabilir ben hiç görmedim koyusunu )

  5 eylül 2015 04:31

  3. Göz altı morluğu ile muzdarip olduğum durum, kombo yaptılar yani. Hiç concealer da kullanmıyorum karakteristik buluyorum çünkü, marion cotillard gibi. İleride ışık dolgusu yaptıracağım zaten kırışıklıklar da başlayınca.

  5 eylül 2015 09:00


  4. Işık dolgusunun geçici de olsa çare olduğu problemdir. Zira kapatıcıyla falan hallolacak iş değil. 4 sene sonra bende de dolgu için kaşınma başlar diye düşünüyorum çünkü göz altlarım hem çökük hem mor. Küçüklüğümden beri böyle. Fotoğraflarıma baktığımda çok net belli oluyor. Uyku düzeni ve beslenmesi kontrol delisi bir anne tarafından denetlenen Küçücük bir çocuğun bile göz altları da çökük olabiliyormuş demek ki.

  Sırf bu çöküklük ve morluk yüzünden hayat düzenimi değiştirdim. Ayda yılda bir alkol alıyorum ve uykumu akşam 11den sonraya bırakmıyorum ki zaten genelde 11 olmadan uykum geliyor. Haliyle gece hayatı da hak getire. Yine de tamamen geçmiyor tabii ki ama her ne kadar kalıtsal bir problem de olsa beslenme ve uyku düzeninin etkisi yadsınamaz. Arkadaslar tarafindan nine olarak sıfatlandırılmaksa paha biçilemez.

  7 eylül 2015 08:57

  5. kendi üzerimde gözlemlediğim kadarıyla, yaş aldıkça kendini daha çok belli eden, yaşam tarzıyla, düzenli uykuyla direkt bir bağlantısı olmadığını düşündüğüm, beni çökük ve bezgin gösteren durum.

  (link: http://i.hizliresim.com/GkAD67.jpg meteor çukuru)

  yukarıdaki fotoğrafta görüldüğü üzere bendeki şimdiden (22) vahim bir durumda. üstelik fotoğrafta göz altlarımda yoğun bir corrector + kapatıcı katmanı olmasına rağmen morluğu ve çukuru gizleyebilmiş değilim. gerçi o fotoğraf son derece kötü bir açı ve talihsiz bir gün ışığının altında çekildi ama normalde de pek iç açıcı olduğu söylenemez.

  gönül isterdi ki faydalı önerilerde bulunabileyim; ama bu illetin diğer yazarların da söylediği gibi estetik müdahaleler dışında (gizlinot: ışık dolgusu) maalesef bir çözümü yok. makyaj taktikleriyle pek fazla gizlenebilecek bir şey değil, aydınlatıcılar da bir yere kadar çünkü. tek söyleyebileceğim ani kilo kaybı ve şok diyetlerden kaçının. zira ani kilo kaybı, bir haftada 5 kilo kaybettiğim dönemden feyz alarak söylüyorum, göz altındaki dokuda ciddi kayıp yaratıyor.

  9 eylül 2015 20:17 9 eylül 2015 20:20

  6. Bence seksi duruyor. Bende yok pofuduk tatar gözlü olduğumdan dolayı. Ama uzakdoğuluların kendilerine sonradan göz altı torbası ekletmesi gibi bende olmayan şey güzel geliyor belki de.

  Gerçekten büyütülecek bir problem değil, sahip olan çoğu kişinin yüz yapısına yakışıyor. Sevin onu.

  9 eylül 2015 20:22

  7. Kendimi bildim bileli göz altlarım mor, üstlerim kahverengi. Göz çevresi hassastır diyip bir şey de sürmüyorum. Acaba yanaklarımın dolgunluğundan mı öyle duruyor, ışıktan mıdır ki?

  10 eylül 2015 09:24


  8. Göz altlarım hem morluk hem çöküntü açısından sorunsuzken, okul yüzünden çok stresli ve uykusuz olduğum bir dönemde başıma gelen şey. Birden bire pat diye oluverdi. Yüzümü de komple çökük ve yaşlı gösteriyor. Normalde uyguladığım kapatıcınin iki katını uyguladım bana mısın demedi. Okulda insanlar sürekli "hasta mısın", "yorgun musun", "ağladın mı" diye sormaya başladı. Ki yüzümde sıfır makyaj varken bile demezler bunları ama o günlerde yüzümde full makyaj vardı gözümde bronz farlar falan. Yani bende kendini çok belli etti, çok sinirimi bozdu. Uyku düzenimi düzeltince geçeceğini umuyorum.

  Not: yakışana yakışıyor, karakteristik bir hava katıyor. Ama benim tombik bebek yüzüme hic gitmedi malesef...

  13 aralık 2015 01:40

  9. Düzensiz uyku bunun üstüne sabah çok erken kalkmalar,yoğun yaşantı eklenince kaçınılmaz oluyor zaten normalde de göz altlarım çökük ve oldukça mor bunlarla berabar ekstra daha berbat oluyor.

  13 aralık 2015 03:01

  10. Küçükken annemin kilo aldıkça oralar da dolar diye kandırdığı şeydir. Morlukların daha fazla, yorgunluğun,olmasanız bile, daha belirgin olmasına yol açar. Morluklar geçer şişkinlik geçer çöküklük doldurmasız düzelmez. Böyle kabul edip hayatımıza devam ediyoruz napalım:s

  5 eylül 2016 00:13