yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.8
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (29)
  • oylar (22)
  • medya (1)
  5

  1. (yazar: asereheha)Öncelikle hiç c vitamini kullanmadıysanız önerebileceğim bir serum. Çünkü çok az miktarda c vitamini içeriyor yani cildi alıştırmak için. Direkt % 20 lik bir serumla başlarsanız bence cildinizi çok fazla irite edecektir ki bu serum % 5 oranında c vitamini içeriyor olmasına rağmen ilk 1 hafta bende aşırı sivilcelenme yaptı kullanmaya devam ettikçe sivilce problemi kayboldu. O yüzden önce bu tarz bir serumla başlamak daha doğru. Bu ürünü kullanacaksanız eğer dikkat etmeniz gerek bir kaç şey var. Eğer cildiniz hassas ise, AHA/BHA içeren ürünle kullanıyorsanız beraber kullanmamanızı öneririm. Benim cildim asitlere alışık olduğu için ben güzdüz c vitamini akşam asit ürünleri uyguluyorum ama sakın ola güneş kreminizi eksik etmeyin yoksa lekelenme yapar. Son olarak lekelerinize direkt çözüm olur mu ? hayır çünkü % 5 çok az bir miktar. Ama bu ürünü kullanıp bittiğinde % 20 lerde bir c vitamini kullanırsanız kesinlikle lekelerinzde etkisini görebilirsiniz.

  4 temmuz 2018 16:25

  2. Ben bu serumu korendy danışmanının önerisiyle aldım. 21 yaşındayım yanaklarımda kahverengi sivilce lekeleri var. Genç ciltler için uygun oldugu söyleniyor. Ben pek bir etkisini göremedim. Ama ilk kez C vitaminli serum kullanılacaksa cildi alıştırma amaçlı kullanılabilir.

  10 mart 2019 13:50 2 nisan 2019 18:04

  3. Öncelikle cilt tipimden bahsedeyim rosasealı, hassas, lekeli... Minicik sivilcelerin izleri bile asla geçmiyor kızarık bir şekilde kalıyor.

  Korendy'e cilt tipimi anlattım daha önce kullandığım cosrx essencein yıkama jelinin ve innisfree serumun iyi gelmediğini söyledim onlarda bana birkaç ürün tavsiyesinde bulundu. Biri de bu c vitamini serumuydu.

  Yaklaşık 20 gündür düzenli bir şekilde kullanıyorum mat, kuru, cansız cildim parlamaya başladı. En çok sevindiğim şey rozamı tetiklememiş olması. Ten rengim eşitlendi. Cilt lekelerim geçti diyemem ama yeni çıkmış sivilcem çabucak iyileşti, kayboldu.  Yine klairsin e vitamini maskesi ile karıştırıp uyguladım ilk 1 hafta ve öyle etkisi çok daha güzeldi. Ben testerını kullandım ama mutlaka onu da  satın alacağım. 

  29 mayıs 2019 18:22


  4. Bu ürünü bir buçuk aydır düzensiz olarak kullanıyorum. Yalnızca akşamları, ancak düzensiz dediysem de yine de haftada 4-5 akşam mutlaka kullanıyorumdur. Yıllardır aha/bha içerikli ürünler kullansam da c vitamini retinoller ile birlikte beni en çok korkutan, uzun zamandır uzak durduğum içeriklerden biri. Bunun sebebi atopik dermatit hastası olmam ve bana ağır geleceğini düşünmemden kaynaklı. Üründeki c vitamini oranının %5 olmasından cesaretle denemeye karar verdim ve korktuğum başıma gelmedi. Kesinlikle kızarma, yanma, alerji yapmadı. Yağ benzeri bir yapısı var. İlk kullanımlarda karıncalanma hissettirse de artık hiçbir şey hissetmiyorum. Eski kahverengi sivilce lekelerimde hafif bir açılma var. Yeni çıkan sivilcelere bir etkisi olmadı. Genel anlamda memnunum ve bitene kadar kullanacağım. Sonrasında daha yüksek oranlı bir c vitamini ürününe geçmek gibi bir niyetim yok. Karma ve hassas cildimde bu ürün bana yeterli geliyor. Sabahları güneş kremi ile korunuyor, haftada bir de mandelik asitle destekliyorum.

  20 haziran 2019 19:52

  5. bu serumu birkaç ay önce kullanmaya başladım. alma sepeplerim de cildimde birçok kırmızı sivilce lekesinin olması ve cildimin donuk görünmesiydi. ilk bir iki hafta düzenli kullanmaya çalıştım. kullandığım ilk günlerde cildim çok sağlıklı, ışıltılı, nemli görünüyordu daha sonra bu görüntü azalmaya başladı. sivilce lekelerime de pek bir etkisi olduğunu gözlemlemedim, zaten bunun için daha yüksek oranlı bir c vitamininin daha uzun süre kullanılması gerekiyor. daha sonra retinol kullanmaya başladığım için bıraktım. açıkçası %5 lik oran beni tatmin etmedi, kokusunu da hiç beğenmiyorum zaten gece sürüp sabah uyanınca her tarafım bozuk portakal gibi kokuyor. bir daha alacağımı zannetmiyorum, hele şu anki fiyatıyla neredeyse imkansız. cildimi c vitaminine alıştırmakta bir basamak oldu sadece.

  2 temmuz 2019 04:48

  6. 3 hafta önce korendy den edindim .Heimish all clean balm ,cosrx low ph good morning gel ile cildime cift asamali temizlik yaptiktan sonra sadece geceleri bu serumu uyguluyorum .Burun ustunde bulunan kahverengi lekelerimi gecirdi ve cilt tonumu esitli.Urunun sivilceleri iyilestirme gibi bir vaadi olmadigindan sivilcelerle yasamaya devam :(

  3 temmuz 2019 16:48

  4

  7. %5 oranı ile ilk kez c vitamini kullanmak isteyenler için ideal. İçeriğinde centella asiatica olması da ekstra iyi. Şeffaf şişede olduğu için oksitlenip oksitlenmediğini görebiliyorsunuz. Ben gece yüzümü temizledikten sonra 3-4 damla olarak kullandım. Ertesi sabah aydınlık bir görüntü veriyor kesinlikle. Sivilce lekelerimin azaldığını gözlemledim ama güneş yanığı lekelerime etkisini göremedim.

  15 aralık 2019 00:18


  1

  8. Cildimde hiçbir değişiklik yapmayan sadece daha da kurutan serumdur. Sivilce lekelerim için almıştım ama hüsran oldu. 2 aydır 2 günde bir akşamları kullanıyorum. Ama lekelerimde en ufak bir açılma yok. Aktif sivilceler üzerinde hiçbir etkisi yok. Cilt tonunu eşitlemede de etkisi yok. Kısacası boşa giden parama üzülüyorum. 

  Yapısından da bahsedeyim şeffaf serum gibi damlalıklı bir şişede. Ben buzdolabında saklıyorum. Sürdüğünüzde ciltte bir 10-15 dk  karıncalanma hissi yaratıyor. Ben kuru ciltliyim o yüzden üzerine nemlendirici kullanmak zorundayım çünkü daha da kurutuyor. 

  Memnun kalan da çok ama maalesef bende hiç bir işe yaramadı. Fiyatı da yüksek olduğu için bir daha asla almam. 

  11 şubat 2020 08:41

  4

  9. Cildimi asitlere alıştırmak için aldım -mandelik asitle beraber- ama daha ileri gidemedim açıkçası. Ekimde aldım hala yarılanmadı bile. Kısacası çok düzenli kullanamadım. Ama şunu söyleyebilirim, hafif, genelde yakmıyor -bazı günler nedense yakıyor biraz, sanırım cildimşn bir sebepten hassas olduğu günler, o zaman da aloe vera jel ve nemlendirici sürünce geçiyor- ve insanı iyi hissettiriyor. Çok etkili olduğuna inanmıyorum ama güzel bir başlangıç ürünü. Bundan sonra yüzde 20lik serumlara geçmeyi planlıyorum. Tabi covid yüzünden her şey çökmezse. Ki keşke çökse de bu eşitsiz ve açgözlü dünyadan kurtulsak, bir kaç kırışıklık ve gözeneğe katlanabilirim bence. 

  3 nisan 2020 19:55

  4

  10. Cildi aydınlık, parlak, sağlıklı gösteren bir serum. Alın bölgemde biraz parlama yapıyor tek eksi özelliği bu. Buzdolabında saklayarak kullanıyorum. Bir de %15 oranında olsaymış l ascorbic asit, harika olurmuş. Fakat cildi hassas olup c vitaminli bir seruma başlamak isteyenler için harika bir alıştırma ürünü. 

  23 mayıs 2020 22:56