yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • oylar (3)
  • medya (2)

  1. tatile çıkarken küçük boy biodermami kaybettiğimi fark ettiğim için, son anda havaalanındaki eczaneden araştırmadan etmeden bulabildiğim tek küçük boy misel suyu aldım. çoğu zaman bu tarz alışverişlerimden aşırı pişman oluyorum, fakat sadece el bagajıyla seyahat ettiğim için birden fazla ürün almak yerine misel su alıp geçmek istedim. yanında da minik minik iki tane makyaj temizleme sütünden verdi eczacı sağ olsun, herhalde en baştan bunun ne kadar loser bir ürün olduğunu biliyordu ki yardımcı olmak istedi (yani tabii ki tester olarak verdi o kadarını anlıyorum da o da biraz işin şakası. süt hangisiymis eve gidince bakıp editleyecegim) gerçekten ikisi de birbirinden ise yaramaz ürünlermiş, yarışırlar kendi aralarında. normalde suyla akıtıp üzerinden bi bioderma ya da garnier miselar suyla bir kez silerek bile çıkarabildiğim kıytırık essence maskaramı 3 tur pamukla silip göz altlarimi kızartacak hale gelmeme rağmen, bütün kirpiklerim birbirine yapışık vaziyette kaldı. üzerinden temizleme sütüyle pamuk kullanmadan ovuşturarak geçtim, o kadar sütle sahne makyajı olsa akardı bence, ama bir eyeliner bir rimel yok kardeş akmadı. Sonraki günlerde akşam otele döndüğümde yüzümdeki renkli nemlendirici + güneş kremi kombosunu çıkarmaya çalıştım, gerçekten onu bile düzgünce temizleyemedi. Verilen paraya çok acınası bir ürün bence. Keşke yanındaki no name ucuz çinli markayı alsaydım bir hafta idare etseydim. Bu kadar basit bir üründe bile beceriksiz olduğu için La Roche kafamda Vichy gibi bol tester ve hediye vererek eczacı/doktor doyuran markalar kategorisine girdi.

  ilgili medya:
  1
  27 şubat 2018 04:52

  2

  2. İlk çıktığı sıralar blogger tayfa la roche’un micellar sularını çok beğendiği için makyaj temizleme suyu ihtiyacım da varken 400ml ikili pakedini almış bulundum bir eczaneden. Benim beklentim, makyajımı temizleme jeliyle ve suyla temizledikten sonra, son adım kalıntıları temizlemek için tonik niyetine de kullanıp nemlendiriciye geçebileceğim bir micellar suydu. Nitekim açıklamasında da tonik olarak kullanılabileceği yazıyor. Özellikle durulamayınız diye de belirtilmiş kullanım talimatlarında. Birkaç kere bu şekilde kullandım yanakları kuru, t bölgesi yağlı, genel olarak da hassas olan cildimi normalden de fazla yağlandırdı ve rahatsız etti. Yıkanmış cildimde kullandıktan sonra tekrar yıkama ihtiyacı hissettirdi. Başka markalarda kullandığım misel sular en azından maskaramı çözerken (örneğin loreal,nivea vs.) , la roche markasınınki kesinlikle yerinden bile kıpırdatmıyor maskarayı. Fiyat performans açısından oldukça başarısız bir ürün. Zorlayarak bir şişenin yarısına gelebildim ancak. Kullanırsanız mutlaka sonrasında suyla yıkayın cildinizi. Çünkü çalkaladığımda da deterjan gibi  fazlasıyla köpürdüğünü gördüm. Sonuç olarak önermiyorum kimseye. 

  ilgili medya:
  1
  29 ağustos 2018 15:42

  3. Maskara çıkarmada daha beceriksiz ürün zor bulunur sanırım. Biodermaya oranla daha kaygan bir his veriyor bana. Bir kaç şişe almıştım. Bir kaç şişe de hediye gelmişti. Şu anda kendim almıyırm ama hediye gelenleri de sevmediğim kişilere hediye ediyorum. :) 

  29 ekim 2018 13:30


  4. Uygun fiyatlı makyaj temizleme sularıda aynı işlevi görüyor. Göz makyajımı çıkartmasını sevmedim, gözlerimi çok yaktı. Tekrardan tercih edeceğimi sanmıyorum. 

  15 temmuz 2019 11:26 12 ağustos 2019 01:01

  4

  5. maskara çıkarma performansı pamuk ile çok zayıf; tam anlamıyla çıksın derseniz elinize döküp yüzünü yıkar şekilde yani temizleme yağı gibi kullanmanız gerekiyor. arkasından elbette yüz yıkama şart. genelde uyumadan önce yüz bakımımı ve temizliğini mutlaka yaparım ancak çok nadiren en azından makyajımı silip uyuyayım diye serilir kalırsam ve işte o gün için makyaj temizleme suyu kesinlikle bu değil. garnier ya da bioderma'nın direkt sil uyu şeklindeyken la roche posay yeterince temizlemiyor. Buna rağmen ben büyük boyunu bitirmek üzereyim, sevdiğim ve sevmediğim yönlerini yazmak isterim:

  + cildimde hiçbir tahriş ya da hassasiyet yapmadı.

  + çok hafif bir yapıda olduğu için nemlendirme özelliği de var.

  +çift fazla olmadığı için direkt elime döküp yüzümü yıkar gibi kullanabildim.

  - yeterince temizlemiyor.

  - f/p ürünü değil.

  yüzümü miseller su ile yıkayıp sonra su bazlı asidik temizleyici ile yıkadığım için ve akneye meyilli olduğum için yapısını sevdim. yağlandırma yapmadı cildimde ancak güneş kremi temizliği için yetersiz kalacağını düşünüyorum.

  10 haziran 22:59