yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.9
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • oylar (10)
  • medya (1)
  5

  1. 1 haziran'dan beri düzenli kullandığım serum. niacinamide arayışındayken rossman'da 46,90tl ya da 49,90tl gibi bir fiyata denk gelip denemek istedim fiyatı uygun diye yeterli olmaz diye düşündüm ama kesinlikle mükemmel bir ürün :D

  etkisini 3 haftada gördüm her gün sabah akşam düzenli uyguladım cildim aydınlandı, ağrılı sivilcelerim azaldı herhangi bir reaksiyon yaratmadı yüzümde. derinde olmayan siyah noktalarımıda temizlediğini düşünüyorum.

  ancak artık ne mağazada denk gelebiliyorum ne de online sitede stok bulunmuyor. denk gelirsem yedeklemeyi planlıyorum.

  10 temmuz 2021 23:36

  3

  2. Stoklarda zor bulunan isana markasının niacinamide serumu.

  Uzun süre stok bekleyip denk gelemedikten sonra gardrops üzerinden %80i dolu halde aldım.niacinamide kullanma amacım sebum dengelemesini sağlamak ve gözenek görünümünü azaltmaktı.

  Yaklaşık 2 aydır haftada 4 kere düzenli olarak kullanıyorum.3 damla yüzüme yeterli oluyor.ilk sürdüğümde yapış yapış bir his bırakıyor ama sonra emiliyor kalmıyor o his.yorum yapmak için baya bekledim açıkçası çünkü herhangi bir değişiklik göremedim yüzümde.yani ne sebum dengeledi ne de gözenek görünümünü azalttı,olumsuz etkisi de olmadı ancak olumlu etki de gözlemleyemedim.sadece sürdüğüm gecenin sabahında biraz daha duru ve aydınlık ciltle uyandığımı söyleyebilirim.bitene kadar kullanmaya devam edeceğim ama bitince başka markaların %10luk olanlarına geçmeyi düşünüyorum.

  Edit:imla hatası

  24 ağustos 2021 13:46 24 ağustos 2021 18:37

  2

  3. İsana markasının %5 niasinamid içeren serumu.

  Bir süredir gerçekten yok satıyor bu ürün. Sözlükte beğenilince bende alıp 11 Haziran gibi kullanmaya başladım. Biraz uzun bir girdi olacak , baştan söyliym.

  Üzerinde günde 2 kere 1-2 damla olacak şekilde kullanımı öneriliyor. Bende her seferinde hyaluronik asit serum ve iki damla niasinamid serumu karıştırarak kullandım. Düzenli olarak iki ayı geçiktir kullanıyorum. İlk ay aha/bha peeling de yapıyordum fakat sıcaklardan cildim fazla hassaslaştığı için onu bıraktım. Ben cilt bakım rutinimi sivilce lekelerim üzerine oluşturmuştum. Bu sebeple en azından 1 buçuk ayda tatmin edecek bir sonuç görmeyi umuyordum. Ciddi sivilce lekelerim yok. Maske takma sebepli oluşan birkaç tane sivilce izi ile uğraşıyorum aylardır swh

  Şöyle ki %5 hiçte düşük sayılmayacak bir oran. Hatta yeni başlayacaklara cildin alışması için %1-2 oranında niasinamid öneriliyor. Bu serumda kullanılan orandan sebepli sivilce izlerime ve yeni çıkan sivilceye etki etmesi için ümitliydim. Net bir şekilde söyleyebilirim ki yeni bir sivilce çıkmasını engellemiyor veya çıkan sivilceye de etki etmiyor. Vaatlerinde de olduğu üzere cildi daha parlak ve aydınlık gösteriyor , bu serumdan aldığım en büyük etkisi de bu olabilir. Onun dışında siyah nokta, gözeneklere veya sebum dengeleme üzerine ciddi etkisini göremedim. Büyük gözeneklerim yok fakat serum gerçekten çok yavaş çalışıyor , ciddi gözenek ve siyah nokta sorununuz varsa fazla etki göreceğinizi sanmıyorum. Bu oranda niasamid serumdan fazla etki alamamamızın sebebi de muhtemelen formülasyon. %1'den düşük oranda niasinamid içeren nemlendiricimden leke konusunda daha iyi etki almıştım açıkçası. Elimde 1/4 kadar serum kaldı. Bittiğinde başka niasinamid serumlara yöneleceğim.

  Sonuç olarak bu serumu kullanmak istiyorsanız fazla beklentiye girmemenizi öneririm. Cildi aydınlatma , cilt tonu eşitleme üzerinde etkisi iyi fakat sadece bunun üzerine daha uygun fiyatlı ve büyük gramajlı ürünler bulunabilir. Eğer sivilce lekesi , sivilce küçültme/hafifletme veya gözenek probleminiz üzerine kullanacaksanız fazla memnun kalacağınızı düşünmüyorum. Uygun fiyatlı ve etkili niasinamid serum bulamayacağız sanırım :/

  24 ağustos 2021 20:15


  2

  4. Benim hiç bir etkisini görmediğim parfümlü bir serum. Sırtıma süreyim bari belki orada yağ dengeler.

  6 mart 2022 14:53

  5. Sadece leke üzerine sürmenizi tavsiye ederim, yüzünüz akneye meyilli ise akne oluşturuyor. Ben göz çevremdeki kahverengi lekelere uyguluyorum sabahları, işe yarıyor gerçekten.

  7 mart 2022 04:46 7 mart 2022 04:51

  5

  6. ikinci şişemin ortalarına gelirken yorumlayayım artık dediğim, her gün iyi ki karşıma çıkmış da almışım diye şükürler ettiğim, almanlara yatıp kalkıp dua etme sebeplerimden biri haline gelen kurban olduğumun uygun fiyatlı yüz serumudur. gerçekten seni bana verene şükürler olsun ya.(gizlinot: swh) ya bu nedir ya? 15 yıldır önünü alamadığım, kurtulamadığım o deri altında çıkan, sıkılmayan, ağrılı sivilcelere veda ettim sayesinde. cildim capcanlı, bembeyaz, gözeneklerden olabildiğince arınmış bir hale geldi. o ağrılı sivilceler artık aynı gün çıkıp patlayıp yok oluyor. 10 gün çeneme yumruk yemişim gibi bir acıyla gezinmiyorum ortalarda. rutinime kattığım tek ürün bu olduğu için onun sayesinde olduğunun farkındayım. her sabah güneş kreminden önce yüzüme hafifçe masaj yaparak uyguluyorum. indirimden 65 liraya alıyorum. tek kötü yanı biraz bereketsiz, hızlıca bitiyor ama bittikçe de alırım valla böyle giderse.

  13 haziran 2022 22:30

  3

  7. etkisini,kıvamını, kokusunu sevmedim. köpüren ürünlerden de hoşlanmıyorum. ama benim gibi ordinary ve revolution niacinamide serumları kullanmış olanlar için belki yetersizdir. fiyatı uygun ama bir daha almam.

  26 ocak 11:12


  5

  8. ilk niacinamide serumum. ocak ayında uzun vadeli bir cilt bakımına başlamaya niyetlendiğimde gözenek sorunu olanlarda etkili olduğu ve çoğu ciltle iyi anlaştığı söylendiği için niacinamide ile başlamaya karar vermiştim. açıkçası yüzde değerine dikkat etmeden aldım ama yeni başlayan birisi olarak %5'lik bu serumu tercih etmem iyi bir rastlantı olmuş.

  bu serumu tam 5 aydır, asit sürmediğim gecelerde (gizlinot: haftada 4-5 geceye denk geliyor) kullanıyorum. cildimde gözle görülür sonuçlarını vermesi ve ürünle aşk yaşamaya başlamam ise 3. ayda oldu. internette niacinamide ne yapar sorusuna verilmiş bütün cevapları 3. ayla beraber cildimde gözlemlemeye başladım. gözeneklerimin görüntüsü tamamen olmasa da geçmişe kıyasla ciddi oranda düzeldi. siyah noktalarımın büyük bir kısmı temizlendi. zaten her uygulamamdan sonra meydana gelen parlama ve aydınlanma kalıcı hale geldi. hatta niacinamide'in ciltteki ince çizgileri açtığını okuduğumda abartılı bir ifade olduğunu düşünmüştüm ama bu ürün bunu bile yaptı süslüler. alnımda yeni oluşan ve çok kafaya taktığım ilk yatay çizgiye gayet iyi geldi.

  kısacası benim çok iyi anlaştığım bir ürün oldu. 5. ayımda şişeyi yarıladım. bitince muhtemelen %10'luk bir ürün arayışına gireceğim ama niacinamide'e yeni başlayacaklar için güzel bir seçim olacağını düşünüyorum.

  31 mayıs 22:27