yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.2
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (39)
  • oylar (31)
  • medya (1)

  39. bir ben mi sevemedim bu ürünü. aynı dediği gibi ojeyi 2 kat sürüp 2 dk. bekleyip top coat sürüyorum ama alttan ojeyi siliyor. ertesi günü oje tırnak uçlarımdan soyulmaya başlıyor ve elimle kaldırdığımda direkt sticker gibi sökülüyor. 

  ojeyi de gayet usulüne uygun sürüyorum ilk katı sürüp kurumasını bekliyorum kalın da sürmüyorum ikinci katı. nerede yanlış yapıyorum. kullandığım ojelerde de problem yok tarihi geçmiş vs. de değil.

  rimmel london gel oje, flormar, golden rose, pastel ne kullandıysam aynı sorunu yaşadım. kullanmayı mı bilmiyorum anlamadım.

  edit: her ojeyle anlaşamıyormuş onu anladım. rimmel london gel ojeyle bu durumu yaşamıştım ama flormar'ın klasik serisinde gayet iyi sonuç aldım parlaklık kalıcılık güzel.

  8 aralık 2023 12:38 21 aralık 2023 09:39

  4

  38. Bu başlığa daha önce de yazmıştım ama yeniden yazmak istedim :) bence ojeyi kurutma hızı muazzam henüz aynı fiyat skalasında bu oje kurutucu kadar hızlı kurutanına rastlamadım varsa tavsiyeniz memnuniyetle alırım. Ojeyi soyma olayı şöyle gelişiyor bende: ojenin artık üçüncü günü sonuna doğru kenarından kaldırsam şıp diye çıkıyor komple oje. Ama bu benim için sorun değil sonuçta kalıcı oje değil bu üç gün tam anlamıyla idare ediyor olması bana yetiyor. Cumartesi sürdüğüm ojeyi Perşembe çıkarttım soymak için dokunmayınca soyulmamıştı ama istesem soyabilirdim kenarından kaldırıp. Çekme meselesine ise katılıyorum biraz taşırarak sürünce çekme olayı minimuma indi. Özetle ben hala muadilini bulamadığım için şişe şişe almaya devam ediyorum. Artı eksilerine bakarak tavsiye de ediyorum. 

  8 temmuz 2023 17:17

  37. kendi deneyimlerime dayanarak ojeyi nasıl soyduğunu açıklamak isterim. öncelikle oje kurutma işini çok iyi yapıyor bu ürün ancak sürtünmeye karşı, özellikle de flormar'ın gel top coat'ıyla karşılaştırırsak, son derece dayanıksız. özellikle pedikürde yaşanan bir sorun bu. kuruttuğu için ojenin üzerinde çok çekme yapıyor ve eğer tıpkı taban ojeyi sürdüğünüz gibi sürerseniz top coat'ı sürdüğünüz sınırları görüyorsunuz. hiç katlanamadığım bir görüntü bu. dolayısıyla tüm tırnağı kaplayacak şekilde hatta etlere taşırarak sürüyorum eğer kurutucu top coat sürersem. flormar'da da aynısını yapıyorum ve şimdiye kadar hiç sorun olmadı. ancak golden rose ojeyi kaldırıyor. ancak bitsin diye arada kullanırım maalesef. bunun dışında ojenin üzerinde çizgi yapması, kalın tabaka oluşturması tamamen kıvamla ilgili. ojenin ağız kısmını asetonlu pamukla iyice temizleyip hava almasını engellerseniz, içine de birkaç damla kalyon'un oje incelticisinden damlatırsanız oje aynı akışkanlığa kavuşuyor.

  edit: ürün kurutucu olduğu için normal ojeden daha az affedici bu konuda. bu işlemi ara ara tekrarlamanız gerekebilir. çünkü ister istemez şişenin içinde de kristalleşiyor.

  8 temmuz 2023 13:35 8 temmuz 2023 13:38


  2

  36. Öncelikle nasıl ojeyi soyduğunu iddia ediyorlar anlayamıyorum. Yıllardır kullanıyorum ömrü kısa olan ojenin bile ömrünü uzattı. Soyulmasının nedeni alttaki ojedir. Üste sürülen bir ürün alttaki bir ojeyi nasıl soyabilir ? Ya alttaki ojeyi iyi süremiyorlar ya da kullandıkları ojede bir sorun var. Benim asıl değinmek istediğim fırçasının inanılmaz iz yapması ve sürdükten sonra ojeyi tırnak uçlarından ve dibinden çektirmesi. Bu sıcak havalarda artık tahammül edemediğim bir seviyeye ulaştı bu durum. Yeni arayışlar içindeyim. Sadece daha hızlı kurutan bir top coat bile bulsam bunu anında kullanmayı bırakacağım.

  8 temmuz 2023 01:35

  5

  35. Hem kurutma, hem ojeyi koruma anlamında inanılmaz başarılı buldum. ojeyi sürdükten sonra yaklaşık 2 dk bekleyip öyle uyguluyorum. yastık izi olmuyor. Parlaklık konusunda herhangi bir artısı yok ama eli sudan pek çıkmayan biri olarak ojemi 10 gün rahat götürüyor. Tekrar alırım.

  4 temmuz 2023 12:36 4 temmuz 2023 12:36

  2

  34. resmen bir quick dry oje uzmani olarak soylemek istediğim 3-5 birsey var. bu oje iyi degil... cidden sevemedim. cunku 52 tane falan hizli kurutucu cila denedim ve bence bu aralarinda en kotulerden biri sayilabilir. ojeyi büzüştürüp buruşturup sürülmeyen kısımlarda çizgilenme şeklinde boşluk bırakıyor ve o kadar özenerek sürdüğüm ojemi bozuyor. parlaklık desen o da yok 3-5 saate. beyaz ojeyi koruyamayan quick dry işlevini yapmıyordur bana göre. bunu wet n wildin hard as ice'ını kullanan biri söylüyor. ayrıca magazasından almıştım ne umutlarla 60 lira falan verdim buna sabirsizligimdan. ne olurdu tekrar üretseniz ey wet n wild! herneyse ben yeni keşfettiğim ve 8 tane falan stoklamayı düşündüğüm rival loves me quick dry top coatumdan devam... 

  ekleme; fırçası da kötü ojeyi çizgi çizgi yapıyor, ben bu tarz top coatları fazla fazla uyguluyorum kalıcı oje vibeı vermesi için. o şekilde bile çizgilenme oluyor. 

  edit: koyu renkli ojelerin üstüne"tabi bu ojenin yapısına markasına göre de değişir" kullanılınca iyi oluyor. beyaz ojenin üstüne sürünce performansi cidden cok kotuydu. 

  Buraya girdi yazdığımı unutmuştum az önce tekrar bu ojeyi kullanınca koştum buraya geldim hemen. Cidden bu ürünü alacağınıza rivalin ojesini alın 40-50 tl bandında şuan en azından verdiğiniz paraya değer. Golden roseun bence beaulisin hızlı kurutucusuyla aynı performansı var hatta o bir tık daha iyi bile olabilir bundan. Ürünü çok gömmüş gibi hissettim ama herşey kalıcı oje gibi görünen pasparlak tırnaklara sahip olmasını istediğim siz süslüler için. Tşk

  22 haziran 2023 03:23 5 kasım 2023 01:26

  5

  33. Başka markaların top coatlarını kullandım geç kuruyordu, iz olabiliyordu yatınca vs. Bu ürün gerçekten başarılı. Ojeyi sürdükten sonra biraz bekletip sürdüğünüzde hafif parlak bir görünüm veriyor. Çok hızlı da kuruyor. Öneri üzerine almıştım. Memnun kalırsınız gerçekten güzel bir ürün. Bittikçe alırım. 

  3 aralık 2022 14:32


  5

  32. Oje sürme hevesi getirdi. Parlak parlak gösteriyor ve hemen kurutuyor. Ojeyi sürünce biraz bekliyorum sonra bunu sürüyorum. Hemen kuruyunca oje değiştirmek de zor gelmiyor sık sık değiştiriyorum

  11 eylül 2022 14:40

  2

  31. kuruttuğu hızda ojenin dökülmesine/soyulmasına sebep oluyor.

  çok hızlı kuruttuğunu deneyimledim ama bunu ne zaman oje üzerine sürsem 3-4 saat geçmeden ucundan dökülme oluyor.

  14 temmuz 2022 16:46

  30. ojeyi sürdükten birkaç dakika sonra üzerine tek kat sürüyorum, az da olsa ojenin rengini kaldırıyor (gizlinot: fırçasına bol almak lazım) ama aynı dakikada kurutuyor. yastık izi vs. çıkartmıyor, bu yönüyle benim gibi sabırsızlar için şahane bir ürün. fakat ojeyi çok çabuk soyuyor gibi geldi ve şişesinde kurumaya çok meyilli, her kullandığınızda asetonla şişenin ucunu temizleyip sıkı sıkı kapatmanız lazım, ona rağmen şişenin yarısına gelmeden sakız kıvamına dönebiliyor. fırçasıyla taşıdığı ojeyle de pigmentleniyor bir süre sonra, açık ve koyu renkler için iki ayrı şişe almak lazım.

  12 temmuz 2022 19:09 12 temmuz 2022 19:45