yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.9
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • oylar (10)
  • medya (4)
  4

  1. Muadillerine göre uygun fiyatlı oluşu ve alman ürünü olması nedeniyle de ayrıca güvendiğim, bu yüzden de bir süredir radarımda olan isana markasının %5 niacinamide içeren serumu. Niacinamide dönüp dolaşıp kullandığım, cildin görüntüsünü ve dokusunu düzenli kullanımda 4-5 hafta gibi kısa bir sürede bile iyileştiren benim için vazgeçilmez bir içerik. bu serumdan da aynı şekilde fayda gördüm henüz 20-25 gün gibi kısa bir süredir kullanmış olmama rağmen.

  Ürün 30 ml'lik pembe plastik şişede, içeriğinde aynı zamanda hidrolize hyaluronic asit de bulunan bir serum. Yapı olarak oldukça akışkan ama kıvamlı sayılabilecek bir yapıya sahip olsa da, Cilde uyguladıktan çok kısa bir süre sonra cilt kolayca emiliyor. bu sayede üstüne sürdüğüm nemlendiricinin verdiği nemden de daha uzun süre faydalanmış oluyorum cilde nemi hapsediyor çünkü. Sadece bu serum için değil tabii ama niacinamide kesinlikle cildi daha aydınlık gösteren bir içerik aynı zamanda. bunu da kullanıma ara verdiğim sürede cildimin eskiye oranla daha donuk görünmesiyle fark ettim. Tekrar niacinamide kullanmaya başlayınca cildim o aydınlık ve ışıltılı görüntüsünü geri kazandı çünkü. Bu da demek oluyor ki niacinamide benim mutlaka rutinimde bulunması ve böyle ara ara olsa kullanmam gereken bir vitamin. Aynı zamanda cilt bariyerini güçlendirme ve akneden kaynaklananlar da dahil olmak üzere kızarıklıkları yatıştırma özelliği mevcut. Yalnız ben gözenekler üzerinde herhangi bir etkisini görmedim şimdilik. Gerçi öyle çok fazla gözenek sorunu yaşayan biri olmamamın da etkisi olmuş olabilir bunda tabii. Bu arada İçerdiği %5 niacinamide başlangıç aşamasındaki kişiler açısından da düşünülürse son derece uygun bir yüzde aslında. Ben öncesinde %10 niacinamide içeren ürünler de kullanmış olduğum için kendi açımdan tam orta karar bir serum olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Bu arada herhangi bir tahriş, alerjik reaksiyon ya da sivilcelenme gibi bir sorunla ben karşılaşmadım. Benim gibi niacinamide kullanmaya alışkın bir cildiniz varsa, o açıdan da sıkıntısız bir ürün. Bu anlamda da benim hoşuma gitti.

  Gelelim benim açımdan olumsuz denilebilecek noktaya. Bu serumla ilgili sevmediğim herhalde tek şey gerçekten yoğun bir parfüm kokusu içermiş olması. Hani ciddi ciddi parfümü basmışlar içine. Zaten içerik listesine bakıldığında da fark edildiği gibi parfüm son sıralarda olması gerekirken gayet de ortada bir yerlerde. daha kapağını açınca bile o parfüm kokusu buram buram geliyor burnunuza. Neyse ki cilde uygularken koku yok oluyor ve sonrasında da bir sıkıntı yaratmıyor. Son olarak Fiyatından bahsetmek gerekirse İndirimsiz 80 lira gibi diğer markalarla kıyaslarsak oldukça uygun bir fiyatı var aslında serumun. Hele ki Geçenlerde indirimle 47 liraya düştüğünü göz önünde bulundurursak, içeriğine göre gayet iyi bir fiyata satıldığını söylemek kesinlikle mümkün. Cildimde herhangi bir soruna neden olmaması ve bu şekilde uygun fiyatlı bir alternatif olması nedeniyle ihtiyacım dahilinde tekrar satın alabilirim.

  Ukte: (yazar: koratrx).

  ilgili medya:
  3
  9 mayıs 2021 17:37

  5

  2. 1 haziran'dan beri düzenli kullandığım serum. niacinamide arayışındayken rossman'da 46,90tl ya da 49,90tl gibi bir fiyata denk gelip denemek istedim fiyatı uygun diye yeterli olmaz diye düşündüm ama kesinlikle mükemmel bir ürün :D

  etkisini 3 haftada gördüm her gün sabah akşam düzenli uyguladım cildim aydınlandı, ağrılı sivilcelerim azaldı herhangi bir reaksiyon yaratmadı yüzümde. derinde olmayan siyah noktalarımıda temizlediğini düşünüyorum.

  ancak artık ne mağazada denk gelebiliyorum ne de online sitede stok bulunmuyor. denk gelirsem yedeklemeyi planlıyorum.

  10 temmuz 2021 23:36

  3

  3. Stoklarda zor bulunan isana markasının niacinamide serumu.

  Uzun süre stok bekleyip denk gelemedikten sonra gardrops üzerinden %80i dolu halde aldım.niacinamide kullanma amacım sebum dengelemesini sağlamak ve gözenek görünümünü azaltmaktı.

  Yaklaşık 2 aydır haftada 4 kere düzenli olarak kullanıyorum.3 damla yüzüme yeterli oluyor.ilk sürdüğümde yapış yapış bir his bırakıyor ama sonra emiliyor kalmıyor o his.yorum yapmak için baya bekledim açıkçası çünkü herhangi bir değişiklik göremedim yüzümde.yani ne sebum dengeledi ne de gözenek görünümünü azalttı,olumsuz etkisi de olmadı ancak olumlu etki de gözlemleyemedim.sadece sürdüğüm gecenin sabahında biraz daha duru ve aydınlık ciltle uyandığımı söyleyebilirim.bitene kadar kullanmaya devam edeceğim ama bitince başka markaların %10luk olanlarına geçmeyi düşünüyorum.

  Edit:imla hatası

  24 ağustos 2021 13:46 24 ağustos 2021 18:37


  2

  4. İsana markasının %5 niasinamid içeren serumu.

  Bir süredir gerçekten yok satıyor bu ürün. Sözlükte beğenilince bende alıp 11 Haziran gibi kullanmaya başladım. Biraz uzun bir girdi olacak , baştan söyliym.

  Üzerinde günde 2 kere 1-2 damla olacak şekilde kullanımı öneriliyor. Bende her seferinde hyaluronik asit serum ve iki damla niasinamid serumu karıştırarak kullandım. Düzenli olarak iki ayı geçiktir kullanıyorum. İlk ay aha/bha peeling de yapıyordum fakat sıcaklardan cildim fazla hassaslaştığı için onu bıraktım. Ben cilt bakım rutinimi sivilce lekelerim üzerine oluşturmuştum. Bu sebeple en azından 1 buçuk ayda tatmin edecek bir sonuç görmeyi umuyordum. Ciddi sivilce lekelerim yok. Maske takma sebepli oluşan birkaç tane sivilce izi ile uğraşıyorum aylardır swh

  Şöyle ki %5 hiçte düşük sayılmayacak bir oran. Hatta yeni başlayacaklara cildin alışması için %1-2 oranında niasinamid öneriliyor. Bu serumda kullanılan orandan sebepli sivilce izlerime ve yeni çıkan sivilceye etki etmesi için ümitliydim. Net bir şekilde söyleyebilirim ki yeni bir sivilce çıkmasını engellemiyor veya çıkan sivilceye de etki etmiyor. Vaatlerinde de olduğu üzere cildi daha parlak ve aydınlık gösteriyor , bu serumdan aldığım en büyük etkisi de bu olabilir. Onun dışında siyah nokta, gözeneklere veya sebum dengeleme üzerine ciddi etkisini göremedim. Büyük gözeneklerim yok fakat serum gerçekten çok yavaş çalışıyor , ciddi gözenek ve siyah nokta sorununuz varsa fazla etki göreceğinizi sanmıyorum. Bu oranda niasamid serumdan fazla etki alamamamızın sebebi de muhtemelen formülasyon. %1'den düşük oranda niasinamid içeren nemlendiricimden leke konusunda daha iyi etki almıştım açıkçası. Elimde 1/4 kadar serum kaldı. Bittiğinde başka niasinamid serumlara yöneleceğim.

  Sonuç olarak bu serumu kullanmak istiyorsanız fazla beklentiye girmemenizi öneririm. Cildi aydınlatma , cilt tonu eşitleme üzerinde etkisi iyi fakat sadece bunun üzerine daha uygun fiyatlı ve büyük gramajlı ürünler bulunabilir. Eğer sivilce lekesi , sivilce küçültme/hafifletme veya gözenek probleminiz üzerine kullanacaksanız fazla memnun kalacağınızı düşünmüyorum. Uygun fiyatlı ve etkili niasinamid serum bulamayacağız sanırım :/

  24 ağustos 2021 20:15

  2

  5. Benim hiç bir etkisini görmediğim parfümlü bir serum. Sırtıma süreyim bari belki orada yağ dengeler.

  6 mart 2022 14:53

  6. Sadece leke üzerine sürmenizi tavsiye ederim, yüzünüz akneye meyilli ise akne oluşturuyor. Ben göz çevremdeki kahverengi lekelere uyguluyorum sabahları, işe yarıyor gerçekten.

  7 mart 2022 04:46 7 mart 2022 04:51

  3

  7. etkisini,kıvamını, kokusunu sevmedim. köpüren ürünlerden de hoşlanmıyorum. ama benim gibi ordinary ve revolution niacinamide serumları kullanmış olanlar için belki yetersizdir. fiyatı uygun ama bir daha almam.

  26 ocak 2023 11:12


  5

  8. ilk niacinamide serumum. ocak ayında uzun vadeli bir cilt bakımına başlamaya niyetlendiğimde gözenek sorunu olanlarda etkili olduğu ve çoğu ciltle iyi anlaştığı söylendiği için niacinamide ile başlamaya karar vermiştim. açıkçası yüzde değerine dikkat etmeden aldım ama yeni başlayan birisi olarak %5'lik bu serumu tercih etmem iyi bir rastlantı olmuş.

  bu serumu tam 5 aydır, asit sürmediğim gecelerde (gizlinot: haftada 4-5 geceye denk geliyor) kullanıyorum. cildimde gözle görülür sonuçlarını vermesi ve ürünle aşk yaşamaya başlamam ise 3. ayda oldu. internette niacinamide ne yapar sorusuna verilmiş bütün cevapları 3. ayla beraber cildimde gözlemlemeye başladım. gözeneklerimin görüntüsü tamamen olmasa da geçmişe kıyasla ciddi oranda düzeldi. siyah noktalarımın büyük bir kısmı temizlendi. zaten her uygulamamdan sonra meydana gelen parlama ve aydınlanma kalıcı hale geldi. hatta niacinamide'in ciltteki ince çizgileri açtığını okuduğumda abartılı bir ifade olduğunu düşünmüştüm ama bu ürün bunu bile yaptı süslüler. alnımda yeni oluşan ve çok kafaya taktığım ilk yatay çizgiye gayet iyi geldi.

  kısacası benim çok iyi anlaştığım bir ürün oldu. 5. ayımda şişeyi yarıladım. bitince muhtemelen %10'luk bir ürün arayışına gireceğim ama niacinamide'e yeni başlayacaklar için güzel bir seçim olacağını düşünüyorum.

  31 mayıs 2023 22:27