yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.4
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • oylar (10)
  • medya (1)
  5

  15. seveni de sevmeyeni de çok olan parfüm. kimilerine göre yaşlı kokusu hatta. bence yaşlı kokusu değil her yaşın kokusu. hikayesiyle ve kokusuyla beni en çok etkileyen parfüm. bu kokuyla tanışmam ortaokul yıllarımda olmuştu. annem kendine almıştı. şişesiyle dikkatimi çekmişti hemen, sonra koklayınca aman allahım tepkisi vermiştim. konsolda dururdu, canım sıkıldıkça kapağını açıp koklar koklar dururdum. benim gibi temiz koku aşığı birinin biriciği, dönüp dolaşıp geldiğidir bu parfüm. yükselen fiyatları da gözyaşı sebebimdir (gbkz: swh)

  25 nisan 21:53

  4

  14. Sabun gibi, deodorant gibi. Daha çok beğenirim diye tahmin etmiştim. Sıkılır ama bir derinliği ve iddiası yok.

  23 mayıs 2023 21:27 23 mayıs 2023 21:28

  13. kokusuna bayıldığım, sade ama bir o kadar da etkileyici parfüm. gerçekten su gibi bir sadeliğe sahip fakat ayrı bir çekiciliği var. kalıcılığı da gayet iyi. kokusunu başka parfümlerle özdeşleştiremediğim nadir parfümlerden. keşke kurlar bu kadar yüksek olmasa da rahatça alabilsem.

  28 temmuz 2021 12:55


  5

  12. O kadar güzel ki...

  O kadar mutluluk veriyor ki bana anlatamam. Bu entryi de saygı duruşu olsun diye yazıyorum.

  Buradaki hikayeden etkilenip almistim. Su su kokusu olsun isteyen adamdan. Öykünün içeriğine zıt bir sekilde huzur veren bir koku. Ne Chanel no:5 ne baska bir sey geceleri uyumadan parfüm sıkmak istediğimde bunu sıkıyorum.

  Ask gibi...

  28 aralık 2020 22:57

  11. Astım hastası olduğum için ağır kokular bende nefes darlığı yapıyor fakat bu kokuyu çok uzun zaman kullandım ve hiç bir şikayetim olmadı. Tek problemin kalıcı olmaması olduğunu düşünüyorum ya da hafif bulduğum bir koku olduğu için klasik parfümler gibi dokunduğunuz yer bu parfüm kokmuyor. Koku bana sadelik, doğallık ve kendi içinde asaleti anımsatıyor.

  7 kasım 2019 13:09

  10. ilk boyner mağazasında koklamıştım. aylarca aklımdan çıkmadı kokusu. bir sürü parfümüm varken yeni bir tanesini almak israf olur diye kendimi tutuyordum. bir indirimde dayanamadım ve boynerin internet sayfasından aldım. iyiki almışım. Allah'ım bu nasıl koku.. fresh, çiçek gibi kokuyorum. yaşlı kokusu gibi bulan varsa, şaşkınım. bence tam tersi, genç kokusu..

  25 ocak 2019 12:43

  9. çok güzel sabunumsu bir yaz kokusu olmasına karşın maalesef bazı insanlara yaşlı parfümü gibi geliyor. otobüste teyze parfümü kokuyor diye arkamdan dalga geçmiştiler. neyse herkesin düşüncesi kendisine kalsın seven kullansın.

  22 haziran 2018 13:29


  4

  8. Bu koku bi renk olsa cidden beyaz olurmuş.. çok hoş, gayet güzel çiçeksi bir koku lakin bana biraz anne-teyze parfümü gibi geliyor.. anneme verdim ben o yüzden, ona daha çok yakıştı..

  21 mayıs 2018 00:23

  7. Benim canım kokumdur kendisi. Ne zaman duty free'ye gitsem kokladığım kokular üç aşağı beş yukarı bir süre sonra aynı gelir. Ama benim issey miyake'm kadar farklısını bulamıyorum bir türlü. Kıyafetimde kalıcılığı fena değil bence, gerçekten çiçek ve saf su gibi kokusu.

  5 mart 2018 15:46

  6. Bu parfümün adını duyduğumda arkada ferdi özbeğen "gözümde canlanır koskocaa maaağziii.." söylemeye başlıyor.

  Ne anılar ne anılar.. Tüm lisem, ergenliğim..

  İlk gençlik heyecanlarım, ilk aşkım, toplu halde okuldan kaçılıp bira içilen günlerin fonunu oluşturan parfümdü bu. güzel kokudur, bana hep suyu, temizliği, saflığı, gençliği, mutlu anları anımsatmıştır. En çok da beyaz tenlilere yakıştırırım.

  İlk sıkıldığında yoran, keskin floral-meyveli-fresh notalar zamanla teninizde oturduğunda, alaçatı gibi , ne bileyim bozcaada gibi filan kokarsınız. Yazı ve denizi çağrıştırır.

  aynı zamanda yamulmuyorsam piyasaya çıktığı zamanlar 90ların başı idi ve tam da 90's glam ruhunu taşıyan ck one , d&g light blue gibi cinsiyetsiz parfümlerle aynı klasmanda yer alan, sentetik notaların kullanılmadığı yalın ve ruhu olan bir parfümdür. Bir ysl cinema, chanel no:5 kadar olmasa da kült parfümler arasına girebilecek kişiliktedir. Ayrıca bir yazar arkadaşımızın da çok güzel bahsetmiş olduğu gibi, kokunun ortaya çıkış hikayesi yürek burkar. Meraklısına ; (link: http://www.dr.com.tr/Kitap/Kokular-Kitabi/Vedat-Ozan/Hobi/Genel-Ilgi/urunno=0000000628633 benim gibi koku manyakları için başucu kitabı)

  20 yaşımda olsam yine alır kullanırdım, lakin ki yaş olmuş nerdeyse otuz, sıksam üstümden kaçar artık. Kendime yakıştıramam. Ne ben bu parfüm kadar safım, ne de bu parfüm beni kaldıracak kadar güçlü.. Benden geçmiş anacım.

  10 kasım 2017 18:42 10 kasım 2017 18:50