sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (60)
 • medya (1)

1. malumunuz biz kızlar kaşı kirpiği severiz ben de severim ancak ikisini de ihmal ettiğimi düşünüyorum, özellikle kirpiklerimi, onlar da kuruyordur, onlar da besleyici bir kaç şeye ihtiyaç duyuyordur diye düşünüyorum. son yıllarda kirpiklerim sanki daha seyrek daha ince ve dökülen bir hal aldı derken sözlükte böyle bir başlığın olmadığını fark ettim.

benim bir vakitler hüsranla sonuçlanan bir bakımım olmuştu. marketten aldığım düşük kalite ama soğuk sıkımlık zeytin yağını kirpiklerime sürüyordum. sonra bir gün göz altımda kocaman iltihap sivilce garip bir şişkinlikle uyandım, iz kalacak diye delilercesine korktum ve fark edilmeyen bir iz de kaldı, şimdi olayın üstünde 5 ay falan geçti ve ancak orası tamamen geçip izsiz hale geldi. yalnız son zamanlarda ev yapımı organik zeytin yağına yönelme cesareti kazanıyorum gibi.

sizin bakım formülleriniz ya da ürünleriniz nedir. birbirimizle paylaşalım diyorum.

*** istenmeyen yerlerdeki tüylerimiz kıllarımız dökülüp hep birlikte kirpiklerimizden kaşlarımızdan fışkırsın diliyorum, amen :D

12 eylül 2014 00:52 12 eylül 2014 00:57

2.

eski temizlenmiş bir maskara fırçasıyla badem yağı sürmek.

12 eylül 2014 00:57

3. rossmann'dan fırçalı bir kaş kirpik bakım yağı aldım. maskara şeklinde iki taraflı, her uç için kaş ve kirpik diye de belirtmişler pek bir hijyenik pek bir kullanıcı dostu. içeriğinde susam yağı, hint yağı ne ararsanız var. fiyatı 15-18 tl gibi bir şeydi. her gece yatmadan uyguluyorum. hayırlısı.

12 eylül 2014 01:08

4. benim için tatlı badem yağı ve hint yağını karıştırıp kulak temizleme pamuğuyla kaşa,kirpiğe uygulamaktan ibarettir.

12 eylül 2014 02:39

5. senelerdir bu bakımı çeşit çeşit ürünle denedim.

Herkes gibi işe ilk badem yağı hint yağı ikilisinden başladım.

benim yağlardan nefret etme sebebim bu döneme dayanır.

göz çevremde mia oluştu bu yağları kullanırken.

onu da geçtim gözümün içine doluşurlardı ben uyurken sabah kalktığımda gömün içinde yağlar yüzerdi. Ne kadar az sürersem süreyim uzun vadede bu olay yaşanıyordu.

sonra mavala kaş kirpik bakım ürünü aldım ve epey memnun kaldım.

sonra fiyatı seksen küsür olunca başka ürün arayışına geçtim.

gratislerde laction diye bir ürün var onu denedim epey memnunum o üründen üstelik 20-25 tl gibi bir fiyatı var. yağlı yağlı değil ve kesinlikle gözde sıkıntı yaşatmıyor ki benim kirpik diplerim hemen iltihaplanır ve göz çevrem ve gözlerim çok hassastır.

ama aynı ürünü kaşıma sürmüyorum. kaşıma bir sarımsağı ortadan iki kesip azıcık kürdanla suyunu çıkarıp onu sürüyorum yakması geçince de hindistan cevizi yağı sürüyorum.

doğuştan kirpiklerim ve kaşlarım sık değil benim zaten sık sık olmasını da istemiyorum. sarışın ve doğal hatlıyım ve bu tarz insanları daha çok beğenirim. sarışın erkek hayali kuran bir açık kumralım yani :swh

bu bakım ürünleriyle neredeyse 5-6 yıldır haşır neşirim ve kirpiklerim ve kaşlarım asla ve asla beklenmedik bir anda cümbür cemaat elime gelmediler.

elimle çeksem bile kopmuyorlar. sağlam ve sağlıklılar bu da bana yetiyor.

ama doğuştan kaşlı kirpikli bir insansanız ve kaybettiyseniz eski formunu mutlaka deneyin sonuç alırsınız.

diğer yandan bakım yağlarından hindistan cevizi yağı hariç ciddi manada nefret ediyorum.

o yağlı yağlı his beni benden alıyor :(

zaten göz çevrem ve cildim yağlı nesini seveyim?

ama sizin cildiniz kuru ve göz çevreniz de yağsız ise kullanın gözlere dikkat ederek.

12 eylül 2014 07:26

6. bugüne kadar kaşlarımı kime aldırdıysam sarımsağı ezip suyunu kaşlarına sür dedi. o kadar çok söylendi ama ben kokusundan dolayı cesaret edip hiç bir zaman yapamadım.

kirpiklerimin ise problemi gür veya uzun olmaması değil kıvrık olmaması olduğundan bakım yapmak kar etmiyor. tek yol kirpik perması.

12 eylül 2014 12:50

7. Bende ellerime, yüzüme, ayaklarıma ve vücuduma bakim yaparken kirpiklerimi bakımsız bıraktığımı düşünerek oturdum bir araştırma yaptım baktım her telden bir ses çıkıyor herkesin kaşında farklı bir yağ işe yarıyor. Bende en çok kullanılan badem ve susam yağından aldım. Öncelikle ben göz makyajimi gül suyu ve zeytinyağı karışımı ile temizliyorum. Belki bununda etkisi olmuştur diye söylemek isterim. Badem ve susam yağını eşit miktarda boş bir şişede karıştırdım içine bir çay kaşığı su koydum ve birazda zeytinyağı iki günde bir yatmadan kirpiklerime ve kaşlarıma pamuk yardımı ile sürüp güzelce uyudum yaklaşık iki aydır yapıyorum ve kirpiklerim daha sık ve gür bir hal aldı ve göz pınarlarımda yeni kirpikcikler çıkıyor -teyteytey-

12 eylül 2014 15:41

8. tek kişilik dev kadrom badem yağıdır. Üşenmez de düzenli kullanırsam kirpiklerimde ciddi ciddi fark görüyorum.

15 temmuz 2015 01:52

9. Eeose adlı ürünün bende işe yaramadığına kanaat getirdiğim bakım türüdür. (bkz: tanım yapacağım diye bi hal olmak) neyse efendim tıp o kadar ilerledi kirpik ekme diye bişey icat edilmedi ya ona bozuğum esasen. Bıktım, cart yağı curt suyu bir şeyi düzenli uygulamaya çalışmaktan, kirpikleri uzun gür kızlara kadınlara gıpta ile bakmaktan. tabi bu konuda hevesli arkadaşların heveslerini de kırmak istemem.

Son çare kryolan da gördüğüm kirpik uzatıcıyı deneyeceğim. Sonucu editlerim.

15 temmuz 2015 03:27

10. Badem yağının kaşa kirpiğe iyi geldiğini zaten biliyoruz. Fındık yağı da kaşlarda boşlukları çok güzel dolduruyor. Bir de hint yağı yabancı bloglarda çok öneriliyor. Aynı oranlarda bu üç yağı karıştırabilirsiniz. Her gece yapamasam da aklıma geldikçe yapıyorum.

Fakat bu yağların var olan kıl köklerini beslediğini, yeni kaş ve kirpik oluşturmayacağını unutmayalım tatlı kızlar.

15 temmuz 2015 07:34