yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.7
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • oylar (6)
  • medya (4)

  1. mac'in amplified serisinden, kahve alt tonlu kopkoyu kırmızı ruju.

  kendisi benim mac'ten aldığım ilk ruj olup viva glam 1 o sırada koleksiyonda ve tek satılmamakta olduğu için mecburen bir şekilde matlaştırırım ümidiyle alınmıştır. zira rengini çook beğenmiştim:) tam aradığım, koyu, tok, mat olsaydı günlük çok rahat kullanılabilecek bir kırmızıydı.

  ancak amplified serisine has o yumuşak kremsi doku ve muazzam pigmentasyon sağolsun, günlük kullanmak neredeyse imkansız bu ruju, çünkü üzerine gloss sürmüşçesine parlıyor dudakta:)

  sürümü çok kolay çünkü yapısı çok yumuşak, neredeyse eriyecek diye korkuyorsunuz. bunun yanında tek sürüşte çok fazla renk veriyor olması da cabası. ama bunun bir dezavantajı var, o da bulaşmaya çok çok müsait olması. en ufak bir dudağa darbede her tarafınıza bulaşacağından emin olabilirsiniz, o derece dudağa oturmayan kaygan bir ruj. ağzınızı açıp kaparsanız bilin ki dişinize bulaştı:D

  bunların üstüne bir de kalıcılığının çok kötü oluşu eklenince, rengine rağmen yapısı yüzünden almaya değer bir ruj değil benim için, ayrıca makyaja dair ilk pişmanlıklarımdan biridir.

  bendeki duruşunu görsellere ekleyeceğim.

  20 ekim 2015 19:06

  2. Benim de bir süredir istek listemde olan rujdu. Şimdi buradaki yazıları okuyunca, bilemedim. Vazgeçiyorum o zaman, kırmızı rujun sabit durmayanı adamı rezil edecektir zira.

  21 ekim 2015 10:43

  3. bahsedilen ruj hakkında hiçbir fikrim yok da yazılanlara bakılırsa dişe de bulaşır bu gibi geldi bana allahım evlerden ırak

  21 ekim 2015 12:33


  4. mat yapılı alternatif olarak da viva glam 1 gösterilebilir. gerçi bir tık açık kalıyor.

  ya da peçeteyi dudaklarınızın arasına alıp bastırın ve bu şekilde bir kaç kat uygulayın. daha mat ve kalıcı olacaktır.

  renk çok çok güzel yalnız. özellikle olive'lere tavsiye ederim.

  13 ocak 2016 10:07

  5. şu iki şekilde uygulayınca hayatımın her anına uygun bir ruj elde ediyorum. zaten hep çantama atıyorum, ne kalem gerekiyor ne gloss:

  dudaklara hafif tampon hareketlerle uygulandığında doğal ve kalıcı bir pembelik veriyor, lip stain gibi oluyor. ben günlük bu şekilde kullanıyorum.

  gece dışarı çıkarken de normal uyguluyorum. eşit ve göz alıcı bir renk veriyor, bulaşmıyor ama dişleri birazcık sarı gösterebiliyor. ben dudaklarımı daha büyük göstersin diye koyu nude bir ruju dudağımın ortasına sürüyorum. parmaklarımla azıcık dağıtınca hiç dikkat çekmiyor, benim ince dudaklarımı daha dolgun gösteriyor.

  20 eylül 2016 18:15

  6. Tamamen bambaşka bir amaçla gittiğim fakat orada görünce vurulduğum ruj. Ah keşke o ıslaklığı olmasa ya da bu rengin matı olsa. Yazın bronzlaşınca sürüyorum o kadar da parlamıyor gibi, peçeteyle tek katı almak da güzel bir alternatif süslüler.

  12 ekim 2016 08:15

  7. Mac' in diğer kırmızılarının gölgesinde kalmış olan rujdur. Kahvelik içeren koyu bir kırmızı. Chili' nin daha koyusu ve daha kahvesi, ama o kadar turunculuk barındırmayanı. Yine de sarı alt tonda kendini daha iyi gösterecektir.

  4 haziran 2018 21:43


  8. mac markasının amplified serisinden, kahve alt tonlu kopkoyu kırmızı ruju. Hatta bende bordo kahve arası duruyor diyebilirim.

  Mac hot tahiti arayışı ile girdiğim mağazadan rengini benzeterek satın alıp çıkmıştım. Ancak rengi sadece ve sadece tüpte benziyor diyebilirim. koyu, tok olması ile günlük çok rahat kullanılabilecek bir kırmızı bordo kahve arası bir renk.

  amplified serisi, kremsi bir yapıya sahip olduğu için tek sürüşte dudağa rengi kolaylıkla transfer ediyor. Sürümü çok kolay, yapısı yumuşak olduğundan gün içerisinde dişlerim de nasipleniyor rujdan. Hatta o kadar yumuşak ki su içtiğim bardaktan bile dudak kenarına transfer olarak batman karakterindeki joker dudağına benzetmesi olası.

  Kalıcılığı uçan kuşa bile bulaştığı için tabi ki yeterli değil. Rengi ise tok bir renk olmasına ve beğenmeme rağmen yapısı nedeniyle günlük olarak kullanılmaya elverişli değil bana göre.

  Güncel fiyatı 95₺ olduğunu da eklemeden geçmeyeyim.

  ilgili medya:
  2
  19 mayıs 2019 21:32

  3

  9. Sürümü oldukça yumuşak,tek katta rengini veren,hafif parlak bitişli bordomsu ruj.Ruj çok çabuk transfer oluyor,hatta siz birşey yiyip içmeseniz bile kendiliğinden rengi silinip soluyor,sık sık tazelemek gerekiyor.Bu pencereden f/p oranı düşük diyebilirim.Ama ben kırmızı ruj bağımlısı olduğum için her türlü beğendim,orası ayrı

  25 eylül 2019 22:00