girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (36)
  • medya (1)

1. doğanın kadınlara yaptığı en kötü şey. kızlık zarı olmasaydı ne olurdu sanki?

1 ağustos 2014 12:36

2. hakkında bir sürü hurafe olandır. benim duyduklarım kahveyi aşırı tükettirmezler genç kızlara incelebilirmiş. yüksek ateşli hastalık geçirmiş kızlarda incelebilirmiş. hatta doğum esnasında bozulabilirmiş. açıkcası duyduklarım bunlar. doğruluk payları var mı bilmem. varsa da önemi yok benim için. bakire olup da ne namussuzlar vardır kimbilir içimizde. insanoğlunun tembelliği işte. gerçek namussuzun peşine düşmez. kafasında kurar da kurar. bir zar parçasını namus sayar. nice günahsız insan kurban gitti kimbilir.

1 ağustos 2014 13:38

3. bu mevzuunun çok abartıldığı bir gençlik dönemim oldu benim. 90lar.

işte şöyle acırmış.. böyle kanarmış. e o zamanlar internet yok, bunları konuşabildiğin anne, teyze vb. insan da yok. (gizlinot: ne münasebet!)

cinsel anlamda bilgi alabildiğim tek kaynak "gelişim hachette" ansiklopedisiydi. o da ilk kez ergenlik vücut gelişimini ve bebeğin doğduğu anla ilgili(gizlinot: uzun zaman bu ne ki!? burası neresi ki? diye anlayamamıştım) fotoğrafları gördüğüm kaynak. şimdiki gençler çok şanslı.

esnek, acısız, kanamasız, bir kaç damla lekelenme. bu muymuş! bu kadar mıymış.(ybkz: swh) onca hurafe, onca hikayeler boşaymış.

1 ağustos 2014 13:51


4. (gizlinot: bildiğim kadarıyla) Kız çocuklarının, daha doğrusu bez kullanımı devam eden kız bebeklerin dışkılarının vajinaya bulaşarak hastalık yapmamasını, mikropların iç organlara ulaşmamasını sağlayan zardır. Tuvalet eğitiminden sonra bu ihtiyaç ortadan kalkar. Her kadının zar kalınlığı ve elastikiyeti farklı olduğu için yırtılması da kadından kadına değişir. Yani beraber olmanızın akabinde kanama yaşamayan her kadın daha önce "namussuzluk" yapmış demek değildir ağabeyim.

Bizim gibi namusu hala tek bir geceye hapseden, geri kafalı ve cahil insan zihniyetinin bolca bulunduğu toplumlarda "namus" sembolüdür ama öyle değil güzel kardeşim. Namus adam gibi adam olmakta, kadın gibi kadın olmakta, insan gibi insan olmaktadır. O da bir gecede kirlenmez zaten. Ama o sığlığınla senin bunu anlamanı zaten beklemiyorum. Bunu bizim ve bizim gibi güzel insanların yetiştirdiği güzel evlatlar anlayacak, neyin ne olduğunu bilerek büyüyecekler. Sen de karının, çocuğunun rızıkkını yediğin kumar masalarında "namus"tan "ahlak"tan falan bahset!

1 ağustos 2014 14:51

5. Kızlık zarı diye bir şey yoktur. Hymen'dir o. Ergenlik öncesi enfeksiyonlardan korur.

2 ağustos 2014 01:38

6. Hem ekşisözlükte hem de burada geçen mvzudan sonra aklıma geldi. Mesela iç organlarımızdan biri bekarete bağlı olarak az gelişmiş olsun. X organı diyelim. O zaman nasıl olacaktı? Röntgen mi isteyecekti erkek kısmı?

Yani bunlar çok abesle iştigal meseleler değil mi ya? Ne ben ne de çok yakınlarım bir kez olsun bu konuyla ilgili konuşmadık, kimseyi yargılamadık. Ben new orleans'ta büyümedim, aksine oldukça küçük bir çevreden geliyorum. Ama ne bileyim ya, ne ırk ayrımı ne bekaret ne de başka bir konu hakkında kalıplarda olmadım, olmadık. Özellikle bu konuda en çok konuşan tanıdıklarım da ekseriyetle zengin tiki dediğimiz tipler ya da çok sıkı baskıyla büyümüş tipler. Bizim gibi orta halli insanların dilinde hiç yok. Ya benim arkadaşım var, dört senelik sevgilisiyle boşalmalı yiyişmeli sürtünmeli ilişkiler yaşayıp ' aaa bekaret önemli benim için' diyordu. Diğer sevdiğim bir kız geçen gün bana ilk geceden ne kadar korktuğunu anlattı, saatlerce onu rahatlatmaya çalıştım. Bu kız hasta olsa bunun hesabını kim verecek? İki yüzlü ve samimiyetsizsiniz arkadaşım. Hem sevgilim çok sevsin beni hiç aldatmasın de hem de sinsi gibi 'bununla olmaz belki bakire kalayım' hesabını yap. Oldu.

14 temmuz 2015 09:28

7. ilk reglle birlikte atılıp gitse ne kadar da süper olurdu. ne saçma sapan ortadoğulu zihniyeti olurdu, ne de erkekler kadınların bacak arası hakkında konuşmaya bu kadar mesai harcardı.

14 temmuz 2015 10:46


8. sene olmuş 2015; hala kızlık zarı, hala kızlık zarı..

14 temmuz 2015 17:52

9. Çok net söylüyorum bunu sorgulayabilecek adamla işim olmaz. Asla diktireyim falan demem de o ayrı ama bunun için yana yakıla Dr arayan kızları çok haklı buluyorum. Öyle embesil düşünceye aha da böyle olur kızlar. Yalan söylenmeyi sonuna kadar hakeden mal dolu ortalık. Önüne gelenle yatıp sonra karım bakire olsun mantığına çok bile yeminlen. Bir de herşeyi yapıp bekaretimi kocama saklıyorum mantığı var ki o ayrı rezalet. Namus bir zara kalsaydı.

14 temmuz 2015 18:44

10. tamamen saçma anlamlar yüklenmiş zar. yaratılışımızdan kaynaklı mikropların küçük yaşta vücudumuza girmemesi için olan bir zarı erkekler ilişkiye girerken fark edip aptal aptal anlamlar yükleyerek namus diye biz kadınlara empoze etmişlerdir.

sadece evleneceği insanla birlikte olma hayali kuran insanları anlarım evet ve bekaret onlar için önemlidir. ama bu zar ne zamanki erkeklerce keşfedildiyse kadın için hep bela olmuştur. özellikle orta doğu toplumlarında hala oldukça önemli bir yer tutuyor bu zar.

15 temmuz 2015 01:43