girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (14)
  • medya (3)

14. önceleri birçok markadan her türden eyeliner aldım, sürmeye çalıştım; bırak kuyruğu düz çizgi bile çekemedim. zamanla elim alıştı, düz çizgi çekmeye başladım ama kuyruk olmuyordu küçük ve düşük kapaklı gözlerime. incecik, kısacık bir çizgi çekmem gerekiyordu sadece. 

sonra kat von d'nin şanına kayıtsız kalamayıp sephora'da denedim: bana gereken incelikte uca sahipti. yeteri kadar koyu bir rengi yoktu ama olsun, artık evde yaptığım deneme makyajlarını sokağa da taşıyabiliyorum. 

o kuyruğu çekeceğim bir gün.

31 mayıs 18:45

13. Guzel bir eyeliner, yag gibi kayiyor ve fircasi son derece islevsel. Fakat mutlaka iki kat surmek gerekiyor siyah ve net goruntu icin. Yeni alacak olanlar bunu bilmeli, cabuk bitsin diye mi yapmislar yoksa hata duzeltmek kolay olsun diye mi bilmiyorum. Iki kat sureceksiniz baska yolu yok.. 

24 mayıs 20:19

12. Kat von d’ye özel bir hayranlığım yok ama ilginç bir şekilde denediğim ürünleri hep başarılı çıkıyor. bu da overrated bir ürün olacak diye bekliyordum ama şu ana kadar denediğim en iyi eyeliner.

Olumlu tarafları:

* inanılmaz kalıcı, sürdükten sonra ovalasanız dahi çıkmıyor, gerçekten dövme gibi. Test etmek için elinizde deneyebilirsiniz. Yağlı göz kapaklarına sahip biri olarak ne sürsem dağılır ve üste bulaşır, mutlaka baz kullanmam gerekir ama bu ürün makyajı temizleyene kadar yerinden oynamıyor. Yağ bazlı makyaj temizleyici ya da çift fazlı göz makyaj temizleyicilerle de kolayca çıkıyor. 

* sentetik ve yumuşak fırçalı bir ucu var, istediğiniz incelikte sürmenizi sağlıyor. Hatta benim en düzgün ve kolay sürebildiğim eyeliner olabilir. 

* formülü aynı yapıda kalıyor, kolay kolay kurumuyor ve sürümü çok kolaylaştırıyor. 

* vegan ve cruelty-free (gizlinot: henüz yeterince araştırmaya vaktim olmadığı için tüm ürünlerim cruelty-free olsun amacıyla almadım ama formülasyonu bence rakipsiz).

Olumsuz tarafları: 

* çok opak bir ürün değil, istediğiniz opaklığı elde etmek için üstünden geçmek gerekiyor ama ben tek hamlede eyeliner süremediğim ve kalınlığını artırmak istediğim için benim için sorun olmadı. 

* kimileri yeterince siyah bulmamış ama bence siyahlığı yeterli (gizlinot: bu arada mat değil, gayet parlak bir eyeliner) 

çok sık eyeliner kullandığım ve cat-eye signature makyajım olduğu için bayılarak kullandığım bir ürün, hatta elimdeki diğer eyeliner’ları bir daha kullanmadım. 

16 mayıs 20:01


11. kuyruklu/kedi gözü tarzı eyeliner kullanmayı çok severim, o nedenle binbir türlü çeşit eyeliner denemişimdir şimdiye kadar.

en son urban decay'ın troublemaker ve ondan sonra da, hakkında birçok olumlu yorum okuduğum nyx'in epic ink lıner ürününü kullandım. ancak uzun süredir istek listemde kat von d'nin tattoo liner'i vardı. finlandiya'da ne yazık ki kat von d ürünleri satışta değil, en son ispanya'ya gittiğimde sephora'dan aldım hemen.

ilk bir iki gün kullandığımda açıkçası hayal kırıklığına uğradım. hatta sephora'ya gidip "bu üründe bir sorun mu var acaba?" diye sordum. sebebi şu: epic ink lıner oldukça siyah ve parlak bitişli ve bazen fırçadan çok fazla geliyor. özellikle göz kapağının katlanma yerlerinde dağılıyor uygulama esnasında. bu sebeple tattoo liner'i ilk uyguladığımda bana aşırı mat ve soluk gelmişti, sanki ürün kurumuş da akmıyor gibiydi.

ancak şu an, imkan varken 2-3 tane almadığım için çok pişmanım. nyx gibi fırçadan aşırı gelmediği için, özellikle ince kuyruk uygularken hiç sorun yaşamıyorsunuz. ürünü size adım adım uygulama imkanı veriyor. kesinlikle dağılma yapmıyor uygulama esnasında.

eyeliner severlerin olmazsa olmazı bu ürün.

18 mart 13:51

10. parlak bir eyelinerdır

16 şubat 00:51

9. hakkındaki övgülere dayanamayıp sephora indiriminden kahverengi rengini almıştım ancak maalesef memnun kalmadım. yapısı özellikle benim gibi jel eyeliner kullanmaya alışkın bir insan için çok sıvı. rengini tek seferde vermiyor, üzerinden birkaç kat geçmek gerekiyor. gün içerisinde gözümün iç ve dış köşelerinden siliniyor. bu rengin formülünde mi bir sıkıntı var yoksa benim aldığım üründe mi bir sorun var anlayamadım ama bu haliyle kesinlikle fiyatını hak etmiyor. tek beğendiğim şey fırça ucu ve vakumlu kapağı oldu, ürünün hava alıp kurumaması için güzel düşünülmüş. 

16 şubat 00:50 7 mayıs 02:29

8. tatoo liner olanı fırça, ink liner olanı gayet (gbkz: keçe) ve sapına kadar (gbkz: vegan)'dır. 

11 ocak 16:18 11 ocak 20:45


7. en favori eyeliner'im, üstüne tanımam. stila stay all day'i de kullanıyorum arada mesela, sevemedim. ne zaman stila kullansam kat von d ile üstünden geçiyorum, çünkü ucu çok ince ve inanılmaz ince kuyruk yapmanıza izin veriyor. eğer ince eyeliner seviyorsanız ve dümdüz çizgili uzaya doğru giden bi line yerine gözünüzün doğal kıvrımlarını takip ederek gelen kavisli wing'li eyeliner tercih ediyorsanız(gbkz: ben) sizin için de vazgeçilmez olacaktır, çünkü oynak plastiğimsi ucuyla çok ince manevralara izin verebilen bişey kendisi. 2. tüpümdeyim şimdi, ne zaman açtım hatırlamıyorum ama baya gidiyor kurumadan, 1-1,5 yıldır 2. tüpüm, her gün kullanıyorum nerdeyse.

7 ocak 03:41

6. konforlu ve ince uygulamaya müsait bir aplikatöre sahip olup kalıcılığını beğendiğim eyeliner. başka bir özelliği yok.

uygulaması gerçekten çok rahat, hiçbir şey sürmemiş gibi hissettiriyor. eyeliner'ın yapısı sabitlenmeyecekmiş gibi sulu ve ince, ama sabitleniyor. sürerken aynı zamanda silme ve dalgalanma özelliğine de sahip, aynı leş özellik mac liquid eyeliner'da da mevcut. istiyorlar ki 2 kat süreyim, 3 kat süreyim, hemen bitsin de gidip 100'lerce lira verip yenilerini alayım. neden?

kendi görsellerine aldanmayın, çok pigmentsiz ve soluk bir siyah ne yazık ki. 20 liraya aldığım maybelline master ink mat eyeliner bile kömür gibi siyah sevgili kat von d. tek bir farkla, maybelline gözlerimi sulandırıyorken kat von d hiçbir belirti göstermedi. içindeki sıvı bitsin de aplikatörünü drugstore dipliner'larıma batırarak kullanayım diye bekliyorum. fiyatını asla haketmiyor.

6 ocak 12:36

5. 110₺ e oha derken, bugün 129₺ olduğunu gördüğüm eyeliner, üzdü...

14 kasım 2017 23:07