yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  • girdiler (1)
  • medya (0)

  1. Atıksız, sürdürülebilir ambalajlı, bitkisel, deneysiz ve minimal içerikli doğal kozmetik markası. Üstelik yerli, üstelik bir kadının, bir annenin eseri, üstelik ulaşılabilir fiyatlarda.

  1.5 yıldır aralıksız ve neredeyse alternatifsiz olarak kullandığım ürünlerinden reklamsı abartılı övgülere girmeden, ama memnuniyetimi de gizlemeden biraz bahsetmek isterim;

  .

  * katı şampuan: öncelikle ürünü kullanmaya başlamadan önceki saçlarımın durumundan biraz bahsedeyim. saçlarımı 13 yıldır 20-25 günde bir boyuyordum. Boyanın rengi daha uzun süre canlı kalsın diye de renk koruyucu saç bakım ürünleri kullanıyordum. Saçlarım bu rutinden pişmaniye kıvamına gelmiş; ince, kırılgan ve hızlı dökülen bir haldeydi. Ne yaparsam yapayım hızla kelleşen ve sağlıksızlaşan saç derime çözüm bulamaz olduğum bir anda bir instagram storysinde mabinu katı şampuan ile tanıştım. Erişilebilir ve temiz içerikli olması çok hoşuma gitti. Deneysiz, vegan ve atıksız olmasına da vuruldum ve hemen sipariş ettim. Saç dökülmem birkaç kullanımda tamamen kesildi. Kaşıntı ve döküntülerim geçti. Saçlarımı çok sık boyadığım için katı ürün yüzünden keçeleşeceğini, renginin solacağını düşünmüştüm o da olmadı. Çok kolay köpürüyor, tek yıkamada saç derisini tertemiz yapıyor ve çok da kolay durulanıyor. Dolayısıyla şampuanı arıtmak için 45 dk boyunca duşun altında kafamı çitilemem gerekmiyor. Üstelik normalde 2 günde yağlanan saçlarım artık çok daha geç kirlenmeye başladı. Tek bir falsosu yok cillop gibi ürün. Var oldukça alternatif aramam.

  .

  Katı saç kremi: Saçlarımın uç kısımları boyadan ve biraz da genetik yapıdan dolayı çok ince ve dolaşmaya meyilli. Katı şampuan saçımı kurutmamış olsa da kolay taranabilmeye bir katkısı olmamıştı. O yüzden krem alternatifi bi ürüne ihtiyaç duymuş ve bunu denemiştim. Ürün saçı çok güzel nemlendiriyor. Sabunlar gibi iki üç kez fıtı fıtı uçlara sürüp bekletiyorum sonra yıkıyorum. Yapışkan/yağlı his bırakmıyor, sırt sivilcesi yapmıyor (bazı saç kremleri üst kol, omuz ve sırtta yapıyordu benim için önemli bi kriterdi o yüzden) ayrıca ömrümde denediğim en bereketli ürün diyebilirim. 2-3 ay diyor. Ben ki litrelik sıvı saç kremlerini birkaç haftada bitirirdim genelde. Alın, aldırın anacım.

  .

  Dudak balmları: dudağın üzerinde yoğun, yapışkan bir katman oluşturan, kuruyup çizgi çizgi çatlayan rujlardan bıkanlar bu ürünler tam bize göre. Karton ambalajda satılıyorlar. Aşırı yoğun renkleri yok, renkli nemlendirici gibi düşünülebilir. Yapıları şahane, sürümleri kolay.

  .

  Far: kremsi yapıda ve yoğun pigmentli ürünler. Özellikle de tekli kullanmak için biçilmiş kaftan. Kolay kolay dağılmıyorlar. Tozutma yapmaması açısından çok güzel, ama birden çok ürünü dağıtarak ombre geçiş sağlamak isterseniz bu iş için pek uygun olmayabilir.

  .

  Lip cheek eye 3in1: çok amaçlı pembe-kızıl-kahve renk skalasında yoğun krem yapıda ürünler. Minnak cam kavanozda geliyor, sürümü yumuşacık. Dudak ve yanakta duruşları çok iyi. Ama benim gibi düşük, kuru göz kapaklıysanız far olarak kullandığınızda çizgilere dolabilir.

  .

  Beauty stick gözenek bulanıklaştırıcı: meraktan satın aldığım ve hiç bir beklentiye girmeden kullandığım bir üründü ama aşırı beğendim. Stick formundaki güneş kremleri gibi bir yapısı var. Gözenekleri gerçekten blurluyor ve çok iyi bir makyaj bazı görevi görüyor. Fondotenin pul pul olmasını engellediği için çok seviyorum. Bir de dönem dönem dudak kenarlarım aşırı kuruyor ve ne yapsam kabuk görüntüsünü geçiremiyorum. Böyle durumlarda bu arkadaş kurtarıcım oluyor.

  .

  Hem temiz içerikli, hem doğaya saygılı, hem de gerçekten kaliteli ürünler. Denemek isteyenler için markanın kendi web sitesi: https://www.mabinu.shop/

  (Trendyol ve shopier hesapları da var.)

  25 şubat 00:02