yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (5)

  1. Korendy Mağdurları Derneği: Korendy'deki ürünleri bulabileceğimiz alternatif siteler ya da o ürünlere muadil ürünler veri tabanı

  Arkadaşlarım, süslülerim artık canımıza tak etti. Fakiriz, fakir olmasak da gururluyuz.

  Sadece aracı bir firmanın dayattığı bu adaletsiz ücretlendirme politikasına artık dayanamıyorum.

  Tekelinde bulundurduğu markalar yüzünden elimizi kolumuzu bağlamış, yürüttükleri soygunvari tutumlarını ise sözde bizleri düşünerek attıkları tatlış maillerle meşrulaştırmaya çalışmaktadırlar.

  En samimi duygularımla Korendy yöneticilerini kınıyorum ve onlara sizden büyük Allah var demek istiyorum.

  Bu sebeple böyle bir başlık açmak istiyorum, hepimiz elimizi taşın altına koyarak, titiz araştırmalar yaparak bu görünmez zincirlerden kurtulabileceğimizi umut ediyorum.

  Edit: maalesef biliyoruz ki başta manyo factory, klairs olmak üzere pek çok istenen marka başka sitede bulunmuyor, justinbeauty'de manyo var ama sadece aloavera jelini getirmisler (gizlinot: sabır) benim de önceliğim bu tip ürünlere muadil bulmak olacak. Manyodan başlıyorum.

  Manyo factory galactomyces niacin essence : içeriği sade ve etkili, şu an zamlanmamis fiyati 50 ml 180 tl.

  Muadil 1 : Cosrx Galactomyces %95 Tone Balancing Essence ; içerikleri %97'in üzerinde aynı, fiyatı justinbeauty'de 100 ml 165 tl(gizlinot: %11 indirimli hali, fakat justinbeauty'de cosrx için ne zaman baksam bu oranlarda indirim var) yani gramajina göre manyonun yarı fiyatından daha düşük.

  Eksilerine gelirsek, seveni var yok değil ama manyo kadar istikrarlı sevilmiyor, yorumları iyice okuyun, sonuçlar sizin isteklerinizle uyuşuyor mu bi bakın (gizlinot: ama şunu da unutmayın manyo galactomyces essence ünlü ve pahalı bir ürün, pek çok insan bu iki sebepten ötürü plasebo etkisi ve bilişsel düzenlemelerle üründen daha fazla memnun kalma ihtiyacına hissediyorlar).

  Muadil 2 : Missha Time Revolution The First Treatment Essence ; kesinlikle bundan daha umutluyum. İçerik olarak cosrx kadar benzemiyorlar ama ikiside fermente içerik ve Niacinamide barındırıyor, nitekim misshanin içerikleri çok daha iyi(gizlinot: Yesss), yorumlarda da manyoyla yarışıyor hatta belki daha çok beğeniliyor. 30 ml küçük boyu 80 tl'ye satılıyor, 50 ml ise 133 tl'ye denk geliyor (gizlinot: Ki biliyorsunuz missha çok iyi indirim yapıyor, geçen indirimde bu ürünün 50 ml'i 84 tl'ye tekabül ediyordu ).

  Şu an elimde missha yok, ama bütçem elverince hemen alip karşılaştırma yapacağım, 2 haftaya kpss var onu da atlatinca devam edeceğim muadil avına

  ilgili medya:
  3
  23 ağustos 2020 20:33 24 ağustos 2020 10:46

  2. Ay ben de bunu düşünüyordum. Önceki girdimden bir parçayı buraya da yazmak istiyorum. 

  "Bu arada acaba klairs - soft airy uv essence spf50+ pa++++ ve by wishtrend - mandelic acid 5% skin prep water ürünlerini alabileceğim alternatif söyler misiniz? lütfen. nolur."

  Bildiğim başka hiçbir kore ürünü satan sitede yok bunlar. 

  Başlığın içeriğine uygun olarak Kore markaları olan missha hem kendi mağazalarında hem de kendi internet sitesinde satış yapıyor, holika holika'nın da sitesi var ancak girince nedense trendyola yönlendiriyor "resmi satış sitesi" olmasına rağmen. Ayrıca justinbeauty de Kore markaları satıyor ama daha önce alışveriş deneyeyimim olmadı. Koreden kozmetik sitesi de aynı şekilde. Tabii daha önce alışveriş yapmış yazarlar yazsa daha bilgilendirici olur. Eğer aradığınız marka heimish, skinlab, skinfood, isntree, cosrx, ariul, claderm, secret key, april skin,  aromatica, barulab, bento veya birazdan ekleyeceğim görselde yazan markalardan biriyse bu sitelere bakıverin bir. 

  Olur da hep birlikte bu sitelerden alışveriş yapmaya başlarsak belki Korendy de insani fiyatlara döner. 

  ilgili medya:
  1
  23 ağustos 2020 22:12

  3. Başlık gibi başlık. koreandbeauty, Justinbeauty, Kore’den kozmetik, limonian, watsonsdaki pure beauty ve frudia markaları. 

  23 ağustos 2020 22:24


  4. Şimdi öveceğim ve sonu korendy gibi olacak diye korkuyorum ama koredenkozmetik’I öneririm. Yaptığım alışverişten çok memnun kalmıştım. Siparişlerimi 1 gün içerisinde kargoladılar. Sağlam bir kargo kutusunda, temiz ve özenli bir şekilde yollamışlardı her şeyi. Her attığım maile hızlı bir şekilde geri döndüler. Instagram hesaplarında da güzel bilgi paylaşımları yapıyorlar ve sonrasında o içerikleri barındıran ürünlerini tanıtıyorlar. Ayrıca birçok ürünün fiyatı korendy’den daha uygun. (gizlinot: indirimsiz halleri bile) Heimish, Isntree, Skin&lab, Skinfood, Cosrx, Ariul, Claderm, Secret Key markaları mevcut. Bu arada bence Isntree ve Skin&lab, korendy’deki birçok markadan çok daha başarılı. Koredenkozmetik’in tek eksisi birçok ürünün stoğu yok, bu sorunu da çözerlerse kendilerine notum 10 üzerinden 10. Bu arada, küçük bir kıssadan hisse;

  Bunlar geçen haftaki fiyatlar;

  HEIMISH - Bulgarian Rose Mist Serum korendy - 201.90 koredenkozmetik – 199.90 (%15 indirimli – 169.90)

  HEIMISH - Bulgarian Rose Hydrogel Eye Patch korendy - 178.90 koredenkozmetik - 149.90 (%15 indirimli – 127.40)

  HEIMISH - All Clean White Clay Foam 150ml korendy - 101.90 koredenkozmetik - 104.90 (%15 indirimli – 89.20)

  Bunlar ise güncel fiyatlar;

  HEIMISH - Bulgarian Rose Mist Serum korendy – 164.90 koredenkozmetik – 199.90

  HEIMISH - Bulgarian Rose Hydrogel Eye Patch korendy – 136.90 koredenkozmetik - 149.90

  HEIMISH - All Clean White Clay Foam 150ml korendy - 106.90 koredenkozmetik - 104.90

  Geçen haftaki fiyatlar sebebiyle koredenkozmetik çok satış yapmış olacak ki bu hafta birçok ürüne gizli gizli zam yapan korendy, ne hikmetse heimish ürünlerinin fiyatını gizlice indirivermiş. (gizlinot: müşteri mi kaybetmiş acaba ne olmuş ki?)

  23 ağustos 2020 22:49

  5. Yukarıda verilen listeden şimdiye kadar yalnız (gbkz: justinbeauty.net) ve (gbkz: missha) sitelerinden alışveriş yaptım. Bir kullanıcı olarak deneyimlerimi paylaşmam gerekirse: ikisinden de yaptığım alışverişlerde ürünlerim hızlı, defosuz ve eksiksiz geldi. Justin beauty'nin müşteri hizmetlerini hiç kullanmadım, ancak missha'nın online chat bölümüne sorduğum sorudan asla yanıt alamadım, sorum tarihe karıştı...(gizlinot: Çağrı merkezleri nasıldır bilemiyorum, onu denemedim. )

  Türkiye'de kore ürünleri satan mecralar zaten kısıtlı olduğundan önceki girdilere ek bir öneride bulunamayacağım. Ancak (gbkz: çisem çakır) 'ın (gbkz: naturally serein) rumuzlu youtube kanalındaki videolarını izleyerek cilt sorununuza uygun içerik bilgisi edinebilir, bu içeriklere göre kendi ürün araştırmanızı yapabilirsiniz. Hatta bazen, bazı kore menşeili ürünlerin onlardan daha etkili dermokozmetik muadilleri de bulunabiliyor. Kısaca iyi araştırmak gerek.

  24 ağustos 2020 00:23

  6. Site muadili tabii ki var ama, manyo factory ve by wishtrend'in muadili yok bence. İsntree ciddi bir rakip ama Tr'de satılan ürün gamı bu iki marka kadar çeşitli sorunları kapsamıyor. Ben kendi adıma indirim kodu bulduğum sürece korendy'den bu iki markadan kullandıklarımı almaya devam ederim muhtemelen.

  24 ağustos 2020 01:34

  7. Süslüler tüm saydığınız diğer siteler muadil sıfatını taşıyabilir fakat (biz: justinbeauty.net) muadil bir site değil, başlı başına zaten neredeyse korendy kadar fanatiği olan, onun baş rakibi ve kimi konularda yelpazesi daha geniş bir site. Dolayısı ile bu markanın daha aşağıda, korendy'e muadil olarak görülmesi onu yabana atmak gibi geliyor bana. Koca justinbeauty bu canım, onca zaman korendy'i abarttık birbirimize gaz verdik biraz da onları abartalım.

   Ben de klairs, ı'm from (gizlinot: Bitki özlerine odaklı ürünleri cildime çok iyi geliyor ) kullanıcısıyım ancak mizon, benton gibi salyangoz içerikli vs. ürünler üreten markalar da justinbeauty'ye has. Ayrıca yine çok sevdiğim pyunkang yul markası justinbeauty'de çok daha çeşitli ürünler barındırıyor. 

  Bu markalara yeterince şans verilmediğini düşünüyorum artık klairs vs. Bizim psikolojik olarak kadro verdiğimiz markalar.

   Saç için korendy ye moremo geleli çok zaman olmadı, zaten gelir gelmez fiyatlarının üstüne de bindire bindire bir hal oldular; yine evet moremo'nun miracle treatment'ı bence bırakın Kore ürünlerini dünya markaları arasında muadilsiz çok acayip etkili bir ürün ancak kalan ürünlerinin olağanüstü numarası yok. oysa Justinbeauty'nin aromatica markası mini boy ya da tam boy çeşit çeşit şampuanları uzun zamandır sitesinde boy gösteriyordu.

   Korendy size seçilen 5 tester hakkı veriyor ama iki senedir asla 5 testerin 5'inde de merakla beklediğim ürünleri yakalayamadım. Herkes yamyam gibi bitiriyor gününde, sonra hiç serum, vitamin denk gelmiyor bana. Oysa bazı girdilerde okuduğum üzere justinbeauty'den yaptığı alışverişe 10'dan fazla tester ürün gelen olmuş. Gayet cömert bir hareket. Seçmediğim 10 testerı, seçtiğim 5 testera tercih ederim. 

  Bence justinbeauty biraz cesaretlense korendy'ye Tokat atar ama siteye tıkladığımda bile içim geçiyor, bir durgun geliyor renksiz geliyor site. acilen satış politikası, web sitesi tasarımı vesaire el atmaları lazım. 

  24 ağustos 2020 10:50 24 ağustos 2020 10:51


  8. Üstteki yoruma katılmakla birlikte muadillerini bulamadigim manyo factory, bu wish trend,jumiso gibi markaları satan başka bir firma daha denk gelmedim. Justin beautyde manyo ürünleri çok sınırlı. Bu sebeple el mahkum indirim dönemlerinde yada puanlarımla başka bir seçenek çıkıncaya kadar almaya devam edeceğim. Fakat daha kolay bulabildiğim ürünleri justin beautyden alırım. Çünkü fiyatları bir nebze daha uygun. Koreden kozmetikten hiç alış veriş yapmadim ama geri dönüşleri olumlu degerlendirilebilir. Korendye daha %10 luk zam olmadan bazı ürünlerinin fiyatlarının daha şimdiden değiştiğini içeren bir mail gönderdim ve geri dönüşleri bu şekilde oldu. Kendilerince haklı bir açıklamaları var elbette ama sonuçta bizde bütçemizi düşünmek zorundayız. Velhasıl başlık gayet iyi düşünülmüş. Vazgecemeyeceğiniz markaları satan başka yerler bulursak buraya ekleriz ve korendye mahkum olmadığımızı kendilerine gösteririz.

  ilgili medya:
  1
  24 ağustos 2020 16:50