yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  5.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (33)
  • oylar (7)
  • medya (3)

  1. Veluxe pearl yapıda, yumuşak, pigmentli çok çok tatlı ışıltı bir bakır kahve.

  Siyah kalem ile özellikle yeşil/ela gözlerde duruşu muhteşem.

  6 eylül 2014 22:28

  2. Aşk yaşadığım muhteşem oturu kızıl bakır fardır. Bir far kahverengi göze bu kadar mı yakışır efendim. Göz kapağına yoğun olarak uygulayıp katlanma bölgesinden yukarı doğru bir karıştırma fırçasıyla dağıttığınızda mükemmel olur. Üzerine incecik bir eyeliner ve bol maskarayla sizden güzeli yok.

  28 haziran 2015 22:20

  3. İçindeki kızıl ışıltılar yüzünden "acaba gözlerimi yorgun gösterir mi?" diye düşünsem de gözlerimi karartıp aldığım ve rengine bayıldığım bir far. Özellikle fırçayı biraz nemlendirip göz kapaklarına bu farı uygulayıp daha soğuk bir kahverengi ile gölge yaptığım zaman gerçekten çok hoş bir göz makyajı ortaya çıkıyor. Kendisine çok benzeyen bir The Balm farı var. Adını hatırlayınca burayı editleyeceğim.

  Edit: (yazar: gevrek ) sağolsun hangi far olduğunu hatırlattı. The Balm-Racy Kacy idi bahsettiğim far.

  29 haziran 2015 08:04 29 haziran 2015 09:00

  4. embark rengiyle dış köşelere hafif gölge oluşturup göz kapağımın tamamına özellikle dış köşelerine doğru yoğun uygulama yapıp maskarayla bitirdiğim bu günkü göz makyajımın ana rengi. resmen bayıldım. bakır kızıl yansımaları olan bir kahverengi,bende daha çok kızıl gibi durdu ama yapısı mükemmel. fırçanın ucuna hafifçe almak yetiyor asla tozutma dökülme yapmıyor. gerçi ben altına balmın far bazını da uyguladım direkt kullanıldığında nasıl durur bilmiyorum ama aşık oldum resmen. mac taupe ruj ve soleil tan de chanel bronzerımla mükemmel uyum sağladı.

  17 eylül 2015 13:29

  5. kendisine aşığım. en sevdiğim farım valla. çoğu zaman üşengeçlikten tek renk süren bir insanım ve çoğunlukla da bunu sürüyorum. bir de maskara, al sana bir çift güzel göz. üstelik hafif sürünce ayrı, yoğun sürünce ayrı güzel oluyor.

  6 ekim 2015 09:13

  6. kullanmaya kıyamadığım kızıl-kahverengi tonlu mac farı. en sevdiğim mac farları arasında olan antiqued bence her renk gözde çok güzel duruyor; ama özellikle mavi gözdeki duruşunu çok beğeniyorum. kalıcılığı güzel ve altına daha kremsi sıcak bir renk ile baz oluşturup üstüne antiqued sürerseniz renk kendini iyice belirginleştiriyor.

  alt kirpik diplerine sürerken rengi biraz daha soğuk bir kahverengi ile desteklerseniz gözleriniz yorgun görünmüyor.

  ben bu farı kullanarak makyaj yaptığımda göz pınarlarına aydınlatıcı sürmek yerine kırmızı-bakır bir renk olan mac copperingi güzelce sürüyorum birbirlerine çok yakışıyorlar ve bakışları derinleştiriyorlar.

  elinizde bu tip kırmızı tonlarda bir far varsa söylediğim şekilde göz pınarlarınıza uygulamanızı öneririm süslüler.

  6 ekim 2015 09:19

  7. far bazından sonra tüm göz kapağıma antiqued uygulayıp the balm nude tude paletteki sleek rengiyle (başka bir koyu kahverengi far da olur pek tabii) dış köşelere derinlik katıyorum, sütlü kahverengi bir farla (ben bunun için the body shop honey bronzer'ın 01 rengini kullanıyorum) crease bölgesini karıştırıyorum. alt kirpik dibime de yarısına kadar sleek'ten biraz geçiyorum. üst kirpik diplerine ince bir hat şeklinde, yine acı kahve bir kalem uygulayıp hafifçe dağıtıyorum. rimelimi ise kirpiklerimi uzatacak şekilde değil, dolgun ve hacimli gösterecek biçimde sürüyorum çünkü farı gölgelemesini istemiyorum. doğal ama kusur belli etmeyen bir ten makyajı yapıp dudaklarıma sadece essence'in in the nude kalemini sürüyorum.

  bu makyajın yeşil gözleri şaha kaldırdığını bizzat deneyimledim ve tabii ki makyajın starı mac antiqued idi.

  8 ekim 2015 16:43 8 ekim 2015 16:44

  8. Kışın asla vazgeçemediğim sadece hafif bir gölgelendirme ile muhteşem duran far. İçerisinde bol miktarda kızıllık ve altın tonu içeriyor. Pigmentasyonu, yapısı gerçekten çok güzel. Sürdüğünüzde fırçayla çok kolay dağıtılıyor ve rengini tam da gördüğünüz gibi veriyor. Özellikle yeşil ve ela gözlerde inanılmaz güzel duruyor. Gece makyajı gibi yapmış durmadan gündüzleri de smokey eye'de tercih edebileceğiniz bir renk. Bence henüz sahip olmayan süslülerin makyaj koleksiyonunda mutlaka olması gerekir :)

  2 aralık 2015 13:30

  9. Tek başına bile sürüp dağıtıp çıkmalık bronz renkli far.

  3 aralık 2015 12:49

  10. 4-5 aydır benim olan kızıl kahve tonlarında, yumuşak yapılı, çok tozutmayan bir far. özellikle gözlerin köşelerine buğulu şeklinde uygulanırsa sarışın ya da kızıllara inanılmaz yakışacağını düşünüyorum. Fiyatı bir far için yüksek de olsa muadil olarak başka bulamadığım için en son dayanamayıp aldım. Ya da ablam dilime dayanamayıp hediye etti diyelim.

  3 aralık 2015 13:48 5 aralık 2015 12:29