yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.9
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (30)
  • oylar (27)
  • medya (3)
  2

  1. bu ürünü cilt bakım rutinime ekledikten sonra sivilce çıkarmaya başladım. ayşe çakar youtube'da ballandıra ballandıra anlatınca, korendy'deki yorumları okuyunca umutlandım ama kesinlikle tamamen overrated bir ürün. insan o kadar para verince kabullenmek istemiyor sanırım, o kadar övülmesini gerçekten anlamıyorum.

  20 eylül 2019 10:31

  5

  2. Içerisinde %7.98 oranında kırmızı ginseng özü,camellia sinensis yaprağı özü ve panax ginseng çekirdeği yagi bulunan muhteşem kokusu olan serum. Ciltteki kolajen üretimini tetikleyip, yaşlanma belirtilerini ve yorgunluk etkisini azaltıp cilde canlılık veriyor. Benim icin şimdiden vazgeçilmez bir serum oldu. Sürdüğünüz anda cildinizdeki o dolgunluk hissini alıyorsunuz. Gözenek ve çukurlarımda gözle görülür fark var. Göz altlarıma da sürüyorum, bazen göz kremimle karıştırıp uyguluyorum. Anında ışıltı veriyor,yorgun goruntuyu aliyor.Neredeyse her akşam kullanıyorum, çünkü verdiği hisse bayılıyorum. Kokusu muhteşem hiç rahatsız etmedi. Yapısı biraz yoğun ama çok çabuk emiliyor. 3 damla yetiyor, sürdükten sonra avuclarimla yüzüme bastırıp serumun ısınmasını sagliyorum.hafif bir karıncalanma gibi bir his oluyor. Sonra yerine, nemli,yumuşacık, dolgun bir his bırakıyor. Bıraktığı hissi şöyle anlatayım, hani su dolu bir balona dokunursunuz ya, cildinizde aynı böyle oluyor. Korendy sitesinden 209 tl ye satın almıştım, fiyatını fazlasıyla hak ediyor. Benim icin iksir gibi bir şey oldu, şiddetle tavsiye ederim verdiginiz para icin asla pişman olmazsınız.

  ilgili medya:
  1
  23 eylül 2019 23:01

  5

  3. 2 aydır maskesi ile birlikte kullanıyorum. Çok pahalı olduğu için haftada iki defa serinin maskesini uyguladıktan sonra bir defa da kil maskesi uyguladıktan kullanıyorum. Göz çevrem de bulunan koyuluklar da ciddi bir azalma oldu. Morlukları hafifletse de koyuluklarda ki kadar henüz etki etmedi. Nemlendirme etkisini çok seviyorum. Göründüğünden daha akışkan ve sıvı bir yapısa var. 3-4 damlası tüm yüze ve göz çevreme yeterli oluyor. Maskesi ile kullandığım için cildimde aydınlık ve sağlıklı bir görüntü oluştu. Eğer daha uygun fiyatlı olsaydı her gün kullanmak çok güzel olurdu çünkü verdiği dolgunluk ve neme doymuşluk hissi çok güzel

  6 kasım 2019 14:23 7 kasım 2019 13:30


  5

  4. Ben de pek çoğumuz gibi bu serumu Ayşe Çakar'da görüp gaza gelip hemen sipariş verdim. Göz çevresi koyu halkalarım ve dolması gereken çukurlarım için almıştım. İlk bir ay her gece göz altımda kullandım. İlk aydan sonra Rootree'nin göz kreminin üstüne kullanmaya başladım ve hala birkaç aydır bu şekilde kullanıyorum. Kendim göz çevremdeki koyu halkaların renginin açıldığını gözle görülür bir şekilde farkettim. Geçen gün annem de farkedince dedim tamam bunlar harbi işe yarıyor. Cildimdeki etkilerine gelince ilk aldığım günler cilt bakım rutinime ekledim ama karma bi cilt tipine sahip olduğum ve yoğun bir cilt bakımı rutinine sahip olduğum için sanırım fazla geldi ve birkaç minik sivilce çıkarınca hemen bıraktım. Daha sonra cildime asitli ürünler kullandığım günlerde beslesin diye kullandım. Tekrardan sivilce yapmadı. Son zamanlarda da göz çevresine yaradı ağız çevresindeki koyuluklara niye iyi gelmesin dedim ve orda kullanmaya başladım. Ama çukurlar için tekrar kullanmayı deneyeceğim sanırım. Yüksek fiyatlı olunca başarısız olmasını kabul edemiyorsunuz :) Ben de Korendy'den aldım buarada.

  6 kasım 2019 21:42

  2

  5. kesinlikle yağlı ve karma ciltler için uygun değil. o kadar para verdim kullanayım da bitsin diye 1,5 aydır falan kullanıyorum, öncelikle belirteyim, verilen parayı hak etmiyor. bereketli de değil, 1-1,5 ay gibi bir sürede bitiyor.

  daha önce cosrx mucin power essence kullandım, o daha iyi geldi. 100ml cosrx 150 tl iken, 30 ml ginseng 210 tl. hem daha uygun, hem de yağlı ve karma cildime daha iyi geldi.

  ginseng serum cildimde hiçbir değişiklik yapmadığı gibi, t bölgemi daha çok parlattı. birkaç gündür a'pieu madecassoside ampul kullanıyorum, gözle görülür derecede yağlama farkı var cildimde.

  beni çok ciddi hayal kırıklığına uğratan bir ürün oldu kendisi.

  8 ocak 2020 16:04

  3

  6. Büyük umutlarla aldığım serum. 2hafta kullanım sonuçlarımı aktarıyorum; verdiği hissiyat ve nemlendirmesini sevmiştim lakin bende sivilcelerimin hortlamasına sebep oldu. Halen toparlamaya çalışıyorum ve bir daha kullanacağımı sanmıyorum. Şunu da belirteyim. Birkaç yeni ürüne aynı anda başlamadım. Kullanmaya başladığımda diğer ürünler uzun zamandır kullandıklarımdı. Yeni olan bu serumdu. 

  8 ocak 2020 18:02

  5

  7. Cildim mevsime göre değişmekle birlikte karma, akneye aşırı meyilli ve çok hassas. Daha önce cildimde yanlış ürün kullanımına bağlı ortaya çıkan komedonlar için asit kullanıp daha da sorunlu bir cilt elde etmiştim. Cilt bariyerim gerçekten çok zarar gördü bu uygulamadan. Artık herşey sivilceye neden oluyordu ve komedonlar da gitmiyordu ayrıca. O zaman bir İnstagram hesabında bu durumun cildin hassasiyetine bağlı  olabileceği ve cilt bariyerinin zarar görmüş olabileceği için meydana gelmiş olma ihtimalinden bahsetmişti.

  Bunun üzerine asit olarak sadece azalderm kullanmaya başladım ve bariyerimi güçlendirmek için de i’m from ginseng serumunu almaya karar verdim. Bazılarında sivilce yaptığını söyledikleri için çok kararsız kalmıştım. Ucuz bir ürün değil çünkü. Kasım’ın sonundaki indirimden Korendy’den aldım ürünü . 

  Eğer azalderm sürmeyeceksem her akşam bu ürünü kullanıyorum o günden beri. Nerdeyse hergün kullandım. 2-3 pompa tüm yüzüme yetiyor ama elime değil de yüzüme damlatırsam. Elime damlatınca nedense ürün kuruyor ve en az 4-5 damla gerekiyor. Önceleri elime damlattığım için daha hızlı azaldı.

  Yapısı çok ince değil. Biraz kıvamı var. Sürümü ve emilimi çok kolay. Tonik ya da esans kullandıktan sonra yüzüme sürüyorum. Sonrasında peptit serumunu çok önermişti Ayşe Çakar. the ordinary buffet serumunu kullanıyorum. Gerek olursa nemlendirici kullanıyorum. Hala komedonlarım tam anlamıyla yok olmadı ama Gerçekten azaldılar. Ayrıca cilde sağlıklı bir ışıltı veriyor. Ama kullanmadığınız gün o ışıltı kayboluyor. Bende ekstra bir sivilcelenmeye yol açmadı ki gerçekten üzücü derecede hassas bir cildim var. Sivilce izlerinin ve tahrişlerinin iyileşmesine de yardımcı olduğunu gözlemledim. 

  Benim yüzümde kullandığımda ısınma yapmıyor. 10 gün sonra iki ay olacak. Şuanda %40’ını kullanmışım. Toplamda 4 ay gidecek gibi görünüyor. 30ml bir ürün için çok kötü gelmedi bana. Eğer sample bulabilirseniz mutlaka deneyin. Cilt bariyerinizin çok hasar gördüğünü, komedon ve sivilcelere yatkınlığınız olduğunu düşünüyorsanız almanızı öneririm. 

  Edit: bu arada instagram hesabının adı tibbiciltbakimi, stajyer bir doktor arkadaş. Çok faydalandım kendisinden:))

  12 ocak 2020 15:40 12 ocak 2020 15:43


  8. Geçen kış kullanıp bitirmiştim ve gözaltı morluklarıma, cildimin kuruluğuna gerçekten çok iyi gelmişti. Annem kırışıklıkları için kullanıyordu o da bayılmıştı yüzümü dolgun gösteriyor diye. Sanırım yine alıcam etkisini özlüyorum.

  17 ocak 2020 01:18

  3

  9. Ürünü kullandığım zamanlar cildimi daha sağlıklı görebiliyordum. Nemlendiriciden önce güzel bir nem desteği de sağlıyor. Akne yapmıyor. Fakat kokusu böyle çemen gibi mi desem bilemedim değişik bir baharat kokusu gibi. Kokusunu hiç sevmedim. Aynı etkileri hatta daha iyisini sağlayan vitamin içerikli serumlar da var. Bu yüzden bir daha almayacağım bir üründür kendileri. 

  23 mayıs 2020 22:31

  5

  10. cilde verdiği etkiyi, yokluğunda ağlayarak anladığınız mükemmel ötesi serum. ilk olarak testerini denemiştim. içinden 3 kere kullanımlık ürün çıktığı halde fark ettim o canlanmayı. sonra indirim kodu bulduğumda da koşarak aldım. ürün 30 ml, 3 damla tüm yüzüme yetiyor da artıyor bile. bol keseden sürmenize gerek yok öyle tabi ki bereketsiz olur her ürün gibi... ben gözaltlarıma kadar çıkarıyorum çünkü morluklara iyi geldiği şehir efsanesi değil. gözle görülür şekilde aydınlatıyor gözaltlarımı. tedavimden kalan sivilce lekelerimle olan serüvenimde çok şükür ki renkleri açıldı, sadece ufak çukurları kaldı. peptit serumu ve ginseng ile yoluma devam ediyorum şu anlık çukurlar için. etkilerine gelirsem kesinlikle ve kesinlikle ilk kullanımda belli olan dolgunluk ve elastikiyet hissi, aydınlık görünüm ve nemlilik. çukurlarım henüz tam olarak küçülmese de görünümü azaldı. buna benzer etkiyi niacinamide&zinc serumu kullanırken almıştım fakat serumu bırakınca görünümleri eskiye dönmüştü. niacinamide etkisi için düzenli kullanım şart ama ginsengin kalıcı tedavi ettiğini gözlemliyorum. sürdüğümde hafif elimle masaj yaparak aktive ediyorum, yüzümde alttan gelen bir ısınma oluyor. kan dolaşımını arttırıp kolajen salgılanmasını tetiklemek de bir vaadi zaten, bu ısınma aşamasında vaadini gerçekleştirdiğini düşünüyorum. kesinlikle peptit serumu ile birlikte kullanılması etkisini uçuruyor. kokusu kötü, bana bir tık ağır geliyor ama sürdükten sonra 10 dk içinde alışıyorsunuz zaten (gizlinot: bu kadar etkiye koku da umrumda değil açıkçası). ginseng göz kremini de almayı düşünüyorum, serum zaten tek başına bu kadar morluklara iyi geldiyse kremle desteklense ne olur diye merak etmiyor değilim. bir de ek olarak i'm from ginseng oranını en yüksek bu üründe kullanmış, piyasada bu kadar yüzdeli ginseng içeriği henüz yok. bittikçe alacağım kendisini.

  ilgili medya:
  2
  8 ağustos 2020 20:16