yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  0.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • oylar (0)
  • medya (1)

  1. vişne çürüğü üzerine yanardöner mavi pigmentlerden oluşan bir renge sahip ruj. gördüğüm andan beri vurulmuştum, indirim olunca satın aldım. incelemeleri okuduğumda yeterince opak olmadığını okumuştum; ben de aynısını deneyimledim. dudak rengini tamamen örtmesi için 3 kat kadar sürmek gerekiyor. gün ışığında kullandığımda (gizlinot: yani odamda sürünce asdfghj) aldığım renk tam olarak (link: http://volleysparkle.weebly.com/uploads/1/6/4/7/16477952/img-4800.jpg?735 şu).

  mac'ten sadece 4 ruja sahibim. diğer üçü ile kıyasladığımda ortada 60 tl edecek bir kalite göremedim, ama benzerini bulamayacağım bir renge indirimle sahip olduğum için değdiğini düşünüyorum.

  bir de dudaklarıma siyah ruj uyguladıktan sonra, bu ruju dudaklarımın için kısımlarına bolca sürerek ombre görüntüsü yaratmayı çok sevdim. kesinlikle bir gece makyajında bu kombinasyonu severek kullanırım. (gizlinot: güzel bir ışıkta fotoğraf yakalayabilirsem görsek eklerim)

  26 aralık 2016 18:52 26 aralık 2016 18:53

  2. duochrome (?) diyebileceğim, ilk mac rujum. muadili yok. disko disko bir renk, henüz hem cesaret edemediğimden hem de kullanımı zor olduğundan sürüp dışarı çıkmadım ama evde sürüp kendimi izliyorum ahaha.

  kullanım zorluğuna ilişkin bir mua'nın tavsiyesine göre, içindeki mavi, yeşil ya da bakır-bordo tonlardan birindeki bir ton kalemle dudakları önce çerçeveleyip ortayı boş bırakacak şekilde boyadıktan sonra uygulanması hem farklı sonuçlar veriyor (ombre etkisi) hem de kalıcılığını arttırıyor. yapısı düşününce böyle kullanmak şart çünkü dudak kenarlarından hemen atma, dağılma yapıyor. yine de hastasıyım.

  6 ocak 2017 22:55

  3. uygularken dudakta eşit dağılım gösteremiyor bir türlü bu yüzden farklı dudak kalemleri ya da rujlar ile karıştırılarak (kahverengi, taupe tonlar vs. size kalmış) desteklenebilir. duochrome etkisi gerçekten çok güzel, içindeki simler birazcık sert ama rengine değer.

  25 ocak 2017 00:31 25 ocak 2017 00:32


  4. Bugün Mac'te deneyip aklımı çıldırdığım (evet) ruj. Şu an akışta görmem de bir işaret olmalı lol. Hani wnw confort zone paletteki şu meşhur farın ruj hali gibi, hatta bugün lip gloss ve o farla aynı sonucu aldım, ama dışarda tazeleyebilmek adına almak lazım

  25 ocak 2017 01:38

  5. Üstteki girdimden sonra sorduğum dördüncü Mac'te de bulamayınca (İstiklal Caddesi) şubedeki kız online'da bulabilirsem oradan almamı, öteki türlü bulmamın çok zor olduğunu söyledi, bugün de kargom geldi. Frost yapıda, vişne çürüğü üzerine mavi simleri var, gördüğüm en farklı rujlardan. Vişne çürüğü bir dudak kaleminin üzerine ayrı güzel duruyor tek başına ayrı güzel. Tek eksisi ruju sildikten sonra ağzımın etrafında mavi mavi simler kalması, hatta bunlar öpünce erkek arkadaşımın yanağına bile geçmiş hshsh

  16 şubat 2017 02:14 16 şubat 2017 02:15

  6. club farın ruj hali gibi bir şey ele swatchlandığında :)

  16 şubat 2017 10:36

  7. alnıma kadar mavi sim oluyorum ama sürmeden duramıyorum, takasla geldi.

  16 şubat 2017 11:21


  8. Ben bu rengi wet n wild farla da yaparım ki dedim görünce. Evet farları arada nemlendirici az renk veren bir ruj üstüne sürerek de kullandığım oluyor. Bkz:içimizdeki öğrencilik

  16 şubat 2017 12:44

  9. Böyle farklı bir rujun moda olması (ki hala tam olarak olmuş da değil) benim çok uzun zamandır beklediğim bir şey açıkçası. Makyajla yapabileceklerinizin sınırı yok, özellikle artık ülkemizde atıyorum sarı eyeliner, siyah ruj tarzı renkli kozmetik ürünleri daha ulaşılabilir olduğundan beri. Günlük hayatında mutlulukla siyah, mavi ruj kullanan biri olarak söylüyorum (ki fatih'te oturuyorum, ki aldığım yorumlar umrumda değil) umarım eskiden abes bulunan fashion color saçlar gibi bu tarz makyaj ürünleri de kanıksanmaya başlanır. Sadece bir tane yüzümüz var, neden her gün aynısını görelim? Neden yeni şeylere açık olmayalım? Bu güzel bir şey arkadaşlar, yeni şeyler denemek gerçekten çok güzel.

  16 şubat 2017 13:33 16 şubat 2017 13:35

  10. bayıldığım ruj. ki kendime bu renkleri pek yakıştıramam ve simli gibi rujları da sevmem ama bu farklı. bir kere her makyaja yakışıyor, sanki her makyajda farklı refleler veriyor. yansımaları harika ve aşırı pigmentli değil, bu yüzden ister gündüz tek kat sürüp hafif bir ışıltı verebilirsiniz ister gece iki üç kat sürüp yoğunlaştırabilirsiniz. ayrıca ben altına nude ve gül kurusu dudak kalemi sürüp üstüne uyguladım, harika oldu. wet n wild ın comfort zone paletindeki meşhur duokrom farla elde edilebileceği söylenmiş ki bence farklılar ama yine de denedim. far yeşil gri refleler veririken on and one da pembemsi mürdüm yansımalar da var. farla uygulama homojen olmuyor. sürünce dudağınızın belli yerlerinde yani kenarları ve dudak kıvrımlarında birikme yapıyor. bence aynı görüntü elde edilemiyor.

  16 şubat 2017 16:17