sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (18)
 • medya (4)

18. Eğer eyeliner seviyorsanız özellikle kalem formundakileri tercih ediyorsanız tavsiye ederim simsiyah ve benim gibi gözü sürekli sulanan alerjik gözde bile akmıyor. Sürümü de çok kolay ister incecik ister kalın sürebiliyorsunuz. Tek sorun diyebileceğim şey aşırı çabuk sabitleniyor. Biraz el çabukluğu istiyor.

21 ekim 19:57

17. Şimdiye kadar gördüğüm en hızlı sabitlenen kalem eyeliner.

Hem uzun hem ince tam istediğim gibi bir uca sahip. Üstelik kaç saat olmasına rağmen en ufak bir akma bozulma olmadı.

Gerçekten isminin hakkını veren "tattoo" eyeliner. Ünlülerin çıkarttığı makyaj malzemelerine karşı olan önyargımı kıran en büyük isim (gbkz: kat von d) oldu kesinlikle.

20 ekim 20:50

16. sürümü kolay, ya da ben sürümü kolay olan uçlusunu aldım ki iki çeşidi vardı alırken. yurt dışında 20 euroydu aldığımda ama türkiye’den daha ucuza geliyordu her zamanki gibi fakat o fiyat ona verilmez. gerçekten dövme etkisi hani daha kalıcı olsun beklerdim ama tek kat sürünce renk bile belirsiz gibi iki kat sürünce kalıcı evet ama the body shop’tan aldıgım da kalıcıydı ve fiyatı çok daha uygun. sürümü evet eğlenceli fakat bana hızlı bitecek gibi de geliyor sanki yeni kullanmaya başladım depodan ama bakalım artık. bir daha almam zaten, daha uygun fiyatlıları var bunun.

30 ağustos 01:03


15. Benim gibi gözün kendi çizgisini takip ederek sanki en sonda bir kirpik daha varmış gibi bir kuyrukla eyelinerı bitirmeyi seviyorsanız ama mevcut eyelinerlar içlerinden çok fazla ürün çıkardığı ve yeterince ince uçlu olmadığı için zorlanıyorsanız, gidin bu eyelinerı alın.

Ucu çok ince uygulamalara müsait. Çok sulu değil böylece bulaşma yapmıyor uygulama esnasında ve jet black değil, bu sayede hata kaldırıyor kısa kısa uygulayabiliyorsunuz. Üzerinden geçmeye müsaade ediyor, 2.katı geçtiğinizde 1.katı silmiyorsunuz -ki en nefret ettiğim şeydir eyelinerda.

Ucu kurumadı dolayısıyla pigmentasyonu azalmadı kullandıkça, hemen sabitlendi ve tüm gün/gece sürdüğüm gibi aynen kaldı -ki gözüm çok fazla yaşarır. Aşırı siyah olmasını ya da tek hamlede çekmeyi beklemeyin sadece. 

29 temmuz 19:23

14. önceleri birçok markadan her türden eyeliner aldım, sürmeye çalıştım; bırak kuyruğu düz çizgi bile çekemedim. zamanla elim alıştı, düz çizgi çekmeye başladım ama kuyruk olmuyordu küçük ve düşük kapaklı gözlerime. incecik, kısacık bir çizgi çekmem gerekiyordu sadece. 

sonra kat von d'nin şanına kayıtsız kalamayıp sephora'da denedim: bana gereken incelikte uca sahipti. yeteri kadar koyu bir rengi yoktu ama olsun, artık evde yaptığım deneme makyajlarını sokağa da taşıyabiliyorum. 

o kuyruğu çekeceğim bir gün.

31 mayıs 18:45

13. Guzel bir eyeliner, yag gibi kayiyor ve fircasi son derece islevsel. Fakat mutlaka iki kat surmek gerekiyor siyah ve net goruntu icin. Yeni alacak olanlar bunu bilmeli, cabuk bitsin diye mi yapmislar yoksa hata duzeltmek kolay olsun diye mi bilmiyorum. Iki kat sureceksiniz baska yolu yok.. 

24 mayıs 20:19

12. Kat von d’ye özel bir hayranlığım yok ama ilginç bir şekilde denediğim ürünleri hep başarılı çıkıyor. bu da overrated bir ürün olacak diye bekliyordum ama şu ana kadar denediğim en iyi eyeliner.

Olumlu tarafları:

* inanılmaz kalıcı, sürdükten sonra ovalasanız dahi çıkmıyor, gerçekten dövme gibi. Test etmek için elinizde deneyebilirsiniz. Yağlı göz kapaklarına sahip biri olarak ne sürsem dağılır ve üste bulaşır, mutlaka baz kullanmam gerekir ama bu ürün makyajı temizleyene kadar yerinden oynamıyor. Yağ bazlı makyaj temizleyici ya da çift fazlı göz makyaj temizleyicilerle de kolayca çıkıyor. 

* sentetik ve yumuşak fırçalı bir ucu var, istediğiniz incelikte sürmenizi sağlıyor. Hatta benim en düzgün ve kolay sürebildiğim eyeliner olabilir. 

* formülü aynı yapıda kalıyor, kolay kolay kurumuyor ve sürümü çok kolaylaştırıyor. 

* vegan ve cruelty-free (gizlinot: henüz yeterince araştırmaya vaktim olmadığı için tüm ürünlerim cruelty-free olsun amacıyla almadım ama formülasyonu bence rakipsiz).

Olumsuz tarafları: 

* çok opak bir ürün değil, istediğiniz opaklığı elde etmek için üstünden geçmek gerekiyor ama ben tek hamlede eyeliner süremediğim ve kalınlığını artırmak istediğim için benim için sorun olmadı. 

* kimileri yeterince siyah bulmamış ama bence siyahlığı yeterli (gizlinot: bu arada mat değil, gayet parlak bir eyeliner) 

çok sık eyeliner kullandığım ve cat-eye signature makyajım olduğu için bayılarak kullandığım bir ürün, hatta elimdeki diğer eyeliner’ları bir daha kullanmadım. 

16 mayıs 20:01


11. kuyruklu/kedi gözü tarzı eyeliner kullanmayı çok severim, o nedenle binbir türlü çeşit eyeliner denemişimdir şimdiye kadar.

en son urban decay'ın troublemaker ve ondan sonra da, hakkında birçok olumlu yorum okuduğum nyx'in epic ink lıner ürününü kullandım. ancak uzun süredir istek listemde kat von d'nin tattoo liner'i vardı. finlandiya'da ne yazık ki kat von d ürünleri satışta değil, en son ispanya'ya gittiğimde sephora'dan aldım hemen.

ilk bir iki gün kullandığımda açıkçası hayal kırıklığına uğradım. hatta sephora'ya gidip "bu üründe bir sorun mu var acaba?" diye sordum. sebebi şu: epic ink lıner oldukça siyah ve parlak bitişli ve bazen fırçadan çok fazla geliyor. özellikle göz kapağının katlanma yerlerinde dağılıyor uygulama esnasında. bu sebeple tattoo liner'i ilk uyguladığımda bana aşırı mat ve soluk gelmişti, sanki ürün kurumuş da akmıyor gibiydi.

ancak şu an, imkan varken 2-3 tane almadığım için çok pişmanım. nyx gibi fırçadan aşırı gelmediği için, özellikle ince kuyruk uygularken hiç sorun yaşamıyorsunuz. ürünü size adım adım uygulama imkanı veriyor. kesinlikle dağılma yapmıyor uygulama esnasında.

eyeliner severlerin olmazsa olmazı bu ürün.

18 mart 13:51

10. parlak bir eyelinerdır

16 şubat 00:51

9. hakkındaki övgülere dayanamayıp sephora indiriminden kahverengi rengini almıştım ancak maalesef memnun kalmadım. yapısı özellikle benim gibi jel eyeliner kullanmaya alışkın bir insan için çok sıvı. rengini tek seferde vermiyor, üzerinden birkaç kat geçmek gerekiyor. gün içerisinde gözümün iç ve dış köşelerinden siliniyor. bu rengin formülünde mi bir sıkıntı var yoksa benim aldığım üründe mi bir sorun var anlayamadım ama bu haliyle kesinlikle fiyatını hak etmiyor. tek beğendiğim şey fırça ucu ve vakumlu kapağı oldu, ürünün hava alıp kurumaması için güzel düşünülmüş. 

16 şubat 00:50 7 mayıs 02:29