yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  5.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • oylar (3)
  • medya (2)
  5

  1. Ukteyi veren: @(yazar: enseignante)

  Mac'in yakın zamanda piyasaya sürmüş olduğu, powder kiss ailesinin yeni kardeşi seridir. Şimdilik 12 renge sahip ancak her mac serisinde olduğu gibi zamanla yeni renklerini piyasaya süreceklerini tahmin ediyorum. Benim elimdeki rengi, serinin şu anlık en soğuk tonlu olduğu iddia edilen rengi "over the taupe".

  Öncelikle yapısından bahsedeyim. Powder kiss serisine aşina olanlara tanıdık gelecek bir yapısı var. Yumuşak, kurutmayan, dudakta varlığı hissedilmeyen, hafif bir ruj. Renginin opaklığı bence yeterli ancak tek sürüşte hemen kendini gösteriyor diyemem. Bir iki kat sürmek gerekiyor. Bullet formdaki kardeşlerinin aksine şekerli bir tadı yok ve kokusu da klasik mac rujlarının kokusunda. 12 saat kalıcılık iddiası biraz komik olmuş. Bir şey yemezseniz kalır belki ama kalıcılığı ortalama bir ruj gibi diyebilirim. Klasik powder kisslere göre daha kalıcı. Öpücük testi yaptığımda gerçekten az bir bulaşma olduğunu görünce şaşırmıştım. Tabi bardak kenarına filan bulaşıyor ve gün içinde tazelemek gerekiyor. Bana yapı olarak klasik seriden daha kaliteli geldi. Klasik seri benim dudaklarımda asla sabitlenmeyen, sürekli yerinden oynayan ve dudak çizgilerime inanılmaz dolan rujlardı. Parça parça bir görüntü oluşuyordu bir süre sonra. Bu seride asla bu problemleri yaşamadım ancak gramaj olayını da göz önünde bulundurmak lazım. Bu ürün 2 gram ve şu anki indirimsiz fiyatı 360 tl. Klasik seri 3 gram ve şu anki indirimsiz fiyatı 320 tl.

  Renge gelecek olursak iddia edildiği kadar soğuk tonlu olduğunu düşünmüyorum. Diğer renklere göre daha soğuk tonlu olabilir ancak içinde kızıllık ve kahvelik barındırıyor. Bu sebepten soğuk tonlu dudak kalemlerinin üzerine kullanıyorum. Nyx'in mauve rengi dudak kalemi ile çok yakıştılar mesela. Seriye daha gönlüme göre bir renk eklenecek olursa almayı düşünürüm. Ürünün paketlemesi çok zarif olmuş. Elime aldığımda ya da çantaya attığımda şık duruyor. Dışının plastiği kaliteli ve bir ağırlığı var. Özen verilmiş bir paketleme olduğunu düşünüyorum.

  Üşenmezsem buraya görsel de ekleyeceğim.

  29 ağustos 23:26 29 ağustos 23:27

  5

  2. Son girdimde Mac'in bu yeni powder kiss serisinden mull it Over ile Brickthrough renklerini aldığımı yazmıştım rujlarım geldi ilk izlenimlerimi hızlıca yazmak istedim.

  Öncelikle ben rujların yapısına bayıldım gerçekten kadife gibi dokuları var. Mat ama nemli bir yapıya sahipler. powder kiss'lerin tüm kusurları velvet blur slim stick serisinde düzeltilmiş. Normal powder kiss rujların çoğu rengi elimde var bence tek katta rengini verme, opaklık ve kalıcılık yönünden serinin eksiklikleri var. Tüm bu sorunlar düzeltilmiş çok daha kalıcı, tek katta rengini veren opak hale gelmiş. Pigmentasyon çok daha kuvvetli. Bu yeni seri daha mat duruşa sahip dudağın ortasından silinip gitmiyor. Ambalajı da daha ağır ve kaliteli duruyor. Kalıcılıklarını çok başarılı buldum yedim, içtim saatlerce dudaklarımda kaldılar. Renkler öbür seriyle birebir diyebilirim ama dediğim gibi yapı ve doku olarak çok daha güzeller.

  Tek eleştirim gramaj olarak az ama pigmentasyon kuvvetli olduğu için uzun zaman gider diye düşünüyorum. O kadar beğendimki başta over the taupe olmak üzere bir kaç rengine daha göz koydum indirim beklemekteyim.

  1 eylül 14:13

  3. sorry not sorry rengine sahip olduğum ruj. yapısı gerçekten kadife gibi, dudak pürüzlerini belli etmiyor, dudağı net bir görüntüye kavuşturuyor. matlığı kurutacak cinsten değil. rengi turuncumsu ama kahvelik de barındırıyor, asla cırtlak değil tam ayarında. ben çok beğendim ama gramajı azaltmışlar. 

  normal powder kissler 3 gr iken bu rujlar 2 gr. maalesef. :(

  3 eylül 13:59


  5

  4. yapı olarak mac’in en beğendiğim ruj serisi bu oldu. mesela klasik rujları bile benim dudağımda ağırlık yapıyor yamalanıyor. bunda hiç ağırlık hissi yok, pürüzsüz duruyor ve hiç rahatsız etmiyor. kalıcılığı da diğer serilerine göre daha başarılı geldi. tabii bir şeyler yiyip içince siliniyor ama üst üste tazeleme yapabiliyorsunuz dudağı kurutmuyor. 

  bendeki rengi sheer outrage. tam olarak açıklandığı gibi greyfurt pembe, çoook tatlı bayıldım ben. başka bir rengini daha almayı düşünüyorum, gözüm sweet cinnamon’da. 

  bendeki rengi tam gözüksün diye flaşlı çektiğim için fotoğrafta çok neon durmuş. dudakta hafif neon gibi dursa da asla cırtlak bir renk değil tam ayarında. bunu da belirteyim. 

  ilgili medya:
  1
  10 eylül 20:24