yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.1
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • oylar (25)
  • medya (1)
  4

  1. les chocolats serisinden sonra çıkan les macarons serisinde 7 renk bulunuyor. yapıları tıpkı diğer seri gibi yoğun, yapış yapış hisli ve oldukça kalıcı. renk skalasını daha başarılı buldum les chocolats'a göre. çünkü halihazırda hepimizin elinde olan veya daha uygun fiyata bulabileceğimiz seçeneklerdi. les macaronstaki mon caramel, özellikle infinite spice rengi çok başarılı bence. les chocolats serisinden elimde olan tek renk volupto choco. bu seriden de yalnızca infinite spice'ı alırım muhtemelen.

  ilgili medya:
  1
  2 aralık 2019 12:18

  2

  2. 826 nolu mademoiselle mango rengine sahibim. Diğer renklerini hiç denemedim ama bunun yapısı aşırı kötü. Hatta bunu nasıl piyasaya sürmüşler anlamadım o derece kötü. Başka hiçbir markada bulamadığım rengi için aldım. (gizlinot: Aşırı güzel bir turuncu-kırmızı)Ama sürdükten bir süre sonra dudak içlerinden topaklanmaya ve silinmeye başlıyor, konuşurken sürekli yapışkanlık hissediliyor, ve dudak aralarında çatlak çatlak duruyor(özellikle iki kat sürüldüğünde). Günün sonunda dudaktan çıkarmak istediğinizde ise micellar su ile çıkmıyor(!) ancak yağ bazlı bir temizleyici ile rahatça temizlenebilir. Rengine aşık olduğum için lipbalm üzerine ince bir kat olarak kullanmaya devam edeceğim, ama diğer muadili olan renkleri tavsiye etmem.

  16 ocak 2020 18:28 16 ocak 2020 18:35

  4

  3. çekilişten kazandığım mon caramel rengi dün elime ulaştı, deneyimleme fırsatı buldum. öncelikle renk olarak kesinlikle pastel daylong 20'yi hatırlattı bana. kalıcılığı müthiş, 5-6 saat hiçbir çıkma olmadan dudağımda zamk gibi durdu. kokusu yoğun değil, rahatsız etmiyor. ancak yapısı biraz kalın ve yoğun olduğundan dudağımda bir katman hissi oluşturdu, tamamen kuruyana kadar da oldukça yapışkan bir his bıraktı. ancak 1 saat sonrasında ürün dudağımda tamamen kuruduğunda bu yapışkanlık hissi minimuma indi, fakat ağır katman hissi kaldı tabii ki. makyajımı tazeleyemeyeceğim, zamk gibi bir ruj isteyeceğim günlerde kesinlikle kullanacağım ürün oldu kendileri.

  12 mart 2020 12:24 12 mart 2020 14:37


  4

  4. infinite spice rengi az önce elime ulaştı. ilk kez lorealin bi rujunu deneyimledim. öncelikle fırçasının kıvrımını beğendim ne fazla dik ne fazla eğik ne fazla büyük ne fazla küçük, olması gerektiği gibi. kapağının tık sesiyle kilitlenir gibi kapanması akışkan lipstiklerde dökülmenin önüne geçilmiş kesinlikle kullanışlı.

  infinite spice rengi bana baya bi koyu geldi (buğday tenliyim) yalnız günlük kullanıma uygun değil gibi, daha az sürersem belki daha günlük kullanabilirim. 15 dakikadır dudağımda kalıcığı konusunda birşey söylemek için henüz erken..

  teşekkürler loreal teşekkürler süslü sözlük

  12 mart 2020 16:30

  4

  5. Çekilişten kazandığım 834 infinite spice rengi bugün elime ulaştı. Ambalajı ve fırçası gayet güzel kullanışlı. Fırçası özellikle mat ruj sürerken kolaylık sağlıyor. Sivri ucuyla bulaştırmadan sürmeyi becerdim. Rengi konusunda tereddütte kalmıştım ama güzel durdu. Beyaz tenliyim ve her ton ruju yakıştırmam kendime. Bunun rengini severek kullandığım pastel 38 likit mat rujuna benzettim. İlk sürünce kokusu bana ağır geldi biraz ama zamanla alıştım. Klasik mat ruj yapısı var ama kıvamı çok katı değil. 6 saat boyunca dudağımda kaldı. Yemek yedim çay içtim. Bozulma olmadı. Kalıcılığı geçer not aldı benden. Eskisi gibi fiyatları indirimlerde uygun olsaydı diğer renklerini de satın alırdım. Mat ruj sevenlere önerebilirim. Özellikle fırçası için. Teşekkürler süslü sözlük. 

  13 mart 2020 01:13 1 nisan 2020 05:52

  4

  6. elime çok hızlı ulaştı. infinite spice rengini seçmiştim. renk gerçekten çok güzel. sıcak, kahve şeftali kızıl arası nude da duran gece de kullanılabilecek bir ton. kokusu vanilyalı gibi, çok ağır değil ve kısa sürede kayboluyor bence, bu özelliği güzel. kalıcılığı acayip, zeytinyağlı salatalar pizzalar yedim bana mısın demedi, dudak içi birazcık açıldı sadece ama rahatsız edici seviyede değil. biraz kurutuyor haliyle, likit mat rujdan kurutmamasını bekleyemeyiz ama the balm seviyesinde değil. en sevmediğim özelliği hafif yapışkan hissi. ince bir kat sürünce rahatsız etmez sanırım (çünkü yemek yedikçe yapışkanlığı kayboldu) ama normal sürünce çok uzun süre yapışkan kalıyor. peçeteyle ve parmağımla pıt pıt yaparak o hissi biraz hafifletiyorum. fırçası ve sürümü de keyifli. hediye için teşekkür ediyorum, kullanmaya devam edeceğim bir ürün oldu.

  13 mart 2020 08:40 13 mart 2020 08:42

  4

  7.  sözlük çekilişinden kazandığım, girdisini yazmayı unuttuğum ruj. i̇nternetteki görsellerine bakarak infinite spice rengini tercih ettim. biraz daha kiremit bir ruj bekliyordum fakat gül kurusu, mauve bir rengi var. kokusu bir kere makarona benzemiyor, şekerli fena değil ama makaron da değil. yapı olarak, dudağa sürünce biraz yapış yapış oluyor. bu yüzden normalde yaptığım gibi tüm dudağa sürmüyorum. birkaç noktaya sürüp onu parmağımla dağıtıyorum. o şekilde hem doğal hem de çok canlı bir görünüm oluşuyor, yapış yapış da hissettirmiyor. İndirimsiz alınmaz. (gizlinot: Yanlışlıkla les chocolats başlığına yazmıştım, buraya aldım swh)

  5 temmuz 2020 18:41


  4

  8. infinite space rengi bana aylar önce çekilişten çıkmıştı ancak aylardır dışarı çıkmadığım için hiç denemedim. geçenlerde dışarı çıktığımda sürdüm bu ruju, kokusu inanılmaz... rengi bana belki %100 olmamış olabilir ama kullanmaya devam edeceğim.  mat bir ruj ama dudakta cansız durmuyor ve çatlama kuruma gibi bir sorunu olmadı. kalıcılığı gayet başarılı, yedim içtim ama ruj daha yerindeydi. çıkarırken birden çıkmıyor tabi ama o kadar fazla da uğraştırmıyor. 

  kısacası ben çok memnun kaldım ve çok teşekkür ederim. ayrıca çok kısa bi sürede elime ulaşmıştı.

  1 eylül 2020 15:26

  5

  9. 832 strawberry sauvage rengine sahibim. pembe alt tonlu çok çok tatlı bir açık kırmızı. yapısı serideki diğer renklere göre daha ince. fırçasını iyice sıyırıp uyguluyorum. ince yapıda olduğu için dalgalanmadan sürmek birazcık uğraştırıyor ama sabitlendikten sonra tamamen eşit dağılmış oluyor dudakta. kalıcılığı gerçekten mükemmel. gün içinde maybelline'in likit rujları gibi dökülme, ortadan çıkma veya çamurlaşma yapmadı. yağlı yemek yediğimde de ortadan en fazla 1 mm çıkıyor, tazelemesem bile göze batacak kadar değil zaten. bunun dışında asla yerinden oynamıyor. dudakları biraz kurutuyor ama dudak çizgilerime pek dolmadı, pürüzsüz duruyor. bittikçe tekrar satın alacağım tek ruj bu şimdilik. seride keşke daha çok renk seçeneği olsaymış diyorum sadece.

  1 eylül 2020 17:55

  10. 834 infinite spice rengini kullanıyorum yoğun bir pigmente sahip tek seferde sürebiliyorsunuz ama öncesinde dudaklarınızı çok güzel nemlendirmeniz gerekiyor çünkü biraz kurutuyor.

  21 aralık 2020 14:54