yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (28)
  • oylar (12)
  • medya (5)

  1. fondoten/kapatıcı

  Nemli süngerle kullanıldığında çok başarılı sonuçlar veren, herkes tarafından 'ağır bu günlük olmaz ıııh' denilen ama doğru sürüldüğünde harikalar yaratan yarı mat kapatıcı ya da fondoten nasıl derseniz. E vitamini içerdiğinden kurutma yapmıyor ve günlük kullanıma uygun.

  Göz çevresi kullanımına da uygun ama çok dikkatli uygulamak gerekiyor elle olmuyor (dağılmıyor). Su ile seyrelterek kullanmak en güzel sonucu veriyor. Lakin kuruması için biraz beklemek gerek...

  10 nisan 2014 11:41 10 nisan 2014 11:43

  2. fiyat performans oranı oldukça iyi, hatta baya iyi bir ürün. ağır makyaj için uygun gözükebilir ancak hafif bir şekilde uygulayarak günlük makyaj için de kullanabilirsiniz, üstelik kapatıcılık özelliğini azaltmadan. ayrıca çok güzel dağıtabiliyorsunuz diğer ürünler gibi parça parça durma ya da kuruma gibi bir özelliği de yok.

  24 mart 2016 14:52

  4

  3. aylardır para biriktiriyordum bugün aldım. kuru ciltliyim. evet dendiği kadar katı ve yağzız bir fondöten. asla kapanmayan göz çevremi kapatti. nemli süngerle güzelce nemlendirilmiş cilde daha rahat dağitabiliyorsunuz. bendeki renk ivory ama biraz hayal kırıklığına uğradım. bu renk cildime yarım ton kadar koyu. ama sarı alttonlu beyaz ten için daha açık bir renk seçeneği yoktu. pembe alt tonlu beyaz ten için 1w rengi iyi ama. gelelim fondötene. yaşım genç olmasına rağmen göz altlarimda çizgiler var. birer derin, birkac ince cizgi var. bu ürün minimum doluyor çizgilere. en az dolan bu oldu. kapatıcılıgi cok iyi. asla yapay durmadı. yüzüme çok ince uyguladim. çillerimi kapatmadım. bu fondöten için çok ağir deniliyor. kesinlikle uygulamaya bağli. özellikle yagli ciltli kadinlarin daha rahat kullanacaktir. dönüp dönüp aynaya bakiyorum. herkese tavsiye ederim. fiyati ise 115 tl

  Bütün yaz bunu kullandım özel gunlerde ve canım istediginde. Adana sıcağında, yüzüm şapır şapır terlerken pecete ile sildigimde sadece seffaf ter geldi hep. Bir gram akmadı kokmadı. Gercekten mucizevi

  13 nisan 2016 22:17 31 aralık 2016 00:43


  4. ben de bi arkadaşımda görerek ve bayılarak aldım ama kendime uyguladığımda aynı sonucu elde edemedim.. Bir kere nemli süngerle bile uygularken dağıtmakta sorun yaşıyorum... cildim yağlı olmasına rağmen kuru kuru yapıyor.. bir ara nemlendirici ile birlikte karıştırarak kulllanayım dedim onu da berecemedim.. nerede yanlış yapıyorum bilemiyorum.bu kadar ünlü bir markayı ben nasıl olabilir de uygulayamıyorum anlamıyorum :( ısrarla çabalarım devam ediyor :))

  edit: çabalarım sonuç verdi ve artık severek kullanıyorum,şöyleki; önemli olan makyaj bazıymış ben yeni keşfettim onu kesinlikle tavsiye ederim herkese

  20 nisan 2016 08:50 24 şubat 2017 09:54

  5. Kendisi dünyanın en en en iyi fondöteni kesinlikle. Baton görüntüsü korkutmuştu ama yüzde hiç bir ağırlık hissettirmedi ve kapatıcılığı göz yaşartacak kadar iyi. Sonuca inanamadım.

  30 aralık 2016 22:33

  6. Regl döneminde çıkan tek tük sivilcemi kapatmak için bir ürün ararken tavsiyeler üzerine aldığım ama kesinlikle içime sinmeyen ürün, çünkü çok kalın yapıda...Ben üstüne herhangi bir ten ürünü sürmeden çıkıyorum sabahları zamansızlıktan ve gün içinde o kadar benek benek çamur görüntüsü alıyor ki nefret ettim. Kısacası benim beklentime yönelik bir ürün değil, ben doğal hafif ama kapatıcılığı yüksek bir şey arıyordum. Ama full makyaj yaparım ben, zaman sıkıntım yok diyorsanız alabilirsiniz.

  31 aralık 2016 10:43

  7. Danla Bilic'in kanser yapan fondoten olarak kafalara kazıdığı fondoten.

  Benim tanışmam yıllar önce Pakistan asıllı fakat Londra'da yaşayan bir arkadaşım sayesinde olmuştu. Bu fondoteni nasıl bilmezsin bütün ortadoğu kadınları bunu kullanır demişti. Sanırım bunun sebebi çok yoğun makyaj sevmeleri ve cilt yapılarının yedikleri yemekler sebebiyle biraz bozuk olması.

  Ben ivory rengini kullanıyorum ve birkaç notumu paylaşmak isterim:

  - Sivilce probleminiz varsa uzak durun. Çok ciddi bir patlama yaşatabiliyor.

  - Ürünü uygulamak sıkıntı gibi görülüyor ama hiç de öyle değil. Danla Bilic gibi bütün yüzünüze stick olarak bastıra bastıra sürerseniz tabiki yaymakta zorlanırsınız. Parmağınızla hafifçe alıp yüzünüze sürmeniz ve nemli süngerle uygulamanızı öneririm. Kalıp gibi durmayan görüntüyü ancak bu şekilde sağlayabilirsiniz.

  - Mutlaka cilt iyi nemlendirilmeli, bunu zaten söylememe bile gerek yok

  - Çok büyük lekeleri bile inanılmaz kapatıyor. O yüzden ekstra bir kapatıcıya gerek duymayacaksınız.

  - Gün içinde yağlı bölgeleriniz parlama yapabiliyor fakat kesinlikle oksitlenmiyor.

  - Şöyle birşey önerebilirim, eğer kız kardeşinizle yada ne bileyim ev arkadaşınızla falan cilt tonunuz aynıysa bir ürünü alıp paylaşabilirsiniz. Onu bile bitiremeyeceksiniz şimdiden söyliyim. Tüm yüze uygulamaya çekiniyorsanız yada o kadarına gerek duymuyorsanız kapatıcı olarak da kullanabilirsiniz.

  - Ürünün fiyatı 127 TL.

  31 aralık 2016 11:01


  5

  8. allahım harika bir ürün ya. mükemmel ötesi. benimki hatta cildimin 1 ton koyusu ona rağmen harika uyum sağlıyor ve suya kesin dayanıklı. çok seviyorum. ve biterse kesin tekrar alırım parasını sonuna kadar hakediyor.

  8 ocak 2017 18:47

  9. Hakan kakız'ın fondöteni.

  8 ocak 2017 18:55

  10. bu fondöteni 1 ay önce kullanmaya başladım, güzel yanı, inceliğini ayarlayabilmeniz bence. Mesela hafif bir makyaj yapmak isterseniz ıslak bir süngerle azar azar sürebiliyorsunuz, eğer tam bir kapatıcılık isterseniz biraz daha sürmek yeterli. Cildi gün sonunda iyi temizleyip nemlendirdikten sonra sıkıntı yok bence. Çok bereketli bir ürün ayrıca da, ben sevdim. Ancak, şunu not etmeliyim, cildinizi iyi nemlendirmeniz lazım, yoğun bir kıvamı var.

  8 ocak 2017 22:10