yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.7
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (31)
  • oylar (23)
  • medya (2)
  2

  31. hassas ve alerjik ciltlilerin dikkatli kullanması gerektiğini düşündüğüm, klairs markasının yüzde 5'lik c vitamini serumu. 

  ürün c vitaminine başlangıç için oranı uygun olduğundan dikkatimi çekmişti, daha evvel hiç c vitamini kullanmadım. bu ürünü de korendy'den birkaç hafta önce satın aldım, yaklaşık 5-6 kere sabah ve akşam olacak şekilde kullandım. ilk kullanmalarımda hiçbir sorun yaşamadım, aksine cildime çok hoş bir parlaklık verdi. özellikle güneş kremi altına uyguladıktan sonra kalan görüntü çok hoş oluyordu, uzun vadede cildim daha da aydınlık görünür düşüncesindeydim. ne yazık ki 2 gün önce gece yatmadan önce normal rutinimi yaptım, yağ bazlı temizleyici, su bazlı temizleyici sonrası c vitaminini sürdüm. akabinde üzerine peptit serumu olan çok sevdiğim revolution'ın matrixyl serumunu uyguladım.

  birkaç dakika içinde yanaklarım tamamen koca koca pul pul kızarıklıklarla doldu, ilk başta anlık bir tepki sandım beklemek istedim, on dakika kadar geçtikten sonra kızarıklıklar daha da artıp belirginleşti. yüzüm dev kızarıklıklarla doldu. daha önce ürünü kullanırken beş altı sefer hiçbir sorun yaşamamıştım, çok korktum hemen yüzümü yıkadım, korkumdan düz nemlendirici bile süremedim.

  yüzümdeki dev kızarıklıklar iki saat boyunca geçmedi, onlar geçene değin de uyuyamadım bile alerji gidişatı korkuttu çünkü. 

  bir daha deneyip denememek arasında çok kararsızım bu ürünü. c vitamininin bazı ciltlere iyi gelmediğini her ciltle anlaşamayan bir içerik olduğunu biliyordum fakat daha önce sorun yaşamamışken böyle bi durumla karşılaşmak çok sıktı canımı. 

  ilgili medya:
  1
  13 mayıs 01:21

  5

  30. Geçen sene ilk defa c vitamini seruma başlamıştım, ilk bu ürünle başladım. Düşük konsantrasyonlu olması nedeniyle cildimi alıştırmak için tercih ettim. Özellikle yeni başlayanlar için iyi bir seçenek olduğunu düşünüyorum hiçbir iritasyon ya da sivilcelenme yapmadı. Leke problemim olmadığı için gözle görünür bir değişiklik fark etmedim ancak genel olarak aydınlanma ve parlama etkisi çok iyiydi. Oksitlenme olmadı hep ağzı kapalı ve yazın sıcakta da buzdolabında sakladım hiçbir sorun yaşamadım. Konstrasyonu düşük olsa da etkili olduğunu çünkü formülasyonunun güçlü olduğunu düşünüyorum aksi takdirde çok çabuk okside olabilirdi, evet saklama koşullarına da bağlı ama yine de ürün çok stabil değilse hemen oksitlenme sorunu olabiliyor, yüzde emilmeden kararma gibi sorunlar olabiliyor. Bu bakımdan ürün kalitesi güzeldi.  uzun bir süre bunu kullandım yavaş yavaş konsantrasyonu artırmak için başka seruma geçeceğim, kırışıklık problemim yok ancak antiaging etkisi için yüksek konsantrasyona geçeceğim, eğer 30 yaş altı olsam bu üründen devam ederdim temel bütün ihtiyaçları karşılayabilecek bir c vitamini serumu bence. Yeni geçeceğim seruma henüz karar vermedim, eğer içime sinen bir serum beğenmezsem özellikle yaz dönemi için tekrar bu ürünü alabilirim. 

  31 ocak 15:41 31 ocak 16:53

  2

  29. bende hiç bir işe yaramayan bir serum oldu. Elimnden çıkartmaya çalışıyorum şu an. Bir süre düzemli kullanmama rağmen hiç bir fark görmedim cildimde ve kokusunu da beğenmedim açıkçası. Bir süre bir daha c vitamini de denemek istemiyorum. Diadermine'in bile c vitamini daha iyiydi bence

  14 ekim 2023 08:41


  4

  28. kullandığım tek c vitamini serumu olduğu için diğerleriyle kıyaslayamam ama vaatlerini yerine getirdiğini düşünüyorum. güzel bir ışıltı verdi. sağı solu belli olmayan, temizleyicilerle bile kızarabilen hassas cildimde sorun yaratmadı ki c vitaminine dair korktuğum şey de bu. içeriğinde peptitler ve yatıştırıcı içerikler de var. ancak "ideal c vitamini serumum bu" diyemem, daha iyilerinin de olacağını düşünüyorum, sadece hassasiyet eğilimim yüzünden başka ürünleri denemeye korkuyorum. bu yüzden iyice araştırmadan başka bir c vitaminine geçmeye acele etmiyorum.

  cildi alıştırmak açısından hiç fena değil, ününü hak ediyor.

  29 haziran 2023 03:23 29 haziran 2023 03:37

  27. C serumlarına aşık biri olarak tabii ki bu markanın c serumunu da kullanmıştım. Üzerine bir de güneş koruyucu sürerek güne başlıyordum ki cildim parlak, ışıl ışıl, canlı görünüyordu. Antiage etki %10 ve üzeri olduğunda olur diyor araştırma sonuçları. Bu sebeple daha genç ciltlere uygun bir ürün olduğunu düşünüyorum.  Çünkü bu üründe %5 oranında bir c vitamini kullanılmış. 

  13 mart 2023 16:50

  26. kullandığım ilk c vitamini serumdu ve son damlasına kadar bayıldığım bir ürün oldu. bu kadar zamlanmamış olsaydı kesinlikle heyecan aramadan bu ürünle devam ederdim ama tabii ki öyle olmadı. 

  yağlıya dönük karma bir cilde sahibim ve serumu sabahları güneş kremi sürmeden önce kullandım. cilde verdiği aydınlığın tarifi yok sanırım. beni her açıdan çok mutlu eden bir üründü. Yakın zamanda Luv It markasının c vitamini serumunu kullanmaya başladım. eğer uzun vadede benzer bir etki alamazsam geri döneceğim bir ürün olabilir kendileri.

  7 nisan 2022 00:19

  25. C vitamini serüvenime bu ürünle başladım. Aslında biraz çekincelerim vardı ama aralarından en masumu ama aynı zamanda etki gösteren bir ürün olduğunu düşündüğüm için tercihimi bu üründen yana yaptım. İlk başlarda altımda 3-4 tane minik sivilce çıkarttı ama kullanmaya devam edince bu problem de ortadan kalkmış oldu. Cilde verdiği aydınlık hissini ben çok sevdim. Kadife gibi yaptı neredeyse. Ama şunu belirtmeliyim ki öyle çok sorunlu bir cildim yok. Ufak tefek sivilce lekeleri dışında yani. Önce haftada 2 gün sonra da her akşam kullandım. Bu ürünle birlikte asitli bir ürün kullanmadım. Cildimi temizleyip bu ürünü kullandıktan sonra sadece nemlendirici sürdüm. Ürün hiçbir şekilde (başlardaki ufak tefek sivilceleri saymazsak) irrite etmedi beni. Kokusu kötü değil, yapış yapış his vermiyor. Sabaha yüzünüze nur inmiş gibi kalkıyorsunuz. Yalnız güneş kremi kullanmaya özen gösterin zira lekelenmeler yaşayabilirsiniz.

  28 mart 2022 14:36


  4

  24. Özetle fena değil ancak ahım şahım bir ürün de değil. Başlarda azar azar kullanarak başladım ilk defa böyle yüksek konsantre bir ürün kullandığım için. Sonra da artırdım. Ben pamukla uygulamayı tercih ediyorum daha rahatıma geliyor. Bir de bütün yüzüme uygulamıyorum T bölgesi başta olmak üzere yanaklara biraz uyguluyorum. Yani güzel ürün bir daha almak istersem alırım çünkü içeriği iyi, çoğu Kore kozmetik ürünü gibi. Başka popüler marka alacağıma bunu alırım diye düşünüyorum ben.

  2 kasım 2021 13:05

  4

  23. yaklaşık 3 haftadır sadece akşamları kullandığım, ilk kez içinde c vitaminin en aktif formunun bulunduğu bir serum kullanıyorum. yuze bir aydınlık kattığını rahatça soyleyebilirim. herhangi bir iritasyon vs de yapmadı. bazen banyodan sonra gözenekler açıkken sürünce hafif bir yanma hissettim ama çok kısa sürdü. lekeli ciltlere önermem ancak antioksidan etkisi olsun, cildim aydınlansın e param da var derseniz önerebilirim güzel bir ürün bence. epey de bereketli çıktı. bu tarz serumlar genelde çabuk biter ancak yağ formunda olmasından sanırım uzun sure gidecek gibi. buzdolabında muhafaza ediyorum, renginde herhangi bir değişim vs yok şimdilik. genel olarak beğendiğim güzel bir serum oldu.

  29 temmuz 2021 12:37

  4

  22. iki haftadır düzenli kullanıyorum. bir ay bekleyemedim yorum yapmak için. yağ gibi bir yapısı var masaj yapa yapa sürünce hemen emiliyor. bende bir iritasyon yapmadı. fakat cildimin daha yeni yeni alıştığını hissedebiliyorum. yüzü temizleyip ürünü uyguladıktan sonra üstüne krem sürüyordum ama krem sürmeyince etkisini daha çok gördüm. düşük vitamin içeriğine sahip olduğu için bence etkisini uzun vadede daha çok gösteriyor. ben iki haftada gözle görülür şekilde geçmeyen sivilce izlerimin hafiflediğini görüyorum. bu izler bende aylardır geçmiyordu şimdi renkleri açılmaya başladı. benim cildimde parlaklık ve canlılık yapmadı. sürdükten sonra zaten ciltte bir kuruluk oluyor. güneş kremi mutlaka kullanıyorum. fakat gece yatmadan bir saat önce sürmeyi ben daha çok tercih ediyorum bu ürünü. bence etkisi bir aydan sonra daha gözle görünür bir şekilde hissedilecek. aldığımdan beri kutusu ile birlikte buz dolabında muhafaza ediyorum. C vitamini güneş ışınlarından çok etkileniyormuş.

  Bir aylık etki:

  İzlerimi hafif gecirdi ama yok ettiğini söyleyemeyeceğim. Cildinize aydınlık ve sağlıklı bir etki veriyor. Annemde kullandı (60 yaşında). Cildinin daha aydınlık olduğunu ve çizgi görünümünde hafif bir düzelme olduğunu söyledi. Ben ikinci kutuyu almayı düşünmüyorum. Daha yüksek olanını deneyeceğim.

  24 nisan 2021 15:31 13 mayıs 2021 21:51