yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (26)
  • medya (3)

  26. An itibariyle yeniden başladığım 30 day shred programının yaratıcısıdır kendisi. En son 4-5 sene önce çok fazla kilom yokken ve daha genç ve dipçik gibiyken yapmıştım, 1,5 ay boyunca level 1 ve 2yi yapmış 3e geçememiştim. Diyetle beraber götürüp 6 kilo vermiştim ve inanılmaz incelmiştim. Daha sonra ne zaman yeltensem başlasam 3.güne kadar devam edip hasta olup bırakmıştım.. ama bugün yeniden bir motive oldum, sağlıklı besleniyorum ve kilo vermeye çalışıyorum. Bi sürü video arayıp kardiyoya kola bacağa ayrı vakit ayıramıyorum maalesef, hem iş hayatım hem de üşengeçliğim gereği. Ama sizi temin ederim 30 dkde alınacak maksimum verimi alıyorsunuz bu kadının programlarından. Sadece 30 dk ayırmak yeterli. Umarım 1 ayı görebilirim 🥹 incelmeleri de buraya editlerim🥰

  23 mayıs 23:58

  25. 30 day shred programını ayıla bayıla takip ettiğim eğitmen. hemen deneyimlerimi aktarayım:

  1. gün: ben tüm hareketlere yetişemedim. yani devam ederken durup dinlendiğim, süreyi tam doldurmadan yaptığım hareketler oldu. en sondaki bacağın önündeki kası gevşetme hareketini becerememişim bir de, o yüzden 3 gün, evet yanlış okumadınız, tam 3 gün boyunca yürüyemedim. bacağım, popom, baldırlarım bile acıyordu.

  2. gün: acı çok fena. sakatıııım. tüm gün hareketsiz kaldım.

  3. gün: merdiven çıkabiliyorum artık, ama inemiyorum. tuvalete acımadan oturabiliyorum. 0 spor yine.

  4. gün: 3. günle aynı, sadece biraz daha hafifi. 0 spor.

  5. gün: acılar geçti, ama hafif sızlama var. korkumdan yine pas geçtim bugünü.

  6. gün: komple ağrılar geçti. korkudan pas geçtim.

  7. gün: show must go on. o kilolar verilecek! bu sefer hareketlerde daha az dinlendim ve güçlendiğimi bariz hissettim. sonraki esnemeyi tam yaptım.

  8. gün: aaaa, 0 ağrı var? aaa... hareketleri de tam yaptım, yetişemediğim az yer oldu.

  9. gün: yine ağrı yok, sadece popom biraz acıyor. hareketlerin hepsine yetişebildiğim için çok mutluyum.

  10. gün: pas geçtim, çünkü sırtım ağrımış??? ne ara sırt çalıştık, hiçbir fikrim yok haha.

  11. gün: ağrı yok, hareketleri çok daha doğru yapıyorum. postürüm düzeldi, gücüm arttı. lunge yaparkenki pozisyonum ve hareketi yapış şeklim çok daha iyi. sırt ağrım yok.

  sonuç: giden kiloyu bilmiyorum, ama görenler 3 civarı diyor. popom bayaa küçüldü, selülitler azaldı. sadece 5 kez yaparak 3 kilo veriliyorsa... diye hesaplar peşine düştüm. onu yapmayayım. evet. canım jillian, sen harikasın. special thanks to anita (gizlinot: videoda hareketlerin basit versiyonlarını gösteren kadın), onun sayesinde sakat kalmadan basit basit hareketleri yapıp kilolar verdim.

  1 ağustos 2020 00:30 1 ağustos 2020 00:32

  24. Az önce 30 day shred-level 1'i tamamladım ve hemen öğrendiklerimi aktarmak istedim.

  Program 3-2-1 diye bir sisteme dayanıyor. 3 dakika güç egzersizi, 2 dakika kardio egzersizi ve 1 dakika karın egzersizi yapıyorsunuz bu sistemde. Bu döngüyü 3 kez tekrarlıyorsunuz. (her döngüde hareketler farklılaşıyor.) Bu şekilde 18 dakika boyunca aktif kalıyorsunuz. 4-5 aydır spor yapmıyordum. 18 dakika boyunca aktif kalmak hamlayan bünyemi oldukça zorladı. Bazen dambılı bırakarak devam ettim hareketlere.

  Jillian'a eşlik eden 2 hanım daha var. Biri hareketleri ileri seviye biri daha düşük seviye yapıyor. Ben ilk günlerde düşük seviyen yapanı takip edeceğim.

  hareketler biraz spor geçmişi olanlara farklı gelmeyecektir. Jillian hanım hareketleri gösterirken sakatlıkları engellemek için bilgilendirme yapsa da, hiç spor geçmişi olmayan birinin hareketleri yapmadan önce dikkatlice incelemesi, biraz araştırma yapması ve ayna karşısında çalışması faydalı olacaktır diye düşünüyorum.

  Genel olarak, spor salonuna gidecek vakti olmayan ama kendini ham ve hımbıl hisseden kişilere bence çok uygun görünüyor. İhtiyacınız olan tek ekipman 2 dambıl. (Ben halıda yaptım zaten yerde çok fazla hareket yok, ama mat kullanmak daha doğrudur muhtemelen.)

  Programın dvdsini idefixten edinebilirsiniz (13.64 tl). Ben gittigidiyor'da idefix mağazasından aldım (kargo dahil: 17.64 tl). Türkçe, ingilizce, sadece müzik olarak 3 ayrı opsiyon ile izleyebilirsiniz dvdden.

  12 ekim 2018 20:12


  23. dikkat edilmesi gereken en önemli mesele spor ayakkabıyla yapılması gerektiği. uzuuun araştırmalarımda gördüm ki sakatlanmaların en büyük nedeni çıplak ayakla, çorapla falan yapmak. kendinizi dinleyerek hırslanmadan yaparsanız (zorlandığınız hareketleri küçülterek, ısınmayı uzatarak belki vs) gayet kısa sürede hem sıkılaşıyor hem de spor yapmanın her türlü iyi etkisini yaşıyorsunuz; enerjiniz artıyor, bilmemne hormonu zımbırtılarından heralde modunuz yükseliyor, yediğinizden içtiğinizden zevk alıyorsunuz, bir güven geliyor. aramızdaki çok sportifleri tatmin etmez ama benim gibi ev sporcuları için güzel videolar.

  11 temmuz 2018 12:16 11 temmuz 2018 12:17

  22. Bende bugün 30 day shred programına başladım aha tamda 5 dakika önce yaptım. ter içinde domates suratımla yazıyorum. gerçekten vücutta şok etkisi yaratıyor. ortaokul ve lise yıllarım basketbolla geçti bırakalı epey oldu ama hiç bu kadar koşturma haricinde durduğum yerde yaptığım hareketlerle nefes nefese kaldığımı hatırlamıyorum. aslında başlama amacım kilo verme aşamamın duraksama döneminde olmasıdır. 3 haftadır şekersiz karbonhidratsız besleniyorum ve kilom 68-69 da takılı kaldı(1.80 boy). kardiyo ile yeniden hızlandırabilceğimi düşündüğüm için başlayayım dedim ama aman yarabbi durup bende nefes düzenlemesi yaptım (5-10 saniye) . her gün olmasada 1 gün aralıklarla yapmayı düşünüyorum. eğer kilomda oynamalar olursa yeniden yazacağım. kesinlikle boş zamanlarda evde yapılacak güzel bir video hazırlamış jillian bacımız.

  21 nisan 2018 19:57

  21. Nerdeyse tüm videolarini yaptim. Şimdilerde favorim Hard body serisi. 

  10 eylül 2017 11:59

  20. Çok seviyorum sözlük. Onun o sert tavırlarının hastasıyım. Bana ondan başkası kilo verdiremeyecek gibi hissediyorum

  3 mart 2017 17:13


  19. bir kendisinden bir de (gbkz: fitnessblender)'dan kopamıyorum. evde egzersiz olayının kraliçesidir gözümde. az sayıda ekipmanla bi sürü ter atmamı sağlıyor ve spor salonuna neden para sayayım ki diye düşündürüyor. çok muhteşem videoları var ve torrent sağolsun neredeyse hepsi ulaşılabilir. yaptırdığı egzersizler vücut direncini o kadar arttırıyor ki diğer egzersizler rahat rahat yapılabiliyor. mesela (gbkz: kayla itsines)'i denedim ve egzersizin öyle ebooktan yapılamayacağını farkettim.

  bir de o sosyal medya hesaplarını(gizlinot: twitter ve facebook) kendi yönetiyorsa cidden komik ve eğlenceli birisiymiş aynı zamanda.

  6 haziran 2016 15:26

  18. Hayatında yaptığı spor yazın haftada birkaç gün sitenin havuzunda yüzmek ve şehir içi-dışı ve yurt dışı gezilerinde sabahtan akşama ayağı yanmış kedi gibi yürümekten ileriye geçmeyen biri olarak diyetisyenimin illa haftada 3 gün spor yapmalısın yoksa bu yağlar gitmez diye ısrar etmesi üzerine iki hafta önce başladığım video ile spor yapma programı.

  Ama ben her gün yapmıyorum. Çünkü her gün yapacağım diye kendimi şartlayınca birkaç gün sonra canım istemiyor ve komple bırakıyorum. Ama haftada 3 gün olunca arada dinlenmiş oluyorum ve motivasyonum düşmüyor.

  Level 1'i 4. yapışımdan sonra ölçüm için diyetisyenime gitmiştim ve yağım %0.6 düşmüş ve kaslarım artmış çıktı. insanlık için küçük bir adım olabilir ama benim için büyük gerçekten. çünkü bir önceki ölçümden beri diyeti bayağı bir gevşetmiştim. neredeyse istediğim her şeyi yedim ona rağmen sonuç bu oldu. yani bence düzenini kendinize göre ayarlasanız bile etkili oluyor.

  yalnız daha önce benim gibi hiç spor geçmişiniz yoksa ilk günler çok zor olacak, pes etmeyin.

  24 mayıs 2016 16:22

  17. bugün 30 day shred programına başladım. önceden de spor yaptığım için videoyu bitirebildim çok zorlanmadan. ama tabi kaslarda yanmalar var. tatlı bir yanma

  level1 i 10 gün, level2 yi 10 gün ve son olarak level3 ü 10 gün yapıyorsunuz ve 30 günde bitiyor program. kilo vermeye yarayacağı gibi kiloyla derdi olmayanlar şekillenmek için de yapabilirler. Ara ara gözlemlerimi ve değişimleri yazacağım :)

  24 mayıs 2016 14:52