yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (64)
  • medya (1)

  64. Kedi sevmemek, illa kediye zarar vermek ya da kediden nefret etmek anlamına gelmiyor. Kedilere karşı çok boşum açıkcası, yolda görsem kafasını okşar geçerim. Ekstra bir şey yapmam eğer zor durumda falan değilse. Kedi beslemeyi de hiç düşünmedim. Aklımda hep köpek sahiplenmek var. Şimdi bu beni kötü biri mi yapıyor? 

  25 nisan 00:39

  63. 3 kedisi olan bir veteriner teknikeri olarak bende kedi sevmeyenleri sevmiyorum.

  25 nisan 00:22

  62. -sevmeyebilir yeter ki zarar vermesin.

  buna ben de katılıyorum ama çoğu insan sevmiyor değil de tuhaf bir şekilde korkuyor, çekiniyor. çok yakın bir arkadaşımın iki tane köpeği olmasına rağmen kendisi kedilerden çok korkuyordu. ama hayvanları sevmenin manevi hazzını bildiğinden bu korkusunu yenmek için çabaladı. sokak kedilerini beslemeye, onlara dokunmaya alıştırdı bir şekilde kendini. şimdilerde kucağından alamıyoruz mahallemizin kedilerini :) yok ben istemem diyen yine kendi bilir ama çok şey kaçırıyorsunuz bence.

  24 nisan 18:09 24 nisan 18:30

  61. Herhangi bir canlıyı sevmemek nedir aklım almıyor, tamam kediyi bağrına basma ama sevmiyorum demek ne biliyim biraz şey...

  24 nisan 14:29

  60. Üniversitede öğrenciyken kedi besledim çok da sevdim ama sonradan sonraya alerjim çıktı ve bir kedinin yanında olayım (kapalı ortamda) yarım saat sonra koah hastaları gibi nefes almaya başlıyorum sanırım alerjik astım. Bununla birlikte sosyal medyadaki aşırı kedi yüklemesinden ve bazı insanlar tarafından neredeyse putlaştırılmasından ve bazı kedici arkadaşların insanlara karşı aşırı saldırgan oluşlarından olayı uzak durmayı tercih ettiğimdir. Köpek insanıyım net.

  23 nisan 21:44

  59. muhtemelen pek ortak nokta bulamayacağımız insandır. evde iki kedi bebeğim var. genelde evde kedi besleyenlere 'pis, yemeğinde kıl- tüy olan, evin her yeri tüy dolu olan, aşırı tüylü ev, tüy tüy tüy, kist içerikli konuşmalar, ay tırmalar o' minvalinde bakıldığı için, aslında bizler için sabır gerektiren ve artık pekte sabrımız kalmadığı için, görüşmemeyi tercih ettiğimiz insan tipi. elbette kimse sevmek zorunda değil fakat evimde misafirsen, kedime tekme atamazsın (yaşandı evet). kibar şekilde rahatsız olduğunu belirtebilirsin. zaten ben kapatırım. ek olarak kedili bir ev sizin evlerinizden 2-3 kat fazla süpürülüp, temizleniyordur. bu sebepten pis! muamelesi yapmayı bırakın lütfen. tekrar söylüyorum korkmanızı veya sevmemenizi biz zaten anlıyoruz. bununla problemimiz yok.

  evdeki canlardan daha büyük problemimiz ise sokaktakiler. sevmiyorsanız bırakın biz yeterince seviyor ve sahip çıkıp besliyoruz. zarar vermeyin yeter yani. kaç tanesi ameliyatlık oldu, kaç tanesi travma yaşadı belli değil. uzak durun sevmiyorsanız. hiç biri size yanaşmaz zaten.

  23 nisan 14:56

  58. olabilir. fobisi ya da çocukluktan gelen bir travması vardır belki. bir tanıdığım kedi görünce sandalyelerin masaların üstüne çıkıp bağcılar oturuşu pozisyonu alarak kollarını dizine doluyordu. zaten bence gelecekte görünmezliği icat etse etse ben de dahil fobisi olan insanlar eder. ben de sevdirirse severim ama görünce kalpler fışkırmaz gözümden. kedi seven insanlar çok abartıyor bazen. kedi sevmeyen insan köpek seviyor olabilir mesela ki köpekler bence daha merhametli ve sıcak hayvanlar.

  Edit: ben bugün kedinazilerin varlığına ikna oldum.

  23 nisan 13:50 23 nisan 14:22

  57. Kedi olsan bile seni sevmeyecek birileri var yuh ya

  23 nisan 13:27

  56. Bir hayvanı sevmemekle zarar verme isteği ayni değildir arkadaşlar, o  yuzden zarar vermesin yeter gibi cümleler kullanmayin bence, bir hayvana zarar verme isteği zaten normal bir psikolojinizin olmadığını ve bir sıkıntınız olduğunu gösterir. Seversin sevmezsin sana kalmış. Kimse sevmek zorunda da değil, ben şahsen seviyorum ama sevmeyen arkadaşlarıma da saygi duyuyorum cunku bana ne? 

  edit: nefret eden de eder arkadaşlar allah aşkına diğer bir konu ise kedi fobisi de kolay birşey değildir ya da şımarıklık değildir bu arada

  23 nisan 10:21 23 nisan 10:43

  55. Kedi sevmiyor değilim ama çevrem tarafından kedi sevmiyormuş gibi lanse ediliyorum. Maalesef aileyle ilgili benim durumum. Babam kedilerden köpeklerden çok korkar huylanır dokunamaz. Asla zarar vermez yanlış anlaşılma olmasın. Balkonumuza gelen kedilere süt falan da koymamızı ister ama kendi yaklaşamaz. Bizi de öyle büyüttüğünü düşünüyorum. Asla yaklaşamıyorum komşumuzun ev kedisini bir kaç kez sevip dokunabilmişliğim var. Gel gelelim sokak kedilerine ve köpeklerine dokunamıyorum. Hayır gördüğümde kaçmıyorum yoluma devam ediyorum ama peşimden gelmesinler diye o sıra yalvarıyorum içimden.

  Hayvanlardan korkmayan, huylanmayan insanlar çok şanslısınız.

  23 nisan 01:20

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar