l'occitane katı parfüm

0.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • oylar (0)
  • medya (1)

1. yuvarlak, minik teneke kutu içindeki katı formdaki parfüm. ben güllü olanını kullanıyorum. bir de kiraz çiçeği kokulusu var sanırım. yoğunluğu vazeline benziyor. vücut sıcaklığıyla eriyip krem gibi sürülüyor.

nabız noktalarına yani bileklere ve kulak arkasına uygulanıyor.

Tabii ki normal parfüm kadar kalıcı değil. ama body spraylar kadar da uçucu değil. 4-5 saat kokusu kalıyor. alkol içermiyor. bunun için hassas ciltler bile rahatlıkla kullanabilir.

minicik bir kapta olduğu için taşıması çok kolay. aktı, döküldü, kapağı açıldı derdi olmuyor. dolayısıyla kokusu hafifledikçe çıkarıp sürülebiliyor. elbiseye bulaşmıyor. iz yapmıyor.

ben çok memnun olduğum için diğer kokusundan da almayı düşünüyorum.

26 mayıs 2014 15:04

2. çantada taşıması kolay olduğu için almıştım, kaybetmesi de kolaymış.

Roses 4 reines gerçekten çok tatlı bir gül kokusu. çok kalıcılık beklememek lazım. ama içinde alkol muhteva etmemesi hassas ciltler için avantaj.

28 nisan 2016 10:33

3. bir arkadaşım yıllar evvel yeşil çaylı olanını hediye etmişti. kokusu müthiş güzeldi ama bir türlü kullanamadım. boynuma sürünce huylanıyordum. tabii ki öyle bir şey olduğundan değil ama yağlı bir şeyi boynuma sürmüşüm, saçlarıma bulaşacak gibi hissediyordum.

sonunda ben de başka bir arkadaşıma verdim. yolcuğunu orada tamamladı..

28 nisan 2016 10:47 28 nisan 2016 15:31

4. Güllü olanı kullanıyorum, uyku parfümü olarak. 1 senede anca yarısına geldim. Iki bileğimin içine birer parmak dokunduruyorum. Bir de bana mı Özgü genel yapıları mı böyle bilemicem ama benim tenimde yaklaşık 12 saat kalıyor. Gece banyo yapınca sürüyorum, ortalama 10 civarı sürdüm desek, ertesi sabah 8de okula gitmeden kendi parfümümü sıkacakken hala bu koktuğu için bilek içlerime sıkmıyorum, koku karışır kötü olur diye. Silajı Yüksek değil kokuyu almam için bileğimi burnuma 10-15 cm'e kadar yaklaştırmam gerekiyor, ama bu kadar kalıcılık başlı başına yetiyor. Çok yoğun bir Gül kokusu olmadığı için beni gece de rahatsız etmiyor, aksine huzur dolu uyuyorum. Keşke daha soft temiz kokan Çeşitleri de olsa. Bildiğim kadarıyla bir de kiraz çiçeğinin var, Diğerlerinin yok katı parfümü.

28 nisan 2016 11:02