yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (24)
  • medya (2)

  1. gelinin saç şekli.

  (link: http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/ay54DPM_460s_v1.jpg yaratıcı olanları) da mevcut.

  13 ocak 2014 18:16

  2. yapılırken damadın cebini yakan saç şekli. buna güzel ülkemde düğünün diğer önemli başlarının saç yapımı da eklenince kuaföre küçük bir servet ödenir.

  sanırım özellikle bizim ülkede evlenenlerden hınç çıkarmak gibi bir niyet var. hayır saç aynı saç. ister doğal görünen bir model istersen assolist topuzuyla evlen eğer gelinsen aynı saça beş misli ödetirler.

  ben henüz evli değilim ancak nişanımda elbisemi aldım yanıma, gittim kuaförün tekine anlattım istediğim modeli. fıstık gibi yaptılar sağ olsunlar. sonra içeri girdim giyindim. nişanlım beni aldı öyle gittik kendi törenimize. elbise(gizlinot: aslında pek sevdiğim) pufidik balkabağı etekli değil de klasik kuyruklu tuvalet olunca işe uyanmadılar. meseleyi bilselerdi kafamı bülbül yuvasına çevirirlerdi kesin. bir de " yazzıık bunun kimi kimsesi de yok galiba, böyle iki maşa atıp göndermeyelim " der, babalarının hayrına özene bezene beni boyar, allar, pullar, (gbkz: discoball) gibi gönderirlerdi artık. annem de misafirleri erken karşılayabilmek için kendi evimize yakın başka bir yerde yaptırdı sade bir model. bizde kayıngiller kıtlığı var mesafeden dolayı, ordan yırttık şükür.

  yalnız düğün töreni için aynı numarayı çeviremem sanırım. gerçi bizim durumlar biraz farklı olacak ama her halükarda duvak takmak ayrı bir zanaat arkadaşlar. kolları sıvayan hala-teyze, en iyi arkadaşlara falan güvenmeyin. düğünün orta yerinde hobaa diye sizden önce piste fırlayan bir duvak istemezsiniz.

  13 ocak 2014 18:34

  3. Evlenirken "gelin benim" diye söylemeden istediğim modeli anlatıp yaptırttığım, duvağımı da evde kendim taktığım saç modeli. Şayet gelinin ben olduğumu söyleseydim aynı saç için tahminimce 4 katı fazla ödeme yapacak ve hiç sevmediğim yapay mıç mıç muhabbete maruz kalmak zorunda olacaktım. Elbet evlendiği gün sürecek kuaför sürecini sevenler vardır ama aynı iş için bu kadar fazla para istenmesi sinir bozucu bir durum.

  Not: Duvak cidden önemli, düzgün takılmazsa rezil olmamak imkansız gibi bir şey. Kendiniz takacaksanız bir kaç gün öncesinde prova yapın, duvaklı halde dans edin, hoplayın zıplayın, düşmeyeceğinden emin olun.

  20 ocak 2014 16:35

  4. fazla sanatsala girilmemesi gereken. sonuçta saç fuarı değil bu düğün. ha bir de böyle spreye bulanmış bukleler vardır maşadan çıktığı gibi bırakılmasına özen gösterilen.

  25 ocak 2014 14:22

  5. Gelinliğin en gösterişli hali, gelinin özenle ilgilendiği en hassas kısım.Sade ve abartsız olursa ne hoş...Topuzlar favorimdir.

  25 ocak 2014 15:32

  6. allahıma bin şükür olsun güzel bir gelin saçım olmuştu. bunun nedeni belki de istediğim modeli direkt cep telefonuma kaydedip kuaföre göstermem olabilir.... size de öneririm, kuaförler memnun kalıyor kararsızlıkları sevmiyorlar...

  bi de taç mı yoksa çiçek mi koyacam topuza diye baya bi düşünmüştüm. saçımın kabarık ve gür olması nedeniyle tokalı çiçeklerin saçımdan düşebileceğini hesap ettim ve taç aldım... yine de arabesk durmadı öyle çok sevindim :) gelinliğim de sade ve çok az dantel güpürlüydü...

  kuaföre gösterdiğim model ile (siyah saçlı) kendi saç modelimi (sarımtrak saçlı) görsellere ekliyorum :)

  9 haziran 2014 13:51 9 haziran 2014 13:56

  7. beni buna kimse alet edemez. gelin saçımı ve makyajımı kendim yapıyorum. zaten burada güzelliğe ve süse püse gönül vermiş bir insan olarak bir gelin başı(!) bile yapamayacaksam çok yazık güzellik bloglarında geçirdiğim saatlere.

  atla deve değil, gerçekten. bize bunu kim öğretti, kim güzellik salonlarına makyözlere binlerce lira ödememiz gerektiğini söyledi bilmiyorum. ama ben bu oyunu bozucam. BOZ-UC-AM!!!

  9 haziran 2014 16:17

  8. aklıma türban başı geldi. malum kapalı gelinler var. o nasıl bir işkencedir. kafasından bir sürü toplu iğne çıkıyor. o kafayla nasıl hareket ediyorlar. yazıktır. insan en mutlu gününde kendine bunu nasıl yaptırır. sorular sorular....

  9 haziran 2014 22:14

  9. kuaförüne denk gelmezseniz huni başı olma durumu.

  9 haziran 2014 22:16

  10. Gereksiz derecede pahali olan islemdir... Galiba kuaförler zaten dügün yapan adam üç yüz, bes yüz daha verir gözüyle düsünüyor bence.

  Eskiden bazi gelin topuzlarina sim dökerdi kuaförler, hala vardir kesin bir yerlerde...

  26 kasım 2014 00:10