3.1
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (187)
  • oylar ()
  • medya (4)

187. Ürünü aldığım ilk zamanlarda hiç ama hiç beğenmemiştim. Yapısı çok kuruydu, göz kapağımda pütür pütür duruyordu, üzerine sürdüğüm farı karışmamış ve kirli gösteriyordu. İçerisine yüz yağı damlatarak sürmeyi denedim, bu seferde düzgün sabitlenmedi, bir süre sonra birikme yaptı. Tabii ki pes etmedim, çabalarımın sonucunda doğru uygulamayla güzel bir sonuç aldım.

Ecotools'un airbrush kapatıcı fırçasına çok az ürün alarak ince bir kat olacak şekilde göz kapaklarıma iyice yayıyorum. Aynı işlemi tekrarlıyorum ve en sonunda yüzük parmağımla ürünü oturtuyorum, ürün parmak ısımla beraber bütünleşmiş oluyor. Ben en iyi uygulamayı bu şekilde elde ettim. Ne yağlı ne kuru olan göz kapaklarımda sabitlemediğimde 7-8 saat hiç oynamadan yerinde duruyor. Yağlı göz kapaklarına sahipseniz ince yapılı bir ürünle sabitlerseniz daha kalıcı bir sonuç elde edeceğinizi düşünüyorum.

20 ekim 22:57

3

186. Sabitlenmiyor. Ben böyle ürünlerin üstüne pudra geçmeyi sevmiyorum. Onun yerine kapatıcıyı sabitlerim. Ne saçma iş bu.

20 ekim 19:11 20 ekim 19:20

185. Yapısının kuru olduğuna dair yorumlara katılıyorum. Fakat benim göz kapaklarım yağlı olduğu için bende kötü durmuyor. Kahverengi göz kapaklarımı çok güzel aydınlatıyor sağlıklı görünüyorum. Makyaj yapamadığım zamanlarda sadece bunu sürüp çıkıyorum.

20 ekim 15:37


184. Süslüler toplanın yamacıma anlatıyorum! Şimdiii birçok kişinin şikayetini okudum, sürülmüyor, çok kuru, parça parça oluyor vs. Kendi yöntemlerimden bahsedeceğim size, isterseniz bir denersiniz.

İlk olarak, bu kaşık fırçalar var ya hani (gizlinot: Anladın sen onu) onun far sürmek için yapılmış boyunu kullanıyorum, ürün kavanozunun içine pıt pıt batırıyorum, zaten fırça sert olduğu için hemen ucuna alıyor. Sonra göz kapağıma ortadan dışlara doğru badana yapar gibi hars hars dağıtıyorum ve voila! Ne parçalanma ne kuruma oluyor.

İkinci olarak (ki bu yöntemi sabah 6'da iş için makyaj yaparken "du bakalım nası olur acaba yaa" diyerek buldum) beauty blender! Ya da bildiğiniz nemli makyaj süngeri... Kavanozun içine hafifçe batırıp (gizlinot: Aman dibini sıyırır gibi değil bak) sağa sola bir iki çevirdim sonra concealer uygular gibi pıt pıt göz kapağıma uyguladım ve sonuç muhteşem! Fırça yönteminden daha çok sevdim ve sizlerle paylaşmak istedim.

20 eylül 20:24

183. Göz kapaklarımda pütürleniyor böyle kuru kuru duruyor.Fazla alırsanız daha da beter oluyor tabi ki.Az az alıp tampon hareketlerle uygulayınca daha iyi oluyor.Biraz daha kullanıp kalıcılığını editlerim.

1 eylül 19:37

182. Adananın 35 derece sıcağında dahi yapısı yumuşamayan krem(?) far. Bir kere bu krem falan değil neredeyse taşlaşmış pudra. Catrice’in sert kıvamlı kavanoz kapatıcısı bile yazın kaymak gibi yumuşarken krem far olduğunu iddia eden bu ürün asla yumuşamıyor. Göz kapaklarıma sürerken canım acıyor. Aynı sorunu on and on bronze ve pink gold renklerinde yaşamadım. Serinin en gereksiz rengi creme de nude, o turkuaz mavi rengi bile bundan daha işlevsel kullanılabilir o derece. 

31 ağustos 23:38

181. Benim için de çok çabuk kurumuş olan fardır kendisi. Tenimde fazla sarı olduğunu düşünüyorum. Ben kendilerini corrector ve aydınlatıcı altına kullanmayı daha çok seviyorum. Çok amaçlı ve f/p ürünü benim için. Kurumasa herkese önerebilirim.

17 ağustos 19:02


5

180. Ben tüm color tattoo’larıma yaptığım gibi, alır almaz bir çubukla( kürdan vs) karıştırdım. Ne kuruluk kaldı ne başka bir şey. Normal halinden daha yumuşak. Yağ falan da koymadım. Ters bir şekilde saklıyorum. Far bazı olarak kullandığımda renklerin pigmentleri %70 artıyor resmen. Tüm gün de canlı kalıyor. Creasing yaşanmıyor. 

17 ağustos 14:06

179. bu ürünü gratis'e geldikten sonraki ilk indirimden almıştım. yani en az 1 yıl oldu. açmamıştım (koruma bandını bile açmamışım). bugün aklıma geldi, çıkarıp kullanmaya başladım. yapısı mac'in painterly'sinden daha ince gibi duruyor. rengi fazla sarımtırak geldi ama az miktarda kullanıp iyice yayınca sırıtmıyor. painterly kullanırken tedadüfen keşfettiğim; bu tür ürünlerin sıcak aylarda veya sıcak ortamlarda diyeyim performanslarının daha iyi oluşu. bazı yorumlarda parçalı, pütürlü durduğundan bahsedilmiş. az miktarda ürün, parmakla uygulandığında böyle bir durum olmuyor (tıpkı painterly gibi). öncesinde cilt bakımı namına göz kremini eksik etmiyorum. ama makyaja geçene kadar zaten emilmiş olduğunu da ekleyeyim.

painterly gibi olduğu için üzerinden açık renk bir far geçtim inceden (painterly kullanırken far veya pudra hangisi denk gelirse onu kullanıyorum). hem üzerine gelecek farla birlikte topaklanmaması için, hem de far fırçasını nemlendirmemesi için.

makyajı yapalı 4-5 saat oldu herhangi bir birikme yok. gün sonunda çizgilenme yaparsa editlerim.

17 ağustos 13:58 17 ağustos 16:58

178. Koyu göz çevremde gri durmamış olması beni her sürdüğümde daha da şaşırtıyor. Evet kuru ancak parmakla iyice ısıtıldığında gayet kaygan ve kremsi oluyor. Farı güzel tutuyor ancak göz makyajına zaman ayırmayı istemediğiniz bir gününüzse tek başına kullanım için de ideal.

25 temmuz 23:13