yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.9
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (69)
  • oylar (76)
  • medya (6)
  3

  1. Kendi uktemi dolduruyorum :)

  Fiyatı indirimli olarak 55₺ olan, plastik, ve tombul yeni loreal maskarası. Ürünün vaadleri dolgunluk, kıvırma, siyahlık ve Ceylan göz efekti nasıl oluyorsa. Ürün ilk açıldığında ıslak kendisine süre vermeniz gerekiyor. Alıp hemen kullanayım denilicek bir maskara değil. Siyahlığı gayet tatmin edici, kıvırma ve uzatma nispeten iyi diyebilirim kendim için (kirpiklerim orta derecede kıvrık ve orta derecede uzun ince telli, seyrek) düz kirpiklerde etkisi nasıl olur bilemiyorum. İlk katta tek tek ayrılmış ve uzun kirpiklere sahip oldum dolgunlaştırma vaadinden eser yoktu, ikinci ve üçüncü katta istediğim dolgunluğa ulaştım kirpikleri yapıştırarak değil de kirpikleri sarıp kalınlaştırarak dolgunluk veriyor, 3 tel kirpik varmış gibi göstermiyor. Haliyle 3 kat sürünce istediğim dolgunluk ta ama fazlasıyla yapay bir görüntü verdi. Kirpikleri sertleştirip ağırlık yapmadı ama kirpiklerim de ürün olduğunu hissettim. çift fazlı bir misel su ile kolay çıkıyor. Bunun verdiği etki ile lash sensational maskaranın etkileri ve fırçaları benziyor diyebilirim lash sensational maskaranın dışa dönük bombeli olan kısmının olduğu fırça diyebilirim. Özetle indirimde 55₺ bile çok fazla, aynı etkiyi uygun fiyatlı bir çok maskarada bulabilirsiniz.

  ilgili medya:
  2
  24 ekim 2019 21:49 30 ekim 2019 14:01

  2. Kesin düzeltme yiyeceğimi bilerek yazıyorum bu girdiyi. Ürünü denemedim henüz. Ancak bu fırça baya baya Maybelline One by One'ın fırçası. Tıpkısının aynısı. Kaç siteden baktıysam aynı fırçayı gördüm. Umarım daha da sık kıllıdır fırçası da deneme/yamulma sürecim biter maskarada.

  edit:(yazar: itsmelilith) teşekkür ederim mesaj atmış. One by one kadar sık kıllı değilmiş. Üzdü.

  edit 2: testerını buldum ve denedim. Onebyone kadar tombul değil. Daha dar yapılı ve daha kısa kılları var. Ancak etkisi birebir aynı gibi geldi bana. Hatta fırça yapısı benim gibi kurbağa kermit gözlerle uyanıyorsanız şayet daha bile avantajlı. İndirimde görüşelim diyorum kendisine

  24 ekim 2019 22:49 4 kasım 2019 10:34

  4

  3. ilk açıldığında ıslak, kendini çabuk toparlıyor. açıldıktan bir gün sonra bile çok daha iyi. bir haftadır kullanıyorum. verdiği siyahlık, kirpikleri yapıştırmaması çok güzel. Gün boyu kalıyor, dökülme yapmadı bende. Yağmura yakalandım onda da sorun yaşamadım. unlimited maskaradaki gibi yumuşak silikon fırçası var. Sürerken gözüme batmıyor, sulandırmıyor. şimdilik sevdim. winkelen'den 55 ₺ aldım.

  5 kasım 2019 19:18


  4

  4. indirimli olarak 55 tl'ye satın aldım. 3 gündür kullanıyorum sanırım artık yorum yapabilirim. fırçası plastik ve benim kipriklerim aslında kıl fırçayla daha iyi anlaşmasına rağmen sorun yaşamadım. ilk açtığımda biraz ıslaktı ve yapıştırdı ama ertesi gün yapısı daha iyiydi ve bir daha yapıştırma problemi yaşamadım. güzel hacim verip kaldırıyor. çok fazla uzatma etkisi yok gibi geldi bana. gün içinde dökülme yapmaması, kirpiklerin sabitlenip düşmemesi güzel ayrıca kazık gibi de yapmadı bende kirpiklerimi. üstelik waterproof olabilir çünkü ağlarken bile milim oynamadı, akmadı. kendisine sarılıp uyumak istiyorum beni pandaya çevirmediği için(gizlinot: swh). tek eksisi bioderma sensibio ile tam olarak çıkmıyor. sanırım çift fazlı göz makyajı temizleyicisi ile biraz zorlamak gerek. 

  özetle bence 8/10.

  13 kasım 2019 12:26

  5

  5. Bir haftadır kullanıyorum. Gerçekten çok memnun kaldım. Akmıyor, dökülmüyor, bozulmuyor... Uzatma etkisi yerinde.

  Tabiki de bambi bakışı yok ceylan bakışı diye bir etki yok (gizlinot: Swwggs) indirimden alınabilir onun dışında çok artı eksi yok.

  lash sensational dan farkı var mı, bence hayir yok

  Ama ikisini birlikte kullanırsanız tadından yenmiyor.

  Cook aşırı zor çıkıyor duşta bile akmıyor. Temizleyiciyle çok zor temizleniyor. Gün boyu kullanıyorsanız bu iyi birşey bozulma olmuyor.

  Loreal in rimelleriyle 2 3 günden sonra pek anlaşamıyorum. Bozuluyor gibi oluyordu. Bunda öyle bir sorun henüz yaşamadım.(gizlinot: Inş yasamamm)

  13 kasım 2019 13:23

  2

  6. fiyatına değmeyecek maskara. aynı fiyata (hepsinin %50 indirimli olduğunu varsayıyorum) loreal paradise, flormar rotating, the balm mad lash, max factor rise and shine çok daha güzel bence. ıslaklaktıktan behsedilmiş evet kesinlikle fazla ıslak ve kirpikleri bir araya topluyor. ben tavsiye etmiyorum.

  13 kasım 2019 23:46

  5

  7. çok merak ederek almıştım birkaç gündür kullanıyorum. çok uzun yıllardır sadık bir (gbkz: maybelline the falsies push up angel maskara) kullanıcısı olarak buna şans vermek benim için ilginç bir durum. kirpiklerim çok gür değil ama uzun sayılırlar, sık sık eyeliner çektiğim için de bir bütün olarak güzel görünmeleri benim için önemlidir. maybelline maskaradan son zamanlarda pek memnun değildim, kısa sürede topaklanıyordu ve kirpiklerim karman çorman görünüyordu. bu maskara hacim filan vermiyor ama tek tek ayırıp oldukça belirginleştiriyor kirpikleri. şimdilik çok sevdim.

  edit: son birkaç haftadır, aşırı topaklanma yapıyor ve görevini pek de yerine getirmiyor. sanırım bana yine maybelline yolu göründü.

  15 kasım 2019 10:45 4 şubat 2020 11:09


  5

  8. Çekilişten kazandım, ürün az önce tarafıma teslim edildi. 

  Tabi rimel gelir gelmez bir youtuber edasında aman efendim marka gönderisi hahayt diyerek denedim kirpiklerimde. 

  Ürün kirpik uzatmakta baya başarılı öncelikle onu söyleyeyim normalde bu etkiyi elde edebilmek için öncesinde uzatan bir rimeli sonrasında ise hacim veren bir rimeli kullanıyorum makyajımda. Buna gerek kalmadan istediğim görüntüyü sağladım bu rimel sayesinde. 

  Ambalajı lorealin alışmış olduğumuz ambalajlarından. Ayna efektli bu da hoş duruyor. 

  Çıkarmak için çift fazlı bir temizleyici gerekmedi tek pamukla garnierın temizleyicisi ile çıkarabildim. 

  Benim yorumum genel olarak olumlu o yüzden bitince tekrar alırım diye düşünüyorum.

  16 kasım 2019 17:32

  5

  9. dümdüz, sık kirpiklere ve alerjik göz yapısına sahip biri olarak bir rimelden beklentimi çok yüksek tutamıyorum. şimdiye dek farklı markaların tester veya tam boy maskaralarını kullanmış ve en iyi sonucu oriflame maxi lash maskaradan almıştım ki içlerinde en uygun fiyatlı oydu. sonra her güzel şey gibi o ürünü de üretimden kaldırdılar.

  bu maskaraya gelince gelince kıvırması, dökülme yapmaması ve alerjiye sebebiyet vermemesi benim için memnuniyet verici. başlangıçta yapısı biraz ıslak gelse de kısa sürede normale dönüyor. yokmuş gibi duran maskaralardan değil. ayrıca kalıcı bir ürün. bu özelliklerine baktığımda şans verilebilir bir maskara olduğunu düşünüyorum. ambalajı loreal butterfly effect'e oldukça benziyor. fiyatı 59-79 TL bandında ama rossmann'da 49 TL'ye satıldığını gördüm.

  birkaç kullanım sonucu edindiğim deneyimi paylaştım, ilerleyen süreçte ürünün performansındaki değişime göre bu girdiyi güncelleyeceğim.

  19 kasım 2019 23:23

  3

  10. bugün ilk defa kullandım. çok uzatmıyor, öyle çok güzel hacim de vermiyor. ceylan göz etkisi falan beklemeyin, herhangi bir maskaradan farkı yok, fırçası da zaten sıradan bir fırça. kıvırma konusunda da çok başarılı diyemem. sürerken kirpik diplerine çok bulaşıyor.

  rossmann'da 49 liraya görünce satın alıp denemek istedim ama ben pek anlaşamadım maalesef. lash sensational kesinlikle daha başarılı bir maskara. hacim, uzatma, kıvırma hepsinde daha başarılı. 

  çok gömüyor gibi oldum ama fiyatı ve o kadar reklamdan sonra daha başarılı bir sonuç bekliyordum. yoksa çok kötü bir maskara değil, ama bu fiyata alınmaz. 

  21 kasım 2019 14:20