yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.4
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (44)
  • oylar (12)
  • medya (2)

  1. gözenek sıkılaştırıcı ve mikro soyucu tonik. düzenli kullanımla gözenekleri sıkılaştırıp, küçülteceğini söylüyor. yağlı/karma ve akneye meyilli ciltler içindir. alkollü bir toniktir. içinde bir la roche klasiği olarak termal su bulunur. ben çok uzun süre kullanmadım. Sadece bir şişe bitirdim. tüm effaclar serisini bir arada kullanmıştım. evet, cildi temizler, arındırır. biraz kurutucu bir etkisi var. gözeneklerle ilgili bir şey söyleyemeyeceğim. çünkü dediğim gibi 1 şişe kullandım. 1 şişede gözenekler için etkisi görmek mümkün değil bence.

  30 mart 2014 18:45

  2. Ben yanağımın burnuma yakın kısmındaki gözeneklerimde etkisini hissettim.Bence sivilce izlerine de iyi geliyor.Çok mu abartıyorum bu ürünü acaba ama bendeki etkisi böyle oldu.

  1 nisan 2014 22:49

  3. Alalı 3 gün oldu ve çok memnunum. Yalnız bence bu ürün çok yağlı ciltlere uygun karma ciltlerde bile kuruma yapabilir. Kuru ciltler ters yöne kaçın.İçeriğindeki alkolün kokusu burnumuzun direğini kırsa da gözenekleri gözle görülür şekilde küçültmesi/sıkılaştırması ve cildi mükemmel temizlemesine sevinerek katlanıyoruz.

  2 nisan 2014 16:49


  4. ben de bu ürünü bugün aldım, test edip, sonrasında durumu editleyeceğim. cildime gelirsek; burnum gün içerisinde parıl parıl parlıyor, çene bölgemde akne sorunum var ve gözeneklerim büyüme eğiliminde, yağlı cilde dair tüm kusurlar mevcut maşallah. göreceğiz.

  14 kasım 2014 16:48

  5. Bundan önceki tonigimdi.

  Alkollü evet ama işe yarıyor alınabilir ama ben yaz aylarında tercih ederim kışın yüzüm kuruyor. Bu tonikte soyucu etki var.

  14 kasım 2014 17:51

  6. Effaclar jeliyle birlikte kullandığım ürün.

  Ayrıca doktor tavsiyesi üzerine (bkz: izoterexin ) jele de beraber başladım. Hem Effaclar tonik hem izoterexin yüzümün canına okuyorlar. Soyuluyor, kuruyo, kızarıyor. Her tonik ve jel uygulayışımda yüzüm cayır cayır yanıyor.

  Kuruluğuna ve güneşe karşı koruma olarak da (bkz: La Roche Posay Hydraphase UV Intense Legere) nemlendirici kullanıyorum ki bunun da fazla gelceğini düşünmüştüm meğerse azmış bile.

  Tonik gerçekten etkili, yüzüm şu an mahvolsa da işe yaradığını ve ileride olumlu sonuç alacağımı umut ederek kullanmaya devam.

  22 haziran 2015 15:07

  4

  7. geçen kış temizleyicisiyle kullandığım ürün. sabah akşam kullandığımda yüzümün bir kısmı pul pul döküldü ve dudak kenarlarım tahriş oldu. günde bir defaya indirdim öyle uzun süre kullandım. burun kenarlarımdaki gözenekleri daralttığını düşünüyorum ama bırakınca o etkiyi de yitiriyorsunuz yavaşça. kullanırken cildime iğneler batıyormuş gubi hissediyorum ve biraz kızarıyor, ama sonradan garip bir şekilde cildim ilk halime göre daha yatışmış oluyor. ben iki buçuk aydır doktorum başka ürünler verdiği için kullanmıyordum ama bitireyim şişeyi diye kullanıyorum bu ara. (gizlinot: günde tek sefer kullanırsanız baya uzun süre gidiyor bu arada)

  19 eylül 2015 00:44 19 eylül 2015 00:44


  8. Cildim biraz daha yağlanmaya meyilli ilen kullandığım tonik. Fena değildi. Ama hassas cildimi kizarmaktan alıkoyamadı. Gözenekleri yok etsin diye bir beklentiye girmemek gerek belki cok cok az kucultuyor olabilir ama farkettiğini söyleyemem. Beni cok etkilememiş ki bir daha almadım.

  21 kasım 2015 20:02

  9. effaclar jeli kullandığım için aldığım tonik.

  aşırı derecede yağlı yüzümü sakinleştirmek yerine daha da yağlanmasına neden olmuştur. içinde alkol var, toniklerde alkol her zaman kaçınılması gereken bir madde değil ama bu tonikteki agresifliğin sebebinin alkol olduğunu düşünüyorum. sıkılaştırma ve soyma gibi özelliklerini de kullandığım 2 ay içinde gözlemlemedim. effaclar serisinin hayal kırıklığıdır bence bu tonik.

  30 kasım 2015 17:16

  10. uzun zamandır kullandığım tonik.

  öncelikle uzun süreli kullanmama rağmen gözenekleri sıkılaştırma etkisini göremedim. ilk olarak cildimi temizleme jeliyle temizledikten sonra kullanıyorum ve pamukta hala bir kir görüntüsü olabiliyor. bu yüzden cildimi bu tonik sayesinde daha temizlenmiş hissediyorum. içinde alkol var evet. ama yağlı citler için bence pekte sorun değil. cilde mat bir görünüm kazandırıyor ve sivilcelerin kurumasına yardımcı oluyor. mikro-soyucu özelliği ise mesela cildimde dönem dönem bazen kabuklanmalar olabiliyor aşırı soğuktan. bir pamuğa bu toniği döküp uyguladığımda o kabuklanmayı tamamen alıp götürmesede azaltıyor. yağlı ciltlerin seveceğini düşünüyorum. ama gözenekleri sıkılaştırmak için bir tonik arıyorsanız, o tonik bu tonik değil.

  4 ocak 2016 00:36