sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (16)
 • medya (0)

1. ikisi de high end markalar ancak sanki makyaj malzemesi olarak EL döver, cilt bakımı olarak bence ikisi de eşit kalitede.

30 mart 2018 16:31

2. lancome markasına ait gözaltı kapatıcıları favorim genelde ama gelin görün ki maskaraları berbat. (benim kirpiklerimde öyle en azından)

Estee lauder'ın ise rujlarını beğeniyorum. Onun dışında ürününü denemişliğim yok sanırım.

30 mart 2018 16:43

3. Nemlendiricisi, temizleme mendili, ruju, rimeli, advanced night repair i ile estee lauder in alacağı karşılaştırma.

Lancome hypnose drama kirpiklerimi yapıştırdı, kohl crayon göz kalemi akma yapıyor ama bi facil temizleyicisi çok güzel.

30 mart 2018 20:43

4. Nemlendiricisi, temizleme mendili, ruju, rimeli, advanced night repair i ile estee lauder in alacağı karşılaştırma.

Lancome hypnose drama kirpiklerimi yapıştırdı, kohl crayon göz kalemi akma yapıyor ama bi facil temizleyicisi çok güzel.

30 mart 2018 20:43

5. Başlığı kim açtıysa yanacıklarından öperim çünkü bunu ben de hep düşünmüşümdür ve karar verememişimdir. Ama ben Estee Lauder cıyım herhalde ondan benim için kazanan o dur :) lancome genelde maskaraları iyi bence ama Estee Lauder genel olarak iyi. Ben küçükken annem genelde bu markalardan alırdı malzemelerini ve çoğunluğunu Estee Lauder oluştururdu ki annemin cilt kızarmaya ve alerjiye meyilli demek ki alerji de yapmıyor gönlümün sultanı :) 

Ama keşke ikisi de cruelty free olsa ne güzel olurdu. Belki de ilerde ...

31 mart 2018 03:13

6. tam da kendi online alışveriş sitesi olduğu için ve alışverişlerde bol bol sample verdiği için estee lauder diyecektim ki "gönder"e basmadan önce "du bi bakiim" dedim. anaaa o da ne; lancome da (link: https://www.lancome.com.tr site) açmış meğer.

şimdilik oyum estee lauder'a çünkü lancome markasına ait sadece 1 adet beğenmediğim ruj varken; estee lauder'a ait parfüm, cilt bakımı, makyaj malzemelerinden genel olarak memnun kaldım. ama lancome'un da eminim çok güzel ürünleri vardır.

31 mart 2018 11:35

7. ah buna bir de 'vs ysl' eklenseymiş diye hayıflandığım karşılaştırma konusu. 

şahsen esteenin parfümünü, kalemini, maskarasını, makyaj temizleyicisini kullandım. parfümden memnun kaldım, maskarayı hediye ettim, kalem öyle sert ki vereceğim kişiye kıyamadığımdan hediye dahi edemedim, tam boyutuyla öyle duruyor, makyaj çıkarıcısı da iyiydi yani bi fark görmedim ucuz ürünlerle arasında.

lancomeun ise elimde energie de nuit kremi var. elimdeki caudalie bitince başlamayı planladığımdan bir fikrim yok. maskaralarından bir tane beğendiğim var ama nasıl desem, o parayı sahiden vermek gerekir mi emin değilim.

fondötene gelince. ikisinden de fondoten satın almadım, defaatle deneyip almamaya karar verdim. lakin bu,benim fondoten tercihimle alakalı bir şey. armani maestro, dior nude air seven kullanan biriyim. double wear sevmemem normaldir diye düşünüyorum.

fakat ysl den hiçbir şey kullanmadım. 3ünü de kullanan süslüler olsa da 3ünü kıyaslayıpölçüp tartsa çok isterdim doğrusu. 

31 mart 2018 12:10

8. Benim açımdan estee lauder. Kozmetik bağımlısı olarak ikisinin de bir çok ten ürününü denedim ve uzun süreli kullandıklarım da oldu. Ama ben ten ürünlerini yorumlamayı tercih ediyorum.

Lancome teint idole tam kapatıcılık  veren ama maske görünümü veren bir fondoten. Yüzünüzde o ağırlığı hissediyorsunuz. Tonlarında pembelik  de diyemem garip bi kırmızılık var. Ne zaman kullansam olumsuz yorum aldım. Ve en en kötü yanı lancome ürünleri çok parfümlü ben de aylrca geçmeyen kistik sivilcelere sebep oldu hangi ten ürününü kullandıysam.

Estee lauder double wear uzunca bir süre çok severek kullandığım fondotenimdi. Ne bir sivilce ne siyah noktaya sebep oldu. Kapatıcılığı da çok güzeldi. Dior fondotenler gibi oksitlenme sorunu da yok.Yeni maceralar için farklı ürün denemeye devam ediyorum. Ama evde hep bi şişe vardır. Yüzünüze zamk gibi yapışır siz çıkarmadıkça çıkmaz. Ama bence çok yapay durmuyor sürüş şekliyle alakalı olabilir.Bendeki ton 1N2 ECRU diye geçiyor. en açık tonlarından fakat çok doğal. Genelde standda olmaz testerı. Hatta çoğu çalışan böyle bir renkten habersizdir. Ben ısrar ederim fondotenlerin olduğu çekmeceye bakar mısınız, var böyle bi renk diye ve orda çıkar:)

Bir süslümüz ysl i de yorumlasanız demiş. Ysl fusion ink fondoten daha önce hiç bir fondotende görmediğim bir yapıya sahip. Müthiş tam bir kadife. Hiç sivilce yapmadı o da. Bi denemelisiniz. neden popüler olmadığını anlamadım bir fondoten bağımlısı olarak. 

31 mart 2018 13:15

9. lancome’un bir nemlendiricisi annemin yüzünde ciddi bir tüylenme yaptığı için, ( tabi bu olay ben küçükken oldu) markaya karşı hep ön yargım var. hiçbir makyaj ürünü de ilgimi çekmedi. parfümünü de kullanmadım. o yüzden estée lauder diyeceğim. sadece modern muse için bile estee lauder kazanır bence <3

31 mart 2018 13:34

10. Sırf cushion allığı için lancome diyeceğim karşılaştırmadır. In love glossları, rujları da çok başarılıdır; maskaralarına bayılmasam da kalitelidir, akma dökülme alerji yapmaz. Keşke ten urunlerinde en açık renkler bariz turuncu durmasa. Estee lauderın overrated olduğunu düşünüyorum, victoria beckham serisi dışında hiçbir ürününden memnun kalmadım. O seri de çok pahalı gerçekten bi aura gloss bir de mercury aydınlatıcıyı kapabildim ve Ancak yazın kullanırım.

31 mart 2018 15:21 31 mart 2018 15:21