inglot duraline

5.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • oylar (1)
  • medya (3)

1. ammmann yarabbiii kimse keşfetmemiş mi bunu? efendim bu inglot'un şahaneler şahanesi sıvı bir medium'u. mucize sıvı. toz ürünlerle karıştırıp jel farlar ya da eyelinerlar yapabilirsiniz. ben toz farlarla karıştırabilirsiniz dediği için elimdeki mac farlarla karıştırdım, jel far olarak süper oluyor ama eyeliner olarak kullanacak kıvamı yakalayamadım, sanırım pigmentle karıştırmanız lazım. neyse, sonra daha güzel bir kullanım alanı buldum ben buna: hemencecik kuruyan, kurumaya bayılan, her gün kurumaya doyamayan potlardaki gel mac eyeliner'ların içine eser miktarda damlatıp orijinaliden daha kolay sürülen, şahane kayan bi eyelinerlara kavuşuyorum. daha güzel sabitleniyor bir de. Buna ek olarak çok kuru bulduğunuz rimellerin de içine katabilirsiniz. bitmedi, farınızın altına da yine farla karıştırıp kullanabilirsiniz. bi sonraki aşamada ruja katıcam onu da sabitleyeceğini düşünüyorum çünkü hehe :)

aslında mac'in de (link: http://www.maccosmetics.com/product/793/922/Products/Multi-Use/Mixing-Medium-Eyeliner/index.tmpl mixing medium eyeliner)'ı bunun gibi ama burada satmayı bırak, make up artistlerine sorunca sen cahilmişsin uydurmasyon şeyler soruyormuşsun gibi "ay akar eyelinerınız öyle bişey olamaz sakın içine bişiy katmayın" falan diye sallıyorlar. allahım hayalimden nasıl böyle bi ürün uydurabilirim acaba.

buradaki inglot satıyor mu bilemiyorum. amerika'dan aldım, 13 dolar mı neydi.

edit: (yazar: kathryn ) yazmış tenks- burada inglot'un kendi de mi yokmuş? ne kadar az alışveriş yapıyorum anlayın. wendy's vardı hamburgerci duruyo mu o :P

15 aralık 2014 13:24 10 aralık 2015 18:26

2. Mac mixing Medium eyeliner da kendisi ile aynı işi yapar. 44 tl idi sanırım mac in fiyatı.ya da 48. Mac Online satıştan ya da glorika.com dan alınabilir. Eğer duraline alma şansınız yoksa buna bi bakın.

15 aralık 2014 16:28

3. İnglot'un mükemmel ötesi olmasına rağmen çok çabuk kuruyan jel eyelinerını napsam netsem diye araştırırken keşfettiğim ürün. Mini minicik şişesi beni çok şaşırttı ilk gördüğümde ama bi kaç damlası benim eyelinerımı kurtarmaya yetti. Söylendiği gibi pigmentle karıştırarak eyeliner yapmayı da denedim ama ya ben kıvamını tutturamadım yada pigment yeterince renk vermiyordu, hedefime ulaşamadım. Oysaki çok güzel bir pembe eyeliner elde edecektim.

26 nisan 2015 02:37


4. kesinlikle vaat ettiklerini çok iyi bir şekilde yerine getiren, sihirli minik şişe, bir nevi makyaj iksiri.

ne zamandır istiyordum bu ürünü, inglot gelmeden önceki zamanlarda bile bir şekilde sipariş vermeyi düşündüm. gerek kuruyan ürünlerini kendine getirmek, gerekse istediğin renk eyeliner yapabilmek için çok iyi bir ürün olduğunu duymuştum. velhasılkelam öyleymiş de, alabildiğim ilk an aldım ve birden fazla kere kullandım, hepsinde de eyeliner olarak, hem pigment hem de sıkıştırılmış far üzerinde. elde ettiğim eyeliner hem inanılmaz pigmentli, hem aşırı kolay sürülen, hem de asla çıkmayan (+10 saat) bir eyeliner oldu, gerçekten her kuruşunu hak etti.

yalnız o kadar mühürleme etkisi yüksek bir ürün ki, bu ürünü kullandığım fırçadan kullandığım farın rengini asla çıkartamadım, bunu göz önüne alarak çok değerli fırçalarınızı deneylerinize alet etmeyin derim (gizlinot: swh) özellikle pigmentler bir türlü çıkmak bilmiyor.

kullanılışına azıcık değinecek olursam, pigmentler için pigmentin kavanozunun kapağına çok az ürün alıp bir damla duraline damlatıyorum ve karıştırıyorum. işin püf noktası doğru miktarda ürün kullanmak, yoksa istenilen pigmente ulaşamayabilirsiniz. ama ayarlamak çok da zor değil, zaten az geldi mi biraz daha ürün ilave ederek ayarlayabilirsiniz. farlarda ise istediğim farın yüzeyini sivri bir şekilde azıcık kazıyarak farı toz haline getiriyorum ve temiz bir yüzeye alıyorum (gizlinot: bbw mum kapakları ne güne duruyor) (gizlinot: swh), daha sonra duraline'i damlatıp karıştırıyorum, ve ta-da! eyeliner hazır.

gerçekten normal bir jel ya da likit eyelinerdan çok daha rahat sürülüyor, sadece yüzeyde hazırladığınız ürün çabucak kurumaya meyilli, o yüzden biraz hızlı olup kurumamışken sürmeniz, ve tabii sürmeden hemen önce hazırlamanız şart.

ben bugün the balm'ın nude tude paletindeki sexy isimli far ile bir deneme yaptım, lakin fırçamda bir türlü arındıramadığım, yine duraline ile kullandığım mavi pigment yüzünden rengi mürdümden ziyade mora kaçtı, ama olsun:)

görsellere ekliyorum.

17 şubat 2016 21:25

5. Çok çok güzel bir ürün.pigmentsiz farınızı (gizlinot: yada herhangi bir far pigment vs )eyelinere çevirebiliyorsunuz falan harika bişey.üstekki girdideki gibi bende fırçadan çıkmama sorunu asla olmadı kolayca çıktı.(gizlinot: laura mercierin fırçasını kullanıyorum) Ayrıyetten öyle hızlıda haraket etmenize gerek yok o kadarda hızlı kurumuyor.Çok çok rahat sürülüyor.Ben 6 saatlik bir teste tabii tuttum hiç bir silinme vs sorun yaşamadım.Ek olarak da mat bir duruşu var.çok memnunum biterse bir gün tekrar alırım.

11 ağustos 2016 16:57

6. kuruyan paint pot / jel eyeliner / maskara gibi ürünlere damlatarak eski kıvamına getirebilirsiniz. her maskarada işe yaramıyor, denemek lazım. ancak jel yapıdaki ürünleri canlandırmada çok çok başarılı.

özellikle benim gibi farklı renklerde paint pot, jel eyeliner, chromaline ürünlerine sahipseniz çok faydalı bir ürün oluyor kendisi.

pigmentleri müthis eyelinerlara çevirmesi ya da kalıcı olarak far gibi uygulanmasını sağlamasından bahsetmiyorum bile...

11 ağustos 2016 19:18

7. İnglot'un her makyaj severde bulunması gereken kurtarıcı minik sihirli ürünü.

Üstteki tüm girdilere kelimesi kelimesine katılmakla beraber farklı olarak asla bozulmadığını belirtmek isterim.

İnglot ülkemizden çekilirken yaklaşık beş sene önce satın almıştım hala jel eyelinerım ya da krem farım kuruduğunda bir iki damla damlatıyorum hop eski hale geliyor. Ben renkli eyeliner sevmediğimden farları eyeliner yapma işine bir iki kere meraktan girdim ama siz renklerle oynamayı seviyorsanız tam size göre bir ürün!

Tanım: inglotun kuruyan jel eyeliner ve krem farlara damlatıldığında yapısını toparlayan damlalıklı minik jel kıvamlı ürünü

23 nisan 2017 04:18


8. ben sevgili (yazar: highoncinnamon) un tavsiyesi üzerine kuruyan mac soft ochre paint pot'umu kurtarmak ve renkli renkli eyelinerlar yapmak için aldım bu yaz başında, fiyatı 40 tl idi. 4-5 gün önce soft ochre'ye ve on and on bronze!a 2'şer damla damlattım eskisinden bile güzel oldular <3 Ancak essence'in tekli farlarından dare to wear'dan eyeliner yapmaya çalıştım bugün, sabitlendi ama göz kapağıma bulaştı birazda göz altıma döküldü toz olarak, ben mi düzgün karıştıramadım acaba oran olarak

Birde şişenin kapağı tam kapanmıyor ağzına kadar dolu damlalığı da, şişesi de hala. 4-5 kez kullanmış olmama rağmen hala tam kapanmıyor hani sıkışık olur ya böyle hacmi yüzünden tam kapatmaya çalışırsınız şişe patlar elinizde (gizlinot: başıma gelmişti ordan biliyorum ahahah), işte o sebeple mi acaba yoksa şişe mi böyle, başına bir şey gelecek diye korkuyorum, onun dışında herkesin makyaj koleksiyonunda olmalı bence, 20 yıl bitmez zaten

30 eylül 2017 00:40 30 eylül 2017 00:41