sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
0.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (9)
 • oylar (0)
 • medya (1)

1. başarılı bulduğum kil maskesi.

2 ekim 2013 14:45

2. innova markasının watsons'lardan yavaş yavaş kaldırıldığını öğrendim. oysaki innova mask beautenova bazen cevahire gitme sebebim bile oluyordu, sadece bazı büyük watsonslarda satılıyordu çünkü. neyse artık ürünlerinin satıldığı başka bayileri keşfetmem gerekecek.

21 kasım 2013 21:31

3. (gbkz: T-shop)'larda satılmaktadır.

18 mart 2014 22:33

4. bu maskeyi bana bayağı överek satmışlardır zamanında, hiç de kötü çıkmadı. yıkar yıkamaz bir aydınlık bir beyazlama fark ediyorsunuz. lakin bunun sebebi maskenin içinde yoğun miktarda titanium dioksit bulunması. zararlı bir madde değil, fiziksel bir güneş koruyucu zaten. ama ertesi gün öyle beyaz beyaz dolaşmak istemeyebilirsiniz, hele de esmerseniz.

11 temmuz 2015 14:46

5. Gayet başarılı bulduğum bir maske. Aldığım yerdeki kadın maske olarak kullanmak dışında gece gerekli yerlere küçük miktarda uygulayıp sabah yıkamamı da önermişti. Bence (bkz:acnelyse ) ile benzer etkilere sahip çünkü ilk uyguladığımda cildimi soydu. Tek beğenmediğim tarafı; yıkadıktan sonra yüzünüzden gitmemiş gibi bir his veriyor olup suratı bembeyaz yapması.

3 aralık 2016 14:00

6. Bana ilk 15 yaşımdayken cilt doktoru vermişti, iğne gibi ucu olan küçücük sivilcelerim olurdu, sadece uçlarına sür, 20 dk bekle yıka demişti. Hem öyle, hem t bölgesine, hem de tüm yüze olacak şekilde farklı farklı kullandım. 11 sene geçmiş üzerinden, hala Nadiren de olsa kullanırım. Diğer kil maskelerinden farkı, cildi aşırı kurutmaması, kil yüzünüzde kururken cildinizi aşırı çekiştirmeyip kızartmaması, aksine suratınızda böyle nursuz bi mefta beyazlığı oluşturması. O beyazlık allahtan bi kaç saat sonra gidiyor da, Samara gibi gezmiyorsunuz sokakta. Sevmediğim tek şeyi, kokusuydu sanırım. Çamurla sabun arası tuhaf, kötü denemeyecek ama inceden burun sızlatan, rahatsız eden bir kokusu var bunun. 

Yurtdışındaki hatun akrabalarıma bile ptt kargoyla kaç paket yollamışımdır kim bilir, her deneyen bayılırdı. Ama Eski etkisini göremiyorum sanki, eskiden şişmiş acılı sivilcenin hem acısını hem kırmızılığını alırdı tek seferde. belki formülü değişmiştir, bilemiyorum. son zamanlarda aynı etkiyi göremediğim için farklı maskeler denedim, daha çok sevdiğimi buldum. Artık innova'yı kapalı komedonlarımın üstüne overnight treatment şeklinde kullanıyorum. Çok büyük etkisi olmasa da sabahları yüzümü yıkayıp "yok be kesin küçülmüş bence" falan diye kendimi avutuyorum.

Yağlı ciltlerin vazgeçilmezi bir diğer kil maskesi için (gbkz: aztec secret indian healing clay). Bu innova'ya göre bir çıtır daha pahalı, ama 400 küsur gramlık ürün alıyorsunuz, yani genel toplamda gramaj olarak daha ucuza geliyor ve çok daha etkili. 

30 ağustos 2017 14:59

7. Üniversite ikinci sınıfta, t-shop’taki satış görevlisi kadın sivilcelerime iyi geleceğine ikna ederek bu maskeyi satmıştı bana. 

İçinde 7 adet tek kullanımlık paketlerde maske vardı. toniğiyle birlikte almıştım ve o tarihte 50 küsür tl gibi öğrenci bütçemi sarsacak bir rakam ödemiştim.

İlk gün birini arkadaşım birini de ben denemiştik. Arkadaşımın yüzündeki etkisi gerçekten çok başarılıydı. Yüzü beyazlaşmış, renk eşitliği sağlanmıştı. Burnunun üstündeki gözenekler dahil pırıl pırıldı. Hatta ertesi gün başka bir arkadaş, ‘yüzüne ne yaptın, çok güzel duruyor.’ demişti. 

Bendeki etkisi ise vasattı. Arkadaşımın yüzündeki gibi temizlik ve parlaklık sağlayamadı. Üstüne bunu sürdükten sonraki günlerde yüzümde iri iri sivilceler çıkmaya başladı. İlk kez yaptığım için kusmuş olabilir diye kalanları da denedim, ama her seferinde aynı şey oldu. Son kalan bir ya da ikisini de yüzüne iyi gelen arkadaşıma verdim. Kendisiyle olan maceramız böylece bitmiş oldu.

Benim cildim t bölgesi yağlı karma cilt. Arkadaşımın benimki kadar yağlı olmasa da kuru da değildi. 

20 şubat 2018 22:34

8. 2 yıldır kullandığım ama elimdeki son tüp bitince almayı düşünmediğim maske. Almama kararımda eskisi kadar başarılı bulmuyorum yerine loreal saf kil detoks maskesi ile devam etmeyi düşünüyorum.

23 mart 2018 00:13

9. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine edindiğim ve sivilceli cildime en iyi gelen maske. Gece sivilcelerin üzerine sürüp yatıyorum ve gece yastığa bulaşma yapmıyor. Cildimi kurutmuyor. Kaçıncı tupteyim bilmiyorum. Sanırım innova paketini değiştirerek tekrar piyasaya sürmüş. Eski beyaz paket yok. Yenilenmis halini denemedim. Umarım aynı kalır.

24 mart 2018 20:25