yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (18)
  • medya (0)

  1. göz yoran ya da kimine göre iyi manada "göz alıcı" çantalar üreten, benimse bir türlü sevemediğim çantacı. çantaların mutlaka orasında burasında desenler, altın ağırlıklı fermuarlar, bir süs bir kamaşıklık. henüz beğendiğim bir çantası olmadı. zaten mağazaya giresim gelmiyor ama seveni çok var. çünkü çantaları kaliteli anladığım kadarıyla. bence sadece cüzdanları güzel oluyor.

  (yazar: femme) uktesi.

  31 ocak 2017 16:22

  2. çoğu çantası kutu gibi fazla kalıplı olan marka.

  31 ocak 2017 18:27

  3. cüzdanlarında iki farklı kalite oluyor, biri diğerine göre çok daha uygun fiyatlı satılıyor. ben 3 ya da 4 farklı modelinden (bazıları hediye etmek amacıyla) satın aldım şimdiye kadar ve her zaman daha üst kalite olanlarını indirimde almaya çalıştım. 4 sene önce aldığım ve 2 sene kadar devamlı kullandığım cüzdanın derisinin hiç bir yerinde soyulmayı geçtim çizik dahi yoktu, ancak fermuarı bozulduğu için kullanmayı bırakmıştım. geçenlerde bir mağazasında alışveriş yaparken durumdan bahsedince getirin bir bakalım dediler ve fermuarını hiç bir ücret talep etmeden değiştirip verdiler.

  sonuç olarak cüzdanlarının kalitesini beğendiğim ve ürünlerinin arkasında durmalarıyla benden tam not alan firma

  31 ocak 2017 21:02

  4. İzmir şubesinde guess çantaları guess in kendi mağazasına göre daha pahalı satıldığından çanta almasam da renk renk çanta ponponu aldığım mağazalar. başka hiçbir ürününü kullanmadım. Ama ponponlara bayılıyorum.

  31 ocak 2017 22:11

  5. Kutu gibi kalıplı çantaları olduğu doğru ama bu benim için bir avantaj. Çünkü bazen sadece telefon, anahtar ve cüzdan koyuyorum yumuşak cantalarda kötü bir görüntü oluşuyor böyle cantalarda o sıkıntıyı yaşamıyorum. Ayrıca bana göre birçok markadan daha dayanıklı olduğunu düşünüyorum kullandıkları malzeme farklı olabilir.

  1 şubat 2017 17:56

  6. Kendimin çok severek kullandığım çantalardır. Annemin de benim yaşındayken aldığı çantalar hala taş gibi durur. 

  Ben gerçekten derisini, tarzını beğeniyorum. Daha çok yerde görmek isteriz. İstanbul’da optimum avmde var bildiğim kadarıyla. 

  3 eylül 2018 19:29 3 eylül 2018 19:30

  7. Bilkent ankuva'da çantalarını satan bir mağaza mı vardı yoksa direkt matmazel'in kendi dükkanı mıydı hatırlamıyorum, ama bu markanjn o zamanlar (sene 2004 falan) üzerinde şirin kız baskıları olan çantaları vardı. Bilkent'te çok tutulmuştu. Ben de orada görüp almıştım.

  Çok sonra kızılay sakarya'da bir mağazaları açıldı. Oradan da okul bitmeden önce 2-3 çanta beğenip almıştım. O zamanla çanta konusunda daha esnekti marka, sportive casual giyinenlere uygun şeyler de vardı. Deri çantaları çok da pahalı olmayan fiyatlara alıyordum. Üstelik kütüphaneden kiloyla kitap aldığım dönemde bu çantalar beni hiç yarı yolda bırakmadılar.

  Gel zaman git zaman matmazel çantaları sertleşti, kalıp gibi oldu ve eskisi kadar casual modellere rastlamıyorum.

  Aldığım çantaların başına da hep aynı şey geldi. Bir süre başka çantalara geçip bunları kenarda bıraktığım dönemin sonunda (1 yıl gibi) ne zaman elime alsam derisi un gibi dökülen çantalarım oldu. Deri kaplaması gövdeden ayrılıp elimi vurduğum yerde dağılıyordu. Hatta krem rengi vardı bir tane. Yaz geldi deyip yanıma aldığım gün lacivert elbisemi ben güneş yanığı deri dökmüşüm gibi kaplamıştı. Üç çantamda da aynısı oldu. Hatta anneme aldığım bir başka çanta da aynı şekilde deri döktü.

  Bu nedenlerle aslında iyi başlayan ilişkimiz artık mesafeli. Arada girip belki bana uygun modelleri vardır diye bakıyorum. Ama hem istediğimi bulamıyorum hem de aman alayım da idare etsin diyeceğim modellere deve yüküyle fiyat koyuyorlar. O nedenle benim için uzak durulası bir marka genel olarak.

  13 eylül 2018 15:49

  8. sözlükte hakkının pek verilmedigini dusundugum marka. zaranin nerdeyse pazar kalitesindeki cantalarina sirf zara diye dunya para vermek istemeyenlerin en azindan belli bir tarzi ve kalitesi olan matmazeli denemelerini tavsiye ederim. sezon fiyatlarini haketmedigini dusunurseniz indirimlerini takip ederek guzel fiyatlara guzel cantalarin sahibi olabilirsiniz.

  2 aralık 2018 16:59

  9. Buranın kendi çantalarının nedense orta yaş ve üzeri olduğunu düşünüyorum ve çoğunu beğenmiyorum. Üstelik modası geçmiş outlet çantaları bile ortalama 90-200 arası. O fiyatlara indirimli mangodan çok daha güzel ve güncel cantalar alınabilir. Fakat gün ortamlarında matmazel havası denen de birşey varmış teyzem söyledi. Kalitesini bilemem ama modelini begenmedigim çantanın kalitesine bakmam bile.

  2 aralık 2018 19:24

  10. açıkçası her modelini sevdiğim ve beğendiğim söylenemez, evet gerçekten bazen çantaları kalıp gibi ve biraz da orta yaş sınırına hitap edebilecek tarzda.

  Ancak Temmuz ayında annemin doğum günü için ona buradan bir çanta aldım, yanlış hatırlamıyorsam 300 TL gibi bir fiyata. Verdiğim para helali hoş olsun, annem her gün kullanıyor (ben de arada ondan alıp kullanıyorum :P ) Mıknatıslı bir yeri var, normalde mıknatıslı çantalarımızın hepsi 1 ay sonra çalışmaz, götürürüz tamire. Bu çanta sapasağlam. Çokta orta yaş sınırı gibi durmuyor, bende severek kullanıyorum.

  3 aralık 2018 12:18