yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (40)
  • oylar (1)
  • medya (2)

  1. L’oreal’in nude rujları içeren (gbkz: L’Oreal Color Riche Collection Exclusive Nudes ruj serisi)ndan sonra çıkardığı kırmızı ruj koleksiyonudur. Bu koleksiyonda çeşitli ten ve saç renkleri için en uygun kırmızı tonlar yer almaktadır.

  “liya’s red”, “julianne’s red”, “blake’s red” ve “eva’s red” renklerinin swatchlarını gördüm. Ayrıca sevgili (yazar: nyxashley) de “doutzen’s red” renginden bahsetmiş. Kırmızı ruj sever bir insan olarak hepsini beğendim açıkçası ama en çok (gbkz: mac ruby woo ruj) ile benzer bulunan, mavi alt tonlu bir kırmızı rengi olan blake’s red rengini sevdim sanırım. Julianne’s red de turunculuk içermesi ile yine çok sevdiğim bir renk oldu.

  Bu koleksiyonun da buralara uğrayacağını sanmam ama feelunique’te bulunabileceğini düşünüyorum. Swatchlar için (link: http://www.loreal-paris.co.uk/collection-exclusive-pure-reds/index.aspx tık)

  13 ekim 2014 09:22 ed.6 şubat 2015 19:18

  2. Kırmızı rujlarla arası pek iyi olmayan biri olarak tek kelimeyle bayıldığım bir koleksiyon. Gratis ve watsonslarda laetitia, eva, j.lo, blake, freida ve doutzen's pure redlere rastladım şu ana kadar. Laetitia muhteşem tonuyla bu koleksiyonda ilgimi çeken tek kırmızıydı. Sonra öylesine diğer tonları da denedim. pembe tonlu freida ve turuncu tonlu doutzen kırmızılarının bile çok yakışmasına hayret ettim. Kendimize en uygun kırmızı tonunu bulalım diye yapmışlar ama o kadar güzel tonlar ortaya çıkmış ki, en uygununu seçmek mümkün değil diye düşünüyorum kendi adıma. Mat, kalıcı, dudakları kurutmuyor daha ne olsun. color riche collection exclusive nudes ile batırmışlardı, bu kırmızılarla iyi toparlamışlar.

  29 ocak 2015 04:30 29 ocak 2015 04:42

  3. indirime girmesi durumunda tüm renklerinden edinmek istediğim bir seri. renklerin tonu tek kelimeyle muh-te-şem!

  29 ocak 2015 16:34


  4. indirime girmesini bekleyemeden eva's red tonunu aldığım ruj. gratis'te tester olmadığı için biraz gözü kapalı aldım ve beklediğimden biraz farklı çıktı bu ton ama yine de beğendim. kiremitimsi bir kırmızı eva's red.

  6 şubat 2015 17:27

  5. blake, Julianne ve eva renklerine sahip olduğum lorealin mat yapıdaki kırmızı ruj serisi. İngiltere'de yalnızca liya, blake, eva ve julianne renkleri varken ülkemizde ilaveten(gizlinot: liya hariç. ama sanırım liya renginin ülkemizdeki karşılığı jlo) jlo, laetitia, doutzen ve fredia renkleri de mevcut. bu konuda nasıl oldu da ülkemize daha çok renk seçeneği geldi şaşkınım :) fredia ve doutzen renklerine kırmızı demek güç olsa da seri genel olarak kırmızının birçok çeşidini barındırmakta. sağolsun gratiste her zamanki gibi tester olmadığından renkleri swatchlamak nasip olmadı ama internet swatchlarında görüldüğü kadarıyla (link: http://a2.files.beautyeditor.ca/image/upload/c_fit,dpr_1.0,q_80,w_620/MTI2ODY0OTgyMDkxNTU4ODgy.jpg tık tık) blake ve jlo renkleri çok çok yakın yani ikisini de almaya değmez kesinlikle ve bence blake bi tık daha güzel. zaten kendisi yukarıda da belirtildiği gibi ruby woo ya dupe olarak gösteriliyor. Bana kalırsa(gizlinot: yine swatchlardan gördüğüm kadarıyla) laetitia da -tam bir dupe olmasa da- diva ya yakın bir renk hatta şöyle bir yan yana swatchı da varmış (link: http://2.bp.blogspot.com/-3Qd1vzRQ8cI/VBNGNIm-j1I/AAAAAAAACeg/ciF-K5f1bzI/s1600/IMG_3885.png buyruns) tabi blake diyoruz eva diyoruz da bunlar renklerin avrupadaki karşılıkları. asya ülkelerinde satışa sunulan renkleri temsil eden ünlüler o ülkelere has isimler. avrupa serisi ile ortak iki isim var freida ve blake. fakat blake'in temsil ettiği renk (gizlinot: pure scarletto) bizim Jlo olarak bildiğimiz ve freidanın temsil ettiği renk(gizlinot: pure rouge) ise bizim blake olarak bildiğimiz renkler. Serinin ismi ve ambalajı da avrupa serisinden farklı bu arada. meraklısı onu da (link: http://www.wiseshe.com/2015/01/all-loreal-color-riche-star-collection-pure-reds-lipstick-swatches.html# buradan) görebilir. sadede gelirsem julianne ve blake renklerini çok sevdiğim eva hakkında kararsız kaldığım ve ilk indirimde koleksiyonuma laetitia rengini katmak istediğim seridir. Kalıcılığı ve dudaklar üzerindeki kurutucu etkisi üzerine yeterince deneme yapmamakla birlikte sürümünün çoğu mat yapıdaki rujlara kıyasla kolay olduğunu bildirmekten de mutluluk duyarım :) unutmadan nude serisindeki o çirkin koku bunda da var maalesef :/

  11 şubat 2015 04:52 11 şubat 2015 05:32

  6. Gratis'te tüm renklerin testerlarını görünce şaşırdığım, her bir rengini ayrı beğendiğim seri.

  Kırmızı gibi kırmızıları sevdiğim için -renk tonu anlamında birbirine çok benzeyen- Blake's red ve J'lo's red arasında kararsız kaldım. Daha sonra J'lo's red'in rengini verme konusunda bir tık daha başarılı olduğunu düşünerek onda karar kıldım. Sürümü kolay, mat, dudağı kurutmuyor ve kalıcı. Sürünce insanın karşısına bir ayna koyup kendini izleyesi geliyor. Bayıldım.

  Laetitia rengi de kabında şahane görünüyordu. Ancak tester'ını dudağımda denediğimde homojen bir uygulama sağlayamadım. Dudağım rengi giymedi gibi geldi bana, renk bütünlüğü olmadı. Normalde ruj testerı denemeyen bir insan olarak testerların yeni açılmış olduklarına şükrettim. Yoksa elimdeki duruşuna bayılıp onu da alabilirdim.

  Swatchlar için(link: http://beautyeditor.ca/2014/12/22/loreal-red-lipstick şu linke) bakabilirsiniz. J'lo-Blake arasındaki farkı ve Leatititia'nın dudakta duruşunu görseller güzel yansıtmış.

  Edit: Çok severek kullandığım için bileğimdeki ve dudağımdaki duruşunu süslüler için fotoğrafladım. (link: http://www.suslusozluk.net/gorseller/11694_3345_1445017058_c69150.jpg görsel)lerden bakabilirsiniz.

  12 şubat 2015 23:13 16 ekim 2015 19:42

  7. Blake ve Eva renklerini bu indirimde edindiğim ruj serisi. Bir tek Eva'nın testerı vardı ne yazık ki... Eva kiremit kırmızısı ve günlük hayatta kullanılabilecek harika bir ruj. Ama Blake bende biraz koyu renk durdu. Keşke J.lo alsaymışım dedim... Neyse onu da artık akşamları kullanırım :)

  13 şubat 2015 15:43


  8. dün eva olanını edindiğim ruj serisi. rengini çok güzel veriyor sürümü çok kolay ve mat. hoşuma gitti bi kokusunu beğenmedim. klasik anne ruju kokusu ama sürdükten sonra burnuma gelmedi allahtan. ben günlük kullanım için çok kullanışlı bulduğum için eva aldım. ama aklım jlo olanında da kaldı. her an gidip onu da alabilirim.

  13 şubat 2015 17:29

  9. Beş üstünden 4.5 verdiğim ruj.

  Artılar

  Renk hoşluğu

  Guzel renk skalası

  Pigmentasyon - çıkardıktan sonra dudağımı boyuyor halen.

  İnce yapı

  Kolay surulen kıvam

  Ambalajı sağlam

  Çopu ülkeye göre daha çok çeşit var turkiyede

  Eksiler

  Kokusu çok 90lar

  Mac matte serisi karşılaştırması

  Bu rujun azılı kullanıcısıydım keşke elimdeki bitse bir adet de kırmızısından alsam bu serinin. Karşılaştırınca gerçekten kalıp gibi hiç elin gitmiyor. Bendeki rengi laetitia. Arkadaşlar bj kıvam cok önemli. Evet rimmel kate 107 nin aynısı, ama sen sur bakalım gun boyu o ruju, rengi şık olsa da dudakları kurutuyor gun sonunda kupkuru oluyor.

  16 şubat 2015 01:09

  10. Ben de indirimde bir adet eva kaptım. Çok güzel bir kremitimsi kırmızı kendisi. Mac chili ile kıyas yapamıyorum, zira kendisini arkadaşımın evinde unutmuşum. Ama benziyorlar gibi geldi bana. Belki eva daha kırmızıdır. Kalıcığı baya baya iyi, elimdeki deneme izi bile banyoda anca çıktı. Severek kullanıcam sanırım. Bir tanede tok bir kırmızı vardı, onda da gözüm kaldı, ama önce emin olayım diye onu bir sonraki indirime bıraktım.

  16 şubat 2015 10:40