yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (31)
  • medya (0)

  1. günahlarını almak istemem ama gizli oy kullanıldığından bu yana eksi oy verenler modfather'lar olabilir. malum sözlük kapanmasın diye hepimizi kovamıyorlar:) basıyorlar eksiyi. bu girdiyi de beğenmeyenler kesin modfatherlar olacaktır. şaka bi yana anam illaki eksi oy da olacak da biraz mantıklı oy kullansak. bakıyorum yazar bi olay anlatmış, beğenmiyor. niye niye diyorum.

  bazen oy durumlarına bakınca kpss mantık sorusu çözer gibiyim. x yazarına eksi oy veren kişi aynı zamanda y ürününü sevmemektedir gibi. allahım yerimizi biliyorsun, biraz mantık....

  10 ocak 2015 20:47

  2. sadece görsel paylaştığım ve görselin açıklamasını yaptığım (no:51116) girdimin eksilenmesine sebep olduğunu düşündüğüm amaçsız davranış. (gizlinot: swh)(gizlinot: aklıma gelen girdilerimden birisi)

  ama şu da var ki, çok da dile getirmemek lazım. görmezden geldikçe eksileyen kişinin daha da gıcık olduğunu düşünüyorum heheh.

  10 ocak 2015 21:52

  3. Kimseyi kendimi anlatacak, yanlış anlaşılmaları izah edecek kadar ciddiye almıyorum.

  1 kere deniyorum, 2. sefer için kendimi yormuyorum.

  en fazla karikaturize eder dalgamı geçerim.

  Bu sosyal hayatımda da, süslü sözlükte de böyle.

  laf olsun diye söylemiyorum. Açın bakın, nickaltimda bir tayyiban tarafından aylar önce yazılan ve benden "mahluk" diye bahsedilen girdi'yi dahi şikayet etmedim ki yerimde başka biri olsa tırnaklarını yer, modlara haber üstüne haber uçurur, sildirirdi.

  kimin nickaltında böyle bir sıfat var ?

  Hepimizin düştüğü hata bence tam olarak bu.

  Nacizane tavsiyem; ciddiye almamanız.

  Eksileyebilirler.

  eksileyebilirsiniz.

  hayatımıza hiç bir getirisi ve götürüsü olmayan bir zirva.

  Bu konuda söyleyeceklerim de bu kadar.

  çünkü bu mevzulara verdiğim değer bu kadar.

  (gizlinot: benden daha rahatı gevşektir) (gizlinot: swh)

  (gizlinot: raad olun) (gizlinot: kipss)

  10 ocak 2015 21:55 10 ocak 2015 22:04


  4. Herkes sürekli eksi oyları takmadığından bahsediyor ne güzel, ama ben şahsen takıyorum o eksi oyu. Kim bu beni eksileyen niye sevmedi diye kuduruyorum. Şahsen böyle bir psikopatımdır. Normal hayatta da böyleyim ama buraya has bir durum değil. Tamam konu dışında siyasi dini bir yorumumu sevmiyor olabilirsin, ama kullanıp sevdiğimi veye sevmediğimi yazdığım bir ürünü ne demeye beğenmezsin? Insanların cildi, cildinin ihtiyaçları, göstereceği bir reaksiyon bu kadar birbirinden farklıyken yorum içermeyen bir girdinin nesi beğenilmez. Sonuna kadar eleştiriye açığım ama bu özellikle aleni yapıldığında. Daha önce bi arkadaşla konuşurkende söyledim, bazen yazarken mümkün olan en az karakterle işi halledeyim diye tam istediğimi anlatamıyorum. Yüz yüze olsak hersey farklı olur. Ama tak diye eksi oy vermeden önce bir sormak gerektiğini yada en azından bak şu yüzden beğenmedim diye minik bir açıklama yapılması gerektiğini düşünüyorum. Daha önce beğenmediğim bir girdiyle ilgili ben yapmıştım mesela, bana neden yanlış geldiğini uzun uzun anlatmıştım arkadaşa. Benim hayat mottom budur, seninle en zıt düşünen insanın bile sana katacağı bir şey vardır mutlaka. Önce bi dinle, sevmezsen uygulamazsın zaten. Siyasi konularda bile birbirimize derdimizi anlatabilirsek bilgi seviyemizin, görüşümüzün gelişeceğini düşünüyorum. Nicke bağlı eksileme olayına gelirsek, kimseye kin gütmeyeyim yada sempati beslemeyeyim, tarafsız olayım diye yazılarda nickleri özellikle okumuyorum. O yüzden hepiniz benim için bi arkadaşsınız. Kaç tane takas yaptım, onların bile nickini bilmiyorum, ilginç bi şekilde.

  Edit: belki boş beleş bir insanım hayatta tek derdim beni eksileyen insanlar. belki aşırı duygusalım, hatta belki çocukluk travmam var, beğenilmemek beni korkutuyor. Ya da belki aslında derdim beğenilmemek değil, insanların beni neden beğenmediğini açıklamaması. Oylar gizlenene kadar mucuk mucuk takılan insanların şimdi hunharsızca eksi oy vermesi.

  10 ocak 2015 22:39 12 ocak 2016 17:58

  5. an itibariyle yaşadığım durum sebep olan girdim ise (link: http://www.suslusozluk.net/n/88183 bu)

  11 ocak 2015 01:48

  6. bence de bir sorun bu. bunu yapan kişileri anlamak zor. böyle sosyal bir platforma insanlar tabi ki yazdıkları beğenilsin, görülsün, okunsun diye yazıyor. boş boş kimsenin okuduğunu bile anlayamayacağımız bir platforma kim yazar ki oturup. yazdığınız girdi beğenilince demek ki bişey katabilmişim diyor insan, hoşuna gidiyor. beğenilmediğinde de acaba nerde hata yaptım, yanlış bişey mi yazdım diye düşünüyor (gizlinot: en azından ben öyle düşünüyorum). daha iyi ifade etmeye çalışıyor belki kendini. yanlış anlaşılmasın bu zamana kadar hiç çok yoğun bir eksilenme yaşamadım. ama burda bir çok enty için üzgünüm ki bunu görüyorum. en negativiteye kapalı, en tarafsız girdiler bile eksileniyor. doğal olarak insan iki cümleyi de yazamadım mı yaa bu kadar mı beceremiyorum ben bu işi diyor. tabi ki hayatı etkilenmiyordur ama insanın keyfi kaçıyor. kendi adıma konuşmam gerekirse, yazdığım girdiler beğenildikçe daha çok şey yazmak geliyor içimden. ama sırf size takık diye her entry nizi eksileyen insanlar gerçekten yoruyor. o yüzden bence yazarların isyan edip bunu dile getirmeleri doğal oluyor bu durumda. hee siz haksız yere eksilediğinizi düşünmüyorsanız bu isyanları üzerinize almazsınız olur biter.

  edit: hee bir de bi kaç kelimeyi de yanlış yazıverelim yaa nolur ki. hep mi sınavdaymışız gibi yaşayalım hayatı? hep mi kusursuz olmaya çalışalım? niye bi -de, -da eki yüzünden takıyosunuz birbirinize :((

  11 ocak 2015 03:13 11 ocak 2015 03:21

  7. (bkz: Haters gonna hate)

  12 ocak 2015 01:18 ed.12 ocak 2015 09:53


  8. Girdinin içeriğini anlamadan eksilemektir.

  Cahidejipek denen troll için yazdığım entry'de bolca yaşadığım hadise olmuştur bu.

  Yapılan incelemelerde yağlı kâğıtların birçoğunun içeriğinde yağ bile olmadığı, kâğıda yağlıymış gibi kayganlık hissi veren silikonize formül, mum ya da kromstearat gibi malzemeler kullandığı belirlendi. (gizlinot: alıntı)

  Biraz araştırın hemen körü körüne inanıp insanları itham etmeyin lütfen.

  23 eylül 2015 17:49

  9. kötü bişey yaa eksilemenin de adabı olur yani.

  tanım: en gıcık olanından seri eksici hareketi.

  edit: seri eksici zannediliyorum galiba:))

  29 ekim 2015 17:46 29 ekim 2015 19:02

  10. o değilde beni en çok ne diyeceğini bilemeyen tayfa gıcık ediyor:)

  12 ocak 2016 12:19

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar