yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • medya (0)

  1. yaklaşık bir yıldır kullandığım burun açıcı sprey ve ben şu an farkına vardım ki bende bağımlılık yarattı. bu spreyi kullanmadan uyuyamıyor nefes alamıyorum. grip olduğunuzda doktorunuz verse bile sakın ama sakın uzun süreli kullanmayın şu an nasıl bırakacağımı bilmeden kara kara düşünüyorum.

  varsa bilgili deneyimli birileri almak isterim bi tavsiyesini.

  edit: bir sürü bilgilendirici ve tavsiye verici mesaj aldım. harikasınız gerçekten beni çok mutlu etti bu durum. ben bu ilacı bıraktım o kadar insan haklı olmalıydı bu enrtyden sonra yaklaşık 4 gün sıkıntı çektim ama sonrası benim için daha güzel oldu şu an hiç bir bağımlılık olmaksızın nefes alabiliyorum ve iyi hissediyorum hepinize çok teşekkürler.

  12 nisan 2015 21:20 9 mayıs 2015 23:51

  2. 3 günden fazla kullanılmaması gereken burun spreyi. aslında hiç bir burun spreyi 3 günden fazla kullanılmamalıdır, otrivine falan aynı şey.

  Edit: ay 7 degilmis 3 ucc! (yazar: Suslukokona) yazinca prospektuse baktim.

  12 nisan 2015 21:30 13 nisan 2015 08:56

  3. Burun açıcı Ve bağımlılık yapıcı sprey. Bu ve kötü arkadaşı otrivine i kullandım. Otrivine öyle etkili bir sprey ki onsuz uyuyamıyordum, gece gündüz kullanıyordum. 9 ay kullandıktan sonra bir gün işe yaramamaya başladı, baya baya etki etmiyordu artık. doğru dürüst nefes alamadan geçen birkaç günden sonra burnum normale döndü.

  İlliAdin ve türevi spreyleri uzun yıllar kullanıp en sonunda ameliyat olmak zorunda kalan olmuş diye okumuştum ekşide.

  12 nisan 2015 21:56


  4. Polen dönemi illadin olmadan yaşayamayacagımı düşündügüm mucize

  12 nisan 2015 22:21

  5. 7 gün bile çok. Uzmanlar 3 maksimum 4 gün kullanıp bırakılması gerektiğini söyler. Aksi taktirde bağımlılık yapar kullanmadan duramaz hale gelinir. Aman dikkat! ilaçların zehirden tek farkı 'doz'larıdır.

  12 nisan 2015 23:06

  6. elinizi verdiğiniz an kolunuzu ne zaman kaptırdığınızı bile anlayamazsınız öyle bir illettir kendisi ve türevi otrivine. üzülerek söylüyorum ki ameliyatta (konka radyofrekans) hiç bir şekilde faydalı olmuyor. yine o eski dik uyumak zorunda kalan, sabaha leş bir ağız kokusu ile uyanan, boğaz kuruluğundan öksüren kişi olarak hayatınıza devam ediyorsunuz.

  her burun tıkanıklığında buna dadanmak yerine okyanus suyu tarzı tuzlu çözeltilere tarzı yönelmenizi öneririm. ve şayet daha çok başlarındaysanız bu bağımlılığın kendinizi mümkün olduğu kadar tutun. burun bir süre sonra spreysizliğe alışıyor.

  eğer dayanmak namümkün ise ne kadar çok kullanırsanız her zaman daha fazlasını istiyor bunu aklınızdan çıkarmayın. tamamen bir dayanıklılık sınavı.

  çok sıradan gibi görünen bu dert büyüdükçe size büyük kabuslar gördürür aman dikkat!

  13 nisan 2015 01:39

  7. soğuk algınlığı sebebi ile doktorumun bana verdiği ama "3 gündem fazla kullanma, koku hücrelerinin kaybı yanetkilerinin en hafifi olur." diyerek uyardığı sprey. bu korkudan bir sefer kullanıp kenara attım. buğu çok daha rahatlatıyor beni.

  13 nisan 2015 09:50


  8. sinüzitimin deprestiği dönemlerde hayata tutunmamın tek yolu, can dostum (gizlinot: swh )

  ama 4 günden fazla kullanılmaması gerektiğine katılıyorum. 4. günde iyileşmiş olmama rağmen bıraktıktan sonra birkaç gün uyurken yokluğunu hissediyorum

  12 mart 2016 22:46 12 mart 2016 22:46

  9. ne zaman hasta olsam, bunu ne zaman kullansam, sonrasında bağımlı olduğum ilaçtır kendileri. gerçekten hayatı çok zor hale getiriyor bu durum. zaman zaman 3 ay kullandım, 5 ay, 7 ay... atlattığım her gripten sonra bağımlısı oldum diyebilirim. zaten çok rahat nefes alabildiğim söylenemezdi, ancak şu anda daha da kötü durumda. bu batağa ne zaman düşsem, kurtulmak için kendimce kullandığım yöntem önce tek burun deliğini ilaçsızlığa alıştırmak. bu, zaman alan bir yöntem ancak bende etkili oluyor. önce birinde ilaç kullanmayı bırakıp, diğerinde kullanmaya devam ediyorum; sonra zamanla ilaç kullanmadığım taraftan nefes alabilmeye başladığımda diğerinde de bırakıyorum. böylece kurtulmuş oluyorum. ama kaliteli nefes alabildiğim söylenemez. her seferinde burnumda daha fazla tahribata yol açıyor, eskisi kadar rahat nefes alamıyorum ve bu durum gerçekten korkutucu. bir daha grip olunca kullanmayacağım dememe rağmen o burun tıkanıklığına dayanamayıp yine bulaşıyorum buna sonunu bile bile. ay çok zor umarım herkes kurtulur bu beladan :(

  30 ocak 2019 18:50

  10. Burun ameliyatımdan sonra grip olup zaten nefes almayan burnum hepten tıkanınca bir ay boyunca 4 kutu bitirdiğim sprey. Ben de bağımlılık yapmadı. Yapacağını bile bile de kullandım çünkü nefes alamadıkça sinirlerim bozulup sürekli ağlıyordum geceleri uyuyamıyordum ve dudaklarım ağızdan nefes almaktan parçalanmıştı tek çözüm buydu gribim bitmeye yakın bıraktım şimdi sadece ameliyattan kaynaklı tek burun deliğimden nefes alabiliyorum ama o  dönemdense bu dönemi tercih ederim bir de biten sprey kutularını atmadım içine serum doldurdum hala tıkandıkça burnuma sıkıyorum.

  30 ocak 2019 21:43