girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (348)
  • medya (23)

348. ekonomik çöküşümüze, ülkenin bugünkü durumuna sürüklenişine neden olan 16 yıllık iktidarın destekçisi olan kozmetik firmasıdır. yandaş firmadır.

12 ağustos 17:42 12 ağustos 17:44

347. Hangi rimelini denediysem memnun kaldım. Rimel konusunda çok ün yapmış değil ama bence high-end maskaralarla yarışır çoğu. Migros indiriminden essential serisinden 11 küsür liradan iki tane aldım hemen. Eğer kirpik konusunda çok takıntılıysanız ve 2 ayda bir rimel bitiriyorsanız benim gibi mutlaka öneririm. 

11 ağustos 14:48

346. Küçük boydaki ürünlerini çok seviyorum. Hep markalar neden daha küçük ürünler çıkarmıyor diye düşünürdüm. Ben seyahat boy bir maskarayı bile 6 ayda bitiremiyorum çünkü fazla kullanmıyorum. Ayrıca küçük olmaları hem çok sevimli hem de ürünleri bitirmek ve de taze taze kullanıyor gibi hissetmek çok güzel. Yeni çıkan maskaralarını da henüz görmedim ama şimdiden ilgimi çekti. Ülkemizde seyahat boy makyaj malzemelerinin fazla olmadığını düşünürsek bu işe el atması çok güzel olmuş. Bir de keşke bu miniklerin fiyatları biraz daha uygun olsa.

8 ağustos 19:20


345. Seyahat boy minik maskaralar çıkarmış. 3 çeşidi var. Fırçaları ayrı ayrı dizayn edilmiş. Hepsi siyah renk. Fiyat 8.5 tl idi sanırım. A101de kocaman maskaraları 11 liraya satılırken bu boy minik maskaraya bu fiyay fazla olmuş ama kotlardaki küçük cebe sığacak kadar minik olduğu için alınabilir.

7 ağustos 12:22

344. Catwalk rimeli, terracota pudrası, allıkları çok güzel olan markadır. yalnızca far konusunda hem yapı hem de renk seçeneği olarak gelişmesini diliyorum. hala kırmızı tonları üretmiyor olması garip geliyor bana.

16 temmuz 00:34

343. İki sene once burdan kontür fırçasını almıştım ama ita kabuki muadili olani degil elmacik kemiğinin altına tam oturuyor, ama aldigimda sapindan kopma yapti neyse yapirstirdim oyle kullanmaya devam ettim şimdi ise inanilmaz dokulme yapıyor kesinlikle tavsiye etmiyorum AliExpress de alip kullandigim fircalar var onlarda hic bir sıkıntı yaşamadım, tavsiye etmiyorum

24 haziran 13:19

342. ben söz konusu mağazadan çok sık alışveriş yaptım yıllar boyunca. oje, dudak kalemi falan alıyordum genelde. çalışanları hep çok güler yüzlü ve sevimli idi. fakat artık oje falan almadığım için 4 - 5 aydır hiç gitmedim. o yüzden bir şey söylemeyeyim dedim en başta.

sonra markanın kendini aklamaya çalışırken eline yüzüne bulaştırması açıkça olayın doğru olduğunun ispatı oldu. ki ilk gördüğümde yanlış anlaşılmadır, kazadır diye düşünmüş ihtimal vermemiştim doğru olduğuna.

gel gelelim az önce (yazar: charmaine)'nin girdisinin edit kısmını okudum az önce. tüylerim diken diken. eğer söz konusu köpek bir dükkanın köpeği ise karanfildeki dost'un yanındaki bir ayakkabıcının dünya tatlısı bir açık krem renkli bir goldenı vardı. o kadar severdim ki. dünya tatlısı dükkanın önünde yatardı hep. her yanından geçtiğimde içimi ısıtırdı. masum, sevimli bir hayvanı özellikle de köpeği görünce ben içimdeki bütün sıkıntıları unutuyorum. kimseyi korkutacak bir köpek asla değildir. çok sakindir. sevdirir kendini.

şu an ankarada değilim uzun bir süre de dönmeyeceğim. o yüzden öğrenemem. ankarada olan süslülerden rica ediyorum yolu kızılaya düşen bir sorsun bu işin doğrusunu öğrensin. içim öyle sıkıldı ki.

eğer doğru ise, ki ben şu an doğru olduğuna inanıyorum, sadece kendimle kalmam tanıdığım bildiğim herkesi de sokmam kapısından içeri. her türlü mecrada marka itibarı biter.

18 haziran 01:59


341. köpeğin sahibiyim diye çıkan kişinin fake olduğunu düşünüyorum. benim köpeğimle ilgili böyle bir olay oldu diye haberler çıksa, ben sahibi olarak mağazayı savunmaya girişmem. arkadaşlar yalandır, bebişim çok iyi, oturuyoruz der bi foto atar konuyu kapatırım. mağazayı savunmaya girişmesi ve kullandığı dil ('esas köpek sensin') bana normal hayatın akışına uygun gelmedi.

olm siz kimi kandırıyorsunuz boncuk kadar beyninizle diye bir utc nilay atarı yapmak istiyorum. ben kaç bölüm müge anlı izledim ve kesin bilgi şudur ki gerçek hayatın akışına uygun olmayan tepkiler veren insanların aklında bir tilki dolanıyordur.

olayın gerçek olduğuna inanmaya başladım bu tepkiden sonra. ayrıca kendi ayağına sıkmak nedir, nasıl yapılır bunu golden rose'dan görebilirsiniz. nedenini açıklayayım.

yukarıda bahsetttiğim pazar segmentasyonları var ya. makyaj bloglarının popülerleşmesiyle beraber her markanın segmentasyonu iyice derinleşti. eskiden kocaman bir 'modern çalışan kadın' etiketi altında genelledikleri tüketiciler bilinçlendi ve vegan, doğala önem veren, cruelty free isteyen, bunların yanında yaşam tarzına her türlü kozmetik malzemesini sokmuş çeşit çeşit gruba ayırmak zorunda kaldılar. eskiden vegan saç boyası, cruelty free maskara bulucaz diye (gbkz: manic panic)'ten başkasına gidemiyorduk, artık nereye elinizi atsanız size uygun bir ürün bulabiliyorsunuz. buna ek olarak eskiden markaların hep göz ardı ettiği genç yetişkinler (18-25) artık pazarın büyüüüüük bir parçası haline geldi. interneti çok sık kullanan bu yaş grubunu hedeften çıkartmak, şimdiki koşullarda bir kozmetik markası için intihardır.

bu bağlamda golden rose'un tüketicilerine bakalım. her çeşit insan var, ama en büyük tüketici grubu 18-25 yaş arasındaki gençler. bunun aksini iddia edemez kimse. şimdi ürün ürün inceleyelim. mesela golden rose metalik ruj serisi kendine has bir tarzı olan, her türlü (gbkz: alt kültür)ün üyesi (metalci tarzı olanlar, hippi tarzı, anime tarzı, cosplayerlar, vamplar, gothlar vs. vs.) insanların ilgisini çekebilecek, bunun dışında örneğin bankacılık yapan grubun içinde çok az satışı olan bir üründü. 

bütün bu bilgiler ışığında, metalik serinin satışları sizce ne olur? bir sosyal medya uzmanı works @ goldenrose kişisi, o serinin çıkartılmasına ilişkin karar verilmesi, ürünün üretilmesi, dağıtımı ve pazarlanması için harcanan parayı ve verilen emeği tek kalemde silip atmadı mı yetkililer? bahsettiğim duyarlı ve çok sık oranda internet kullanan alt gruplara bu ürünü nasıl satacaksınız? neden ısrarla hata üstüne hata yapıyorsunuz? neden ya? her şeyin bir usulu var. tüketiciler de 'hmm şimdi köpek sahibi birini bulalım da olayı toparlayalım' dediğinizde anlamıyor mu aradaki farkı.

güneş balçıkla sıvanmaz diye bir laf vardır. 21. yüzyılın mottosu bu bence. samimi ve şeffaf firmaların samimiyetini herkes şüpheye yer vermeden anında anlıyor. geçti o biz ne dersek o, şöyle yapalım böyle gösterelim günleri.

samimi olun, canımızı yiyin ya. şu dakikadan sonra bile toparlama şansınız var. kameradan baktık, olay gerçek. bahsedilen çalışanı adli makamlara şikayet ettik ve işten çıkardık. kızılayda da o hayvanı aramaya başladık vs. deseniz hala insanlar sizi kabul etmeye hazır, helal demeye hazır.

isyan ediyorum ya. bu dünyada samimiyet neden bu kadar değersiz? neden en son akla geliyor? olmuşla ölmüşe çare yok, olan olduysa bunu örtbas etmeye çalışmak yerine kabullenip düzeltmeye çalışsanız nolur?

yıllık performans raporunuza şu an bu olayı yöneten kişileri iyi yazın. küçülme payının hesabını, 3 kuruş paraya ayakları patlayıncaya kadar 10 saat kasa arkasında duran garibanlara değil, bunlara sorun.

bu söylediklerime diğer skandal ötesi firmalar da dahil.

17 haziran 17:51

340. Bu son olayla birlikte Türkiye pazarındaki yerli-yabancı tüm markaların kriz yönetiminin sıfır olduğuna inanıyorum. İnsanlar merak ediyor, tepkili; savunma-saldırıya geçmek yerine araştırıp bilgilendireceğiz demek bu kadar zor olmamalı. Ayrıca hayvana şiddette işten çıkarmayı da çözüm olarak görmüyorum, kişinin hırs yapıp o canlının peşine düşmeyeceğinin tek garantisi hayvan hakları ihlalinin suç statüsüne getirilmesi. Oylarınıza sahip çıkın.

17 haziran 17:23

339. eski girdilerime baktım, zaten ocak 2016'dan beri boykotta olduğum marka.

(no: 213740)

17 haziran 17:21