yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • medya (0)

  1. sık kullanılmayan sıvı, stick ve krem ürünleri(özellikle ruj ve gloss'lar) buzdolabında saklamak.

  edit: bu girdiyi yazarken aklımda renkli makyaj ürünleri vardı. krem derken krem allık, krem far vs. demek istedim. yoksa cilt bakım kremlerinden ve aktif ajan içeren ürünlerden ben de emin değilim. sıvı fondöten de buzdolabında ayrışabilir mesela.

  18 kasım 2015 16:15 18 kasım 2015 17:11

  2. merak ettiğim bi konudur kendisi. bir ara bakım ürünlerimi buzdolabında saklıyordum. ürünü serin yerde tutmak şüphesiz zaman faktörünün ürün üzerindeki olumsuz etkilerini geciktirecektir. ancak bir de ürünün uygulanması gereken ideal ısı aralığı vardır gibi geliyor bana. acaba ürünleri soğuk uygulamak performanslarını olumsuz etkiler mi diye düşünmeye başlayıp buzdolabından çıkardım. tonik ve benzeri sıkılaştırma ürünlerinin soğuk olması iyi olabilir ama nemlendirici gibi kremsi ürünleri sanki soğuk uygulamak yanlış gibi hissediyorum nedense. tamamen kişisel çıkarım ve yorumdur. hangisi doğru bilemiyorum ben de. konu hakkında bilgi sahibi olan birileri başlığı aydınlatırsa çok sevinirim.

  18 kasım 2015 16:51

  3. ne sicak ne soguk olmasi lazim.. hele ki yaglarin nemlendiricinin sogukta bulunmasi uygulama etkinligi bakimindan olumsuz.. cogu ilaclari bile oda sicakliginda bekletebiliyorken.. buzdolabinda ruj saklamak mantigima sigmiyor.. gunes isiginin alninda beklemedikten ve surekli direkt isiga maruz kalmadiktan sonra gunluk kullanim disi olanlarin ; cekmecede saklanmasi kafi geliyor bana.. ayrica ;cogu magazada da maalesef sürekli spotlarin altindalar (gizlinot: makyaj malzemesi de biraz elimin altinda olucak canim.. ne o oyle.. o masayi bosunami düzdüm yani ben :)

  18 kasım 2015 17:06 18 kasım 2015 17:12


  4. Kremsi yapıdaki concealer/correctorların,jel eyeliner (buna kalem formundaki jel eyelinerlar da -örn avon supershock- dahil) ve rujların buzdolabında saklanması gerektiğini düşünüyorum özellikle de yaz aylarında.

  18 kasım 2015 17:15

  5. yazın evimiz aşırı sıcak olduğundan ben kullanmadığım fondöten ve rujlarımı buzdolabına koyuyorum. bozulduğuna şahit olmadım şimdiye kadar. oda sıcaklığı en uygun olanı ama 35 derece sıcakta saklamaktan daha iyi olduğu kesin. sonuçta bakteriler sıcakta ürerler. ve genelde yazın sıvı ürünlerimin kokuları değişir bu sebeple.

  kışın ise kapalı küçük çekmecede saklıyorum. kalorifer çevresinden uzak tutuyorum.

  fırçalarımı da videolardaki gibi açıkta tutmuyorum. kapalı kutuda saklıyorum. böylece üzerleri ekstradan tozlanmıyor.

  18 kasım 2015 17:23

  6. öncelikle bütün kozmetik ürünleri serin, nem olmayan ve ışıksız bir ortamda saklanınca gayet uzun ömürlü oluyor. ben genelde makyaj malzemesi olsun, krem, şampuan olsun her şeyi kapaklı dolaplarda muhafaza ederim. onun dışında yazın aşırı sıcaklarda ruj ve göz kalemlerimi buzdolabına koymuşluğum var. ojelerimi de aynı şekilde kapaklarını iyice sıktıktan sonra ışık almayacak bir çekmecede saklıyorum. 7 yıl dayanan ojem vardı mesela, sonunda bitmediği ve bozulmadığı halde attım. benim tecrübelerim bunlar çok basit kuru, serin ve karanlık ortam yeterli.

  1 ağustos 2018 09:58

  7. Ben ağzı sıkı kapanan teneke kutuda, serin sayılacak oda sıcaklığında saklıyorum. Teneke kutunun içine ilaçlardan, yeni alınan çantalardan vb. çıkan nem alıcı küçük poşetleri, tabletleri atıyorum. Böylece mümkün olduğunca nemsiz, karanlık ve havayla az temas eden bir ortam yarattığımı, çok da iyi ettiğimi düşünüyorum, umarım yanılmıyorumdur.

  25 ocak 2019 02:35


  8. Wet n wild rujlarını aldığım anda kapaklarına bir şey olmadan elektrik bandıyla sarıyorum. Nudelar için sarı, belirgin rujlar için de kırmızı elektrik bandı kullanıyorum.

  Sonuç çantama koyunca kapağı kırılmayan ve kapatmaya çalışınca kapağın kenarına bulaşan rujları görmediğim rujlar

  6 haziran 2019 00:33

  9. Odamda mini buzdolabım var. Fondöten, kapatıcı, ruj, tonik, miselar su gibi ürünleri en düşük soğuk ayarda burada muhafaza ederim. Uzun yıllar boyunca edindiğim tecrübe neticesinde bu tür ürünlerin serin yerde durmasının tazelik formunu yitirmeden kullanım ömrünü uzattığını düşünüyorum.

  20 şubat 2021 18:05